Autocad 2022 Öğrenci Sürümü

Autocad 2022 öğrenci sürümü, 22 Mart 2021’de Autodesk şirketi tarafından tüketicilere sunulan bilgisayar destekli tasarım(CAD)[Computer Aided Design] yazılımıdır. Autocad programını genelde mühendisler, mimarlar, tasarımcılar, grafikerler kullanmaktadır. Bir başka deyişle çizimi gerektirecek işlerle uğraşan tüm birimler tarafından tercih edilmektedir. AutoCAD’in ilk sürümü 1982 tarihinde çıkmıştır. 2010 yılında ise mobil web olarak AutoCAD 360 versiyonu ile kullanıcılarına sunulmuştur.

AutoCAD Sistem Gereksinimleri

DİPNOT: AutoCAD’in dosya formatı olan “DWG” isminin nereden geldiğini biliyor musunuz? Hiç merak ettiniz mi? Bu sorunun yanıtını muhtemelen çoğunuz bilmiyorsunuzdur. Fakat cevabı oldukça basit ve mantıklıdır. “DWG” adı ingilizce dilinde çizim anlamına gelen (drawing) kelimesinden türetilmiştir.

Autocad 2022 Öğrenci Sürümünde Değişiklik

Autodesk firması, 25 Mart 2020 tarihinde öğrenciler için sunmuş olduğu lisans ürünlerinin kullanım sürelerinde değişikliğe gitti. Bundan böyle öğrenci lisansları 12 aylık olarak düzenlenecektir(Eskiden bu süre 36 aylıktı). Ancak uygun oldukları takdirde öğrenci ve eğitmenler her sene yenileme yapma haklarına sahip olacaklar.

Aşağıdaki videoda Öğrenci ve Eğitmen Sürümünün kurulumu anlatıldı. Herhangi bir kısıtlama olmadan sorunsuz bir şekilde Autodesk’in bu uygulamasını kullanabileceksiniz. Öğrenciler, Autodesk ürün ve hizmetlerine bir yıl boyunca eğitim amaçlı erişim hakkına sahip olurlar. Bu hak aynı zamanda eğitmenler için de geçerlidir. Öğrenci ve Eğitmenler uygun oldukları sürece her yıl yenileme yapabilirler.

Autocad 2022 Öğrenci Sürümü Kurulum Videosu