Bilgisayara Format Atma Windows 10

Bilgisayara Format Atma Windows 10 için oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için extra bir donanıma ihtiyacınız yoktur. Bir başka deyişle, format için ilave olarak CD veya USB kullanmanıza gerek yoktur. Windows 10 işletim sisteminin sahip olduğu kendi iç temizleme araçları sayesinde, cihaza sağıklıklı bir şekilde format işlemini uygulamak mümkündür. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

  1. Ctrl+Alt+Delete
  2. Shift+Yeniden başlat
  3. Sorun gider
  4. Bu bilgisayara sıfırla
  5. Herşeyi kaldır
  6. Yerel yeniden yükleme
  7. Sürücüyü tümüyle temizle
  8. Sıfırla

Not: Bu adımların hepsi olduğu gibi de karşınıza çıkmayabilir ama aşağı yukarı aynıdır. Gerekli yönlendirmeleri takip ederek rahatlıkla format atabilirsiniz. İşlem uzun sürebilir. Bilgisayara format atmadan önce, silinmesini istemediğiniz tüm dosya, bilgi veya belgelerinizi başka bir ürüne yüklemelisiniz.

Format işleminden sonra bilgisayarınızın hızındaki değişimi fark edeceksiniz. Ayrıca eğer cihazınızda zararlı içerikler veya virüsler varsa bunlardan da kurtulmuş olacaksınız. O yüzden format atma işlemi büyük bir önem taşımaktadır. Sonuç olarak format ile cihazınız kendi sanal belleğinde tutmuş olduğu işe yaramayan yani gereksiz bilgi ve belgelerden kurtulur. Böylece daha etkili bir performans sergiler. Söz konusu bu adımları uygulamalı olarak nasıl yapıldığını izlemek için burada yer alan Bilgisayara Format Atma Windows 10 isimli videoya bakabilirsiniz.

Belirtilen şekilde adımları izlerseniz Microsoft Windows işletim sistemli bilgisayarınıza rahatlıkla ve sorunsuz bir şekilde format atabileceksiniz.