Ücretsiz Autocad Edinmenin 3 Yolu

Ücretsiz Autocad Edinmenin 3 Yolu | Autocad programı, Autodesk firması tarafından geliştirilen bir bilgisayar destekli tasarım yazılımıdır. Bu ürün, teknik resim çizmek için mühendisler ve mimarlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Fakat ne yazık ki bu yazılıma erişmenin herkes için kolay olduğunu söylemek mümkün değil. Bu yazımızda sizlere, Autocad yazılımına ücretsiz sahip olmak için üç farklı alternatif yol sunacaz. Hazırsanız başlayalım.

AutoCAD Sistem Gereksinimleri

1) Öğrenci ve Eğitmen Sürümü

Autodesk, 12 aylık bir yenileme lisans modelini benimsemektedir. Öğrenciler, Eğitmenler ve Eğitim Kurumları ücretsiz bir şekilde bu lisanslı ürüne bir sene boyunca sahip olabiliyor. Ayrıca, uygun oldukları sürece her yıl yenileme yapabilmektedirler. Eğer öğrenci veya eğitmenseniz, Autocad yazılımını kullanmak için en mantıklı seçenek olarak bu yol gözüküyor. Tek yapmanız gereken, öğrenci veye eğitmen belgenizi sisteme yüklemek. Aşağıdaki bağlantılar işinize yarayabilir.

AUTOCAD 2022 ÖĞRENCİ ve EĞİTMEN SÜRÜMÜ için tıklayın

Autodesk öğrenci belgesi nasıl yüklenir? için tıklayın

Not: Eğer öğrenim hayatınız bitti ise öğrenci belgesi yerine mezuniyet belgesini sisteme yüklemeyi deneyiniz, bazen Autodesk kabul edebilmektedir.

2) Taşınabilir Seyyar Autocad

Bu yazılım fcportables.com şirketi tarafından Autodesk’in izniyle piyasaya sürülmektedir. Tamamen Lisanslı ve Ücretsiz bir uygulamadır. Kurulum derdi yoktur, bilgisayarda yer kaplamaz. İstediğiniz zaman tek tıklamayla açın, çiziminizi yapın ve ardından kapatın. Kısacası, flash belleğe atın, istediğiniz bilgisayardan istediğiniz an çalıştırın. Eğer birinci yolda belirttiğimiz öğrenci veya eğitmen kriterlerini sağlamıyorsanız, Autocad’i kullanmak için en mantıklı ikinci seçenek olarak bu yol gözüküyor.

Taşınabilir Seyyar AutoCAD için tıklayın

3) Crack Yazılım Kullanmak

Bu yol kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Eğer bu yolu tercih ederseniz, kötü amaçlı yazılım, güvenlik sorunları ve telif hakkı hırsızlığı riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Öte yandan söz konusu bu alternatif seçenek Autocad kullanıcılarının sıklıkla başvurduğu bir yoldur. Bu metod ile Autocad kurulumunu yapmak şimdilerde oldukça basittir. Autocad’in eski sürümlerinde crack kurulum yapmak, epey kafa karışıklığına yol açabiliyordu. Fakat son sürümde(Autocad 2022) yükleme işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Sıradan bir bilgisayar kullanıcısının bile rahatlıkla bilgisayarına indirip kurabileceği bir yazılım haline geldi. Autocad’in crack versiyonunu bulabileceğiniz bir çok web sitesi mevcut Türkiye’de. Örneğin oneindir.com sitesi bunlardan bir tanesidir.

Özetlemek gerekirse, bilgisayarınıza Autocad yazılımını ücretsiz yüklemek için en mantıklı yol öğrenci veya eğitmen sürümüdür. Daha sonra ikinci seçenek olarak Taşınabilir Seyyar Autocad’i söyleyebiliriz. Son yöntem olan Crack sürüm ise kesinlikle önerilmemektedir. Buna rağmen, Autocad kullanıcıları arasında en çok tercih edilen yolların başında gelmektedir.