Solidworks Lisans Hataları

Solidworks Lisans Hataları başlıklı bu makalemizde Solidworks kurulumunu yaptıktan sonra karşınıza çıkması muhtemel olan lisans hatalarını ve çözüm yollarını sizler için derledik. Ayrıca bu hataların çıkış sebeplerini de irdeledik. ilk sırada en meşhur hatamız var. Neredeyse çoğu kişi genelde hep bu hata ile karşılaşıyor. Bir başka deyişle hepimizin favorisi, en sık karşılaşılan hata türü diyebiliriz.

1. Solidworks standard için bir lisans sağlanamadı. Geçersiz (tutarsız) lisans anahtarı. (-8,544,0)

Could not obtain a license for SOLİDWORKS cam. Invalid (inconsistent) license key. (-8,544,0)

2. SOLİDWORKS standard için bir lisans sağlanamadı. Lisans sunucusuna bağlanılamıyor. (-15, 10, 10061)

Could not obtain a license for SOLIDWORKS standard. Unable to connect to license server(-15,10,10061)

3. Standart için bir lisans sağlanamadı. Lisans sunucusu bu sürümü desteklemiyor. (-21, 126, 0)

Could not obtain a license for SW standard. License file does not support this version (-21, 126, 0)

4. Standart için bir lisans sağlanamadı. İstenilen tedarikçi daemonu kapalı (-97,121,0)

Could not obtain a license for Solidworks Standard. The desired vendor daemon is down. (-97,121,0)

Solidworks standard için bir lisans sağlanamadı. Could not obtain a license for Solidworks Standard.

Solidworks Lisans Hataları, bu yazılımı bilgisayarına kuran birçok kullanıcının karşısına öyle ya da böyle bir şekilde çıkabilmektedir. Bu hataların başlıca sebebi kullanıcı kaynaklıdır. Çünkü maalesef Solidworks yazılımını bilgisayarımıza yüklerken dikkatli olmuyoruz. Kurulum adımlarından ya birini kaçırıyoruz ya da bir yerde yanlış yapıyoruz. Halbuki yükleme işlemine adım adım, acele etmeden dikkatli bir şekilde ilerlesek hiç bir sorun olmayacaktır. Fakat bu aşamada önemli bir parametreyi de gözden kaçırmamak gerekiyor. Eğer bilgisayarımızda Solidworks yazılımının kurulumunu olumsuz yönde etkileyecek zararlı içerik bulunuyorsa ne yazık ki gene hata alırız. Zararlı içeriklerin oluşmasının ana nedenlerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Bilgisayarımızda bulunan eski Solidworks sürümünü özellikle temiz bir şekilde silememe durumundan kaynaklanmaktadır. Bunun için Solidworks’ü Tamamen Kaldırma videosuna bakabilirsiniz.
  2. Aynı zamanda internet ortamında gezinirken virüs içeren dosyaların bulaşmasından da etkilenmektedir.

Bazen öyle anlar olur ki ne yapsak ne etsek gene de bu programı kurduktan sonra hata alırız. Bu yüzden işte böyle durumlarda en mantıklı ve kesin çözüm bilgisayara format atmak olacaktır. Umarız bundan böyle Solidworks yazılımının kurulumunu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Tasarımdan Kopmayın! Hayatta Başarılar..

Oynatma listesinden Solidworks’ün diğer hatalarına erişebilirsiniz.