Revit için Laptop Önerisi

Revit için Laptop Önerisi
Revit için Laptop Önerisi

Revit için Laptop Önerisi | Autodesk Revit gibi bir programı çalıştırmak için taleplere ayak uydurabilecek güçlü bir makineye ihtiyacınız var. Bununla birlikte, Revit’in donanım seçimlerinizi etkileyen bazı olağandışı yönleri de vardır. Bunun ışığında, mevcut piyasa durumunu analiz ettik ve Revit için en iyi dizüstü bilgisayarı bulduk.

Revit, bilgi modelleme oluşturmak için Autodesk’in üst düzey yazılımıdır. AEC endüstrilerindeki mimarlar, mühendisler ve diğer profesyoneller günümüzde bunu hassas 3D modeller oluşturmak ve inşaat projelerinde daima güncel kalmak için kullanıyor. Revit, kişinin ihtiyaç duyabileceği tüm özellikleri içeren her şeyi kapsayan bir çözüm olarak tasarlandığından, programı çalıştırmanın en gelişmiş makineleri gerektirmesi şaşırtıcı değildir.

Revit için en iyi dizüstü bilgisayarı açıklamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Dizüstü Bilgisayar Satın Almadan Önce Önemli Notlar

Öğrenciler ve küçük projelerde çalışanlar daha eski bir dizüstü bilgisayarla idare edebilirler. Revit donanım talep ettiğinden ve profesyonel bir bağlamda zaman baskısının bir sonucu olarak, kullanıcılar üst düzey bilgisayarlardan faydalanacaktır.

Revit, Windows 10,11 (64 bit) gerektirir. Oyun dizüstü bilgisayarlarında Windows Home’un önceden kurulu olması muhtemel olsa da, Windows Professional’ı şiddetle öneririz. OS X kullanıyorsanız, Boot Camp’te veya VM yazılımında (Parallels gibi) çalıştırmanız gerekir. Diğer donanımlar için aşağıdakileri öneririz.

İşlemci

Merkezi işlem birimi (CPU), Revit’in önemli bir bileşenidir. Ancak, birçok uygulamanın aksine, Revit’teki çok az işlev çoklu iş parçacığı kullanır. Sonuç olarak, çekirdek sayısından ziyade öncelikle saat hızına odaklanmalısınız.

Bu, genellikle enerji verimliliğini ve soğutma hız aşırtma hızını vurgulayan dizüstü bilgisayarlarda bir zorluk olabilir. AMD’nin Ryzen Threadripper, Ryzen 9 ve Ryzen 5 serisi ile iyi seçenekleri var. Intel yongaları için, 11. nesil veya “Tiger Lake” yongaları, özellikle daha yüksek saat hızları ve daha az çekirdekle tasarlandıkları için umut verici görünüyor. Yeni piyasaya çıkmaya başladıkları için çoğu dizüstü bilgisayar şu anda 10. nesil çiplere sahip olacak. Nesli “i7” veya “i5”ten sonraki rakamlara göre belirleyebilirsiniz, örneğin Core i7-1065G7 10. nesil ve Core i7-1185G7 11. nesildir.

Saat hızlarına yapılan bu vurgu nedeniyle, bazı oyun dizüstü bilgisayarları Revit için uygun olabilir.

Veri deposu

Revit, genellikle RAM açısından oldukça talepkardır ve bu, dizüstü bilgisayar kullanıcıları için başka bir zorluk teşkil edebilir. Minimum 16 GB olmak üzere 32 GB veya 64 GB RAM öneririz. Bazı durumlarda, satın aldıktan sonra ek RAM takmak isteyebilirsiniz.

Grafik Kartı ve Ekran

Revit, grafik işlemeye fazla güvenmez, bu nedenle grafik kartı seçenekleri daha az önemlidir. Bu, oyun için kullanılanlar da dahil olmak üzere çoğu grafik kartının iyi çalıştığı anlamına gelir. Ağırlıklı olarak grafik işlemeye dayalı başka programlar kullanmayı planlıyorsanız, NVIDIA veya AMD’nin üst düzey grafik kartlarını kullanmalısınız.

Depolama

En iyi performans için, minimum 512 GB alana sahip Katı Hal sürücüleri (SSD) öneririz. SATA sürücüleri de çalışabilir, ancak aynı performansı göstermez.

Revit için Laptop Önerisi – En İyi Dizüstü Bilgisayar Seçimleri

Revit gibi zorlu programları çalıştırabilen gelişmiş bir makineye ihtiyacınız varsa ve aynı zamanda taşınabilirlik seçeneği de istiyorsanız, bu dizüstü bilgisayarlardan biri sizin için iyi bir seçim olabilir.

İşte Revit için en iyi dizüstü bilgisayar unvanı için yarışmacılarımız:

Lenovo ThinkPad P17

Revit için Laptop Önerisi
Revit için Laptop Önerisi

ThinkPad P-serisi dizüstü bilgisayarların tümü burada kolayca gösterilebilir, ancak biz özellikle dikkat çekici boyutu (17″) nedeniyle P17’yi seçtik. Tasarımcılar, yaratıcılar, mühendisler ve diğerleri büyük ekrandan faydalanacak.

Çoğu Lenovo dizüstü bilgisayarda olduğu gibi, ThinkPad P17, i5, i7, i9 ve hatta Xeon işlemciler gibi Intel CPU’lar dahil olmak üzere özelleştirilebilir. FHD veya UHD ekranlı olarak da sipariş edebilirsiniz. Taşınabilirliğe ihtiyaç duyan Revit uzmanlarının çoğu için 10. Nesil i7 CPU, 32 GB RAM ve 500 GB SSD öneririm.

Artıları

 • Fiyat için büyük değer
 • özelleştirilebilir
 • Kullanışlı fonksiyon tuşları
 • Parlama önleyici ekran
 • Harika pil ömrü

Eksileri

 • Listedeki en ağır dizüstü bilgisayar (3,5 kg)

Acer Predator Helios 300

Revit için Laptop Önerisi
Revit için Laptop Önerisi

10. nesil 5.0GHz turbo i7 Hexa çekirdekli işlemci ile bu güçlü dizüstü bilgisayarı yenmek zor. Acer Aspire E’ye göre önemli bir gelişme. Predator Helios 300 bir oyun dizüstü bilgisayarıdır, ancak güçlü özellikleri ve sağlam fiyat etiketi, Amazon puanlarından da anlaşılacağı üzere her türden kullanıcıyı cezbedebilir.

Ayrıca, 240 Hz IPS panel ekrana sahiptir ve 15,6 inç ve 17,3 inç full HD IPS paneli, 32 GB DDR4 RAM ve 2 TB’a kadar SSD depolama alanıyla birlikte sunulur.

Artıları

 • Hızlı
 • Özellikler için iyi fiyat
 • Bol depolama
 • Katı soğutma sistemi

Eksileri

 • Pil ömrü sınıfının en iyisi değil (yaklaşık 6 saat)

Asus Tuf

Revit için Laptop Önerisi
Revit için Laptop Önerisi

Normalden biraz daha büyük bir dizüstü bilgisayar çantası taşımaktan çekinmiyorsanız, ancak tam bir masaüstü yedeği kadar ağır bir şey istemiyorsanız, Asus Tuf’un etkileyici 17,3 inç ekran alanı üretkenliğiniz için harikalar yaratacaktır.

Intel i7-8750H CPU’lu modeller, 32 GB’a kadar DDR4 bellek, 256 GB SSD ve 1 TB sabit sürücü ile birlikte gelir. Grafik kartı söz konusu olduğunda Asus Tuf, NVIDIA GTX 1060’ı 8GB GDDR5 VRAM ile kullanıyor. Bu kart, yerini aldığı GTX 960m’nin iki katı performansa sahip olan NVIDIA GPU’lar için dönüm noktası oldu.

Bağlantı için bir kulaklık/mikrofon birleşik jakınız, iki tam boyutlu USB-A bağlantı noktanız, bir Ethernet jakınız ve tam boyutlu bir HDMI çıkışınız vardır. Oyuncular için tasarlandığı için, 144 Hz yenileme hızına sahip IPS ekran ve RGB arkadan aydınlatmalı klavye gibi bazı ekstra özellikler elde edersiniz. Oyun geçmişine rağmen Asus Tuf, Revit için en iyi dizüstü bilgisayar olarak kabul edilebilir.

Artıları

 • Büyük ekran
 • Fiyat için büyük değer
 • Yüksek yenileme hızı
 • Mükemmel termal performans

Eksileri

 • Hoparlörler vasat
 • biraz hantal
 • Kısa pil ömrü

Dell Inspiron 15 7000

Revit için Laptop Önerisi
Revit için Laptop Önerisi

Dell’in Inspiron serisine yapılan bu son ekleme, şimdiye kadar büyük umut vaat etti. Mükemmel CPU (10. nesil i7, 6 çekirdekli), grafikler (NVIDIA GeForce GTX 1650) ve 1 TB NVMe PCIe SSD depolama alanının yanı sıra, sıcaklığını her zaman koruyan uyarlanabilir termallere sahiptir. Dell’e göre Inspiron 15 7000, -40° veya 65°C fark etmeksizin çalışacak.

Dahası, bu yeni Inspiron, optimum yazma için klavyeyi yatıran bir kaldırma menteşesine ve %9,5 daha büyük dokunmatik yüzeye sahip olduğundan, evden uzun saatler çalışmak için tasarlanmış gibi görünüyor. Ayrıca, yalnızca bir saatte %0’dan %80’e kadar pile erişmenizi sağlayan bir ExpressCharge seçeneğine sahiptir.

Dell XPS 15 biraz daha etkileyici özelliklere sahip olsa da, Dell Inspiron 15 7000 çok daha uygun fiyatlı. Bunun yanı sıra, hızlı tepki süreleri, şok direnci ve termal adaptasyonu ile övünebilir. Hareket halindeyken kusursuz 3D modelleme yapmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bunu rahatça yapmanıza da yardımcı olur.

Artıları

 • Ergonomik ve rahat tasarım
 • Dayanıklıdır ve aşırı sıcaklıklara bile dayanabilir
 • Sessiz
 • Hızlı şarj süreleri
 • Büyük bir dokunmatik yüzey

Eksileri

 • 4K görüntüleme seçeneği yok
 • Bazı kullanıcılar klavye tuşlarının gün ışığında pek görünmediğinden şikayet ediyor.

 MSI WS65 9TM

Revit için Laptop Önerisi
Revit için Laptop Önerisi

Önceki i7 modeline kıyasla %45’lik bir performans artışı ile MSI WS65 Mobil İş İstasyonu, izlenmesi gerekenlerden biridir. 9. nesil Intel Core i9 sekiz çekirdekli işlemciyi ve olağanüstü NVIDIA Quadro RTX 16 GB grafiklerini kullandığından, inanılmaz derecede hızlı ve net işlemeye olanak tanır.

Bu MSI iş istasyonu, Revit, AutoCAD, Sketchup, Solid Works vb. ISV uygulamalarının ayarlarında ince ayar yapmanızı sağlayan bir Creator Center yazılımına sahiptir. Ayrıca, yüksek kontrast oranlarına sahip etkileyici 15,6 inç 4K ultra HD ekran, üzerinde çalışmayı kolaylaştıran gerçek bir zevktir. Tasarım, daha optimum bir gövde-ekran oranı sağlamak için ince çerçevelere sahip ve moderndir.

Daha yüksek bir fiyat noktasında olmasına rağmen, ileri düzey kullanıcılar veya dizüstü bilgisayarı uzun süre kullanmayı düşünenler için iyi bir seçenek olabilir.

Artıları

 • Yüksek performans, çoklu görevler için ideal
 • 4K ultra HD ekran
 • İçerik Oluşturucu Merkezi yazılımı
 • Sağlam pil ömrü
 • Askeri dayanıklı şase

Eksileri

 • Listedeki en pahalı ürün

Asus ZenBook Pro 15

Revit için Laptop Önerisi
Revit için Laptop Önerisi

Zenbook Duo’yu ve yenilikçi dokunmatik ekran tasarımını sevmemize rağmen, daha mütevazı ve klasik olan Pro 15’i seçtik. Intel Core i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GTX 1050 veya GTX 1050Ti GDDR5 seçeneğiyle bu dizüstü bilgisayar BIM ile ilgili tüm çoklu görevlerin üstesinden gelir.

Ancak, onu Revit için mükemmel bir dizüstü bilgisayar yapan şey, %83 ekran-gövde oranına sahip 15,6 inç parlak veya mat RHD veya UHD ekranıdır. Asus’a göre, NanoEdge UHD ekranlarında maksimum netlik elde etmek için ekranın her inçinde 282 piksel sıkıştırmayı başardılar.

İnce çerçevelere ve yuvarlatılmış köşelere sahip 18,9 mm ince tasarım oldukça şık ve zarif görünüyor. Ayrıca, 3 ısı borulu çift fanlı soğutma sistemi olağanüstüdür ve Revit gibi CPU’yu tüketen programları çalıştırırken bile cihazı serin tutar.

Artıları

 • Harika soğutma sistemi
 • Büyüleyici NanoEdge UHD 4K ekran
 • Askeri düzeyde dayanıklılık
 • Zarif ve ince tasarım

Eksileri

 • Pil ömrü ortalamanın altında
 • Bazı kullanıcılar fanların gürültülü olduğunu düşünüyor

Microsoft Surface Book 3

Revit için Laptop Önerisi
Revit için Laptop Önerisi

Seyahat ederken veya sahada Revit üzerinde çalışmanız gerekiyorsa Surface Book 3 iyi bir seçenek olabilir.

13,5” ve 15” ekranlarda mevcuttur ve uzun pil ömrüne (17 saat) sahiptir. 3. nesil Surface Book, işlemciyi 8. nesilden 10. nesil dört çekirdekli işlemciye yükseltti. Ayrıca yeni NVIDIA GeForce GTX 1660 GPU’yu kullanır ve 32 GB RAM, 2 TB SSD depolama ve Wi-Fi 6 seçeneğine sahiptir.

Bu, onu önemli ölçüde daha hızlı ve dolayısıyla Revit veya AutoCAD gibi üst düzey yazılımlar için daha uygun hale getirir. Dahası, rahat ve hafiftir, bu da sık seyahat edenler ve hareket halindeyken çalışanlar için mükemmeldir.

Artıları

 • Mükemmel yapı kalitesi
 • Güzel, net IPS ekran
 • Harika pil ömrü
 • Rahat klavye
 • Hafif

Eksileri

 • Bazı kullanıcılar dokunmatik yüzeyin çok küçük olduğunu iddia ediyor
 • Pahalı
 • Ethernet bağlantı noktası eksikliği

Günlük Kullanım için Telefon | En İyi Akıllı Telefonlar