Solidworks Nasıl Silinir

Solidworks Nasıl Silinir başlıklı bu yazımızda, Solidworks yazılımını bigisayardan sağlıklı bir şekilde kaldırma işlemini ele aldık. Solidworks kullanıcıları bilgisayarına yeni sürümü yüklemek için eskisini silmek zorundalar. Lakin bunu yaparken Solidworks’ün eski versiyonunudan bazı dosyaları veya herhangi bir içeriği tam anlamıyla silemiyorlar. Geriye kalan bu kırıntılar maalesef Solidworks’ün özellikle yeni sürümünün kurulumu esnasında sorun çıkarabilmektedir. İşte bu tür problemlerle karşılaşmamak için aşağıda uygulayacağımız adımlar bu yüzden büyük bir önem taşıyor.

SOLIDWORKS için laptop önerisi

1. İlk önce tüm antivirüs programlarını devredışı bırakın.

2. Görev yöneticisinde açık olan Solidworks veya Antivirüs eklentileri varsa onların görevini sonlandırın.

3. Denetim Masasından Solidworks’ü ve de ayrıca eklentilerini kaldırın.

4. Aşağıdaki adımları izleyerek Solidworks klasörlerini silin.

  • C:\Program Dosyaları\Solidworks
  • C:\ProgramData\Solidworks
  • C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Solidworks
  • C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Solidworks

5. Kayıt Defteri Düzenleyicisinden aşağıdaki adımları izleyerek Solidworks klasörlerini silin.

  • HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Solidworks
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Solidworks

UYARI: Windows kayıt defterinin hatalı bir şekilde düzenlenmesinden kaynaklanan bazı sorunlar, bilgisayarınızın işletim sistemini çökertebilir veya ciddi hatalara yol açabilir. Microsoft, Microsoft Bilgi Bankası’ndaki kayıt defteri hakkında bilmeniz gereken çok sayıda kritik bilgi sunmaktadır. Microsoft Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni yalnızca kendi sorumluluğunuzda olmak üzere kullanmalısınız. Ayrıca, yalnızca Windows’ta kayıt defteri nasıl yedeklenir ve geri yüklenir ve ilgili çözümdeki Microsoft makalesinde işletim sisteminiz için açıklandığı gibi kayıt defterini yedekledikten sonra kullanın. Aynı zamanda, kayıt defteriyle ilgili ilave bilgiler, Microsoft Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ndeki Yardım başlıklarında bulunmaktadır.

Solidworks Nasıl Silinir Video Anlatımı

Sonuç olarak, bu makalemizde Dassault Systemes şirketine ait Solidworks yazılımını bilgisayardan temiz ve sağlıklı bir şekilde kaldırma işlemini ele aldık.