Render için Laptop Önerisi 2022

Render için Laptop Önerisi 2022 | 3D tasarım ve işleme için dizüstü bilgisayarların CPU, RAM ve pil ömrü gereksinimlerini karşılaması gerekir. Yeterince güçlü bir bilgisayar, herhangi bir görevi başarıyla yerine getirmenize yardımcı olur ve ayrıca herhangi bir gecikme olmadan verimli tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda size 3D modelleme ve render için laptop önereceğiz ve size uygun cihaz seçiminde rehberlik edeceğiz. Önemli bilgileri kaçırmamak için lütfen yavaşça kaydırın!

Bu dizüstü bilgisayarlar, tipik özelliklere, temel teknik özelliklere, kullanılabilirliğe ve müşteri memnuniyetine dayalı olarak bizim tarafımızdan özenle seçilmiştir.

Bu bilgileri okuduktan sonra kısa sürede kendinize uygun modeli bulacaksınız.

1. ASUS Dizüstü Bilgisayar L210 – Genel Olarak En İyisi

ASUS Dizüstü Bilgisayar L210 – Genel Olarak En İyisi
ASUS Dizüstü Bilgisayar L210 11.6″

Önemli Özellikler

 • RAM: 4GB
 • Sabit Disk: 64GB

Ürün özellikleri

Genel olarak mükemmel bir dizüstü bilgisayar arıyorsunuz, bu nedenle ASUS L210’u kesinlikle görmezden gelemezsiniz. Bu sürüm, 3D işleme için iyi bir görünüme ve birçok çekici özelliğe sahiptir. Makine sağlam bir yapıya sahiptir. Makinenin metal çerçevesi, cihazı dış kuvvetlerden korumaya yardımcı olur.

L210 klavye, çıkıntılı tasarımıyla yüzeyinden daha akılda kalıcıdır ve rahat bir yazma deneyimi sağlar.

Ek olarak, bu modelde, işinizi hızlı ve verimli bir şekilde tamamlamanız için mükemmel rahatlığı sağlamak için ikincil klavye de bulunmaktadır.

4GB RAM ve 64GB sabit sürücüye sahip olan L210, temel 3D tasarım ve işleme gereksinimlerine mükemmel şekilde hizmet edebilir.

L210 ayrıca görüntü gösteriminde mükemmelliği temsil eder. Bu cihazdaki renkler canlı ve çekicidir ve kullanıcının gözlerini korur.

2. HP 15 256 GB SSD Dizüstü Bilgisayar – Performans için En İyisi

HP 15 256 GB SSD Dizüstü Bilgisayar – Performans için En İyisi
HP 15 Dizüstü Bilgisayar

Önemli Özellikler

 • RAM: 8GB
 • Sabit Disk: 256GB

Ürün özellikleri

İş performansı, işin üstesinden gelme yeteneğinden daha fazlasını belirleyen önemli bir unsurdur.

3D işleme ve tasarım gereksinimleri ile mükemmel performansa sahip bir dizüstü bilgisayar bulmalısınız. Bu özellik için ideal olan HP 15’i öneririm.

Cihazda 8GB RAM, 256GB sabit sürücü ve veri işlemeyi hızlandıran intel core i5 işlemci bulunuyor.

Daha spesifik olarak, bu cihaz kullanılan pil ömründen bahsetmelidir. Her şarjdan sonra ortalama bir cihaz yaklaşık 7-8 saat çalışabilir. Böyle bir süre, işinizin doğasına nispeten iyi bir yanıttır.

Profesyonel bir tasarımcı olarak, dizüstü bilgisayar ekran boyutuna daha fazla dikkat etmelisiniz. Büyük ekranlarda, yakınlaştırma yapmadan her ayrıntıyı görmek daha kolay.

Makinenin sesi hem eğlendirmek hem de üretken olmak için harika.

3. BiTECOOL Windows 10 Pro – Çok Yönlülük İçin En İyisi

BiTECOOL Windows 10 Pro – Çok Yönlülük İçin En İyisi
BiTECOOL Windows 10 Pro

Önemli Özellikler

 • RAM: 6GB
 • Sabit Disk: 128GB

Ürün özellikleri

Önemli bir ağırlığa sahip hantal bir dizüstü bilgisayar, işinizin doğası gereği birçok soruna neden olacaktır.

Daha fazla rahatlık için, taşımayı kolaylaştırmak için hafif cihazlara sahip olmalısınız. Bu özelliğiyle öne çıkan BiTECOOL’dan bahsetmemek mümkün değil.

Bu ürün, seyahat isteklerinize iyi bir şekilde hizmet etmek için ince, sofistike bir tasarımla tasarlanmıştır. Bu ürün aynı zamanda benzersiz dokulara sahiptir.

Gövde üzerindeki her detay, kullanıcıya en mükemmeli sunmak için özenle ayarlanmıştır. Tasarımınızı daha zahmetsiz hale getiren parlak ve duyarlı bir klavye sistemine sahiptir.

Bu sürüm, hızlı wifi bağlantısı ile ünlüdür. Bu özellik, işlerin verimli bir şekilde işlenme hızına önemli ölçüde katkıda bulunacaktır.

Depolama kapasitesi söz konusu olduğunda, cihaz aynı zamanda 128 GB sabit sürücü ile güçlüdür. Bu parametreyle, genel dizüstü bilgisayar için veri depolama ve işleme yeteneğini geliştirmek mümkündür.

Bu makine hakkında üzüldüğüm şey fiyatı. Bazı kullanıcılar için mevcut maliyetler nispeten yüksek olabilir.

4. Coolby Windows 10 Pro Dizüstü Bilgisayar – Görüntüler İçin En İyisi

Coolby Windows 10 Pro Dizüstü Bilgisayar

Önemli Özellikler

 • RAM: 8GB
 • Sabit Disk: 256GB

Ürün özellikleri

Tasarım çalışmaları için görseller hayati önem taşır çünkü kullanıcının gözlemleme ve fikir edinme yeteneğiyle çok ilgisi vardır. Sektörde yılların verdiği tecrübe ile görüntüleme ihtiyaçlarınız için Coolby’yi tercih etmenizi öneririm.

Bu model, 15,6 inç ekran boyutuna ve 1920×1080 standart çözünürlüğe sahip olup, süper canlı ve ayrıntılı görüntülere olanak tanır. Bu özellik, görme duyunuzu korumak için faydalıdır.

Coolby, performans açısından diğer özel bilgisayarlardan daha az dikkat çekici değildir. Hızlı veri işleme ve indirme gereksinimlerini kolaylaştıran 8 GB RAM ve 256 GB sabit sürücüye sahiptir. Aynı zamanda, 3D işleme ve tasarım gereksinimlerinize en iyi şekilde hizmet edecektir.

Ayrıca cihaz, hareket halindeki faaliyetleriniz için sürdürülebilir bir şekilde enerji tasarrufu da sağlayabilir. İnce, sessiz, pürüzsüz ve modaya uygun fansız bir tasarıma sahiptir.

9 saate kadar kesintisiz çalışma sağlayan yeni nesil bir pili entegre eder. Böylece tasarım çalışmanızı kesintiye uğratmaz.

5. HP 2020 Flagship 14 Dizüstü Bilgisayar – Bütçe İçin En İyisi

HP 2020 Flagship 14 Dizüstü Bilgisayar – Bütçe İçin En İyisi
HP 2020 Amiral Gemisi 14 Chromebook

Önemli Özellikler

 • RAM: 4GB
 • Sabit Disk: 64GB

Ürün özellikleri

Birçok insan için bilgisayarlar önemli bir yatırımdır ve erişilmesi zordur. 3D tasarım ve render ile uygun bir cihaza sahip olmayı kolaylaştırmak için sizlere HP 2020 Flagship 14 sürümünü tavsiye ediyorum. Ürünün şu anki fiyatı uygun ve birçok farklı kullanıcı için ideal.

Cihaz, 2,6 GHz’e kadar maksimum saat hızı sağlayan ve hızlı veri işleme verimliliğini artıran güçlü yeni nesil Intel Core Celeron N işlemciye sahiptir.

Ancak dahili belleği, gelişmiş gereksinimlere kıyasla nispeten düşüktür. 64 GB, birçok önemli veriyi depolamanız için yeterli değildir.

Bu makinedeki ses de görmezden gelemeyeceğimiz üstün bir güçtür.

6. CHUWI HeroBook Pro 14.1” – Klavye Kalitesi için En İyisi

CHUWI HeroBook Pro 14.1” – Klavye Kalitesi için En İyisi
CHUWI HeroBook Pro 14.1”

Önemli Özellikler

 • RAM: 8GB
 • Sabit Disk: 256GB

Ürün özellikleri

Klavye, 3D tasarım ve işleme konusunda uzmanlaşmış bir sanatçı için temel bir gereksinimdir. Her kullanıcının tuş vuruşlarına belirli bir rahatlık getirmeye yardımcı olur.

CHUWI HeroBook Pro’yu tavsiye ederim. Makinenin klavyesi önceki sürümlere göre çok daha geliştirilmiş ve çok daha duyarlı ve esnek. Böylece tüm görevleriniz hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanabilecek.

Klavye ve ürünün genel tasarımı da harika. Seyahat gereksinimleriniz için daha uygun hale getiren kompakt ve ince bir tasarıma sahiptir. Ayrıca seyahatleriniz için yanınızda taşımak daha kolaydır.

CHUWI ile çalışma süresindeki iyileşme ve hızlı şarj işlevi çok daha özeldir. 9 saat kesintisiz çalışabilir ve iş gereksinimlerini karşılamak için hızlı bir şekilde değiştirilebilir.

Bu makinenin en önemli sınırlaması, eğlence gereksinimlerinizi karşılayamamasıdır. Bu makine yoğun oyun oynamak için değildir.

7. GIGABYTE AERO 15 OLED – Soğutma Sistemi için En İyisi

GIGABYTE AERO 15 OLED – Soğutma Sistemi için En İyisi
GIGABYTE AERO 15 OLED

Önemli Özellikler

 • RAM: 16GB
 • Sabit Disk: 512GB

Ürün özellikleri

Çalışma süresi boyunca makineniz ısınabilir ve veri işleme hızını etkileyebilir. Bu durum uzun sürerse, cihazınıza hızla zarar verir.

Bunu düzeltmek için yüksek kaliteli bir soğutma sistemine sahip bir bilgisayara sahip olmanız gerekir. Ve GIGABYTE AERO 15 sizin için en iyi örnektir. Bu cihaz, çalışma performansını daha sorunsuz bir şekilde artırmak için Supra Cool soğutma sistemine sahiptir.

Bu model ile, uzun pil ömrü için de tipiktir. 8 saate kadar pil ömrü, işte artan üretkenlik ve hareketlilik için fişe takılmasına gerek kalmadan tüm gün çalışmanızı sağlar.

Cihazın görüntü kalitesi de mükemmel. Yerleşik VESA standardı ile görüntüler, geleneksel cihazlara göre daha gerçekçi ve daha yüksek kontrastlıdır.

Bu makinenin ağırlığı nispeten yüksektir. Bazı nesnelerde ağır olabilir ve hareketliliği doğrudan etkiler.

8. HP Envy 2019 – Ekran Boyutu İçin En İyisi

HP Envy 2019 – Ekran Boyutu İçin En İyisi
HP Envy 2019

Önemli Özellikler

 • RAM: 4GB
 • Sabit Disk: 1TB

Ürün özellikleri

Ekran boyutu ne kadar büyük olursa, görüntünün ayrıntılarını gözlemleme ve izleme yeteneği o kadar net olur ve bunun tersi de geçerlidir.

HP Envy 2019, büyük ekran boyutları için tipik bir modeldir. Makinenin 17,3 inçlik bir ekranı vardır, bu da her tasarımınızdaki resimleri görmenizi kolaylaştırır ve her tasarımı sabitlemek için uygundur.

Bu cihazdaki görüntü kalitesi de olağanüstü. Makinenin ekran görüntüsü net, ayrıntılı ve şaşırtıcı derecede canlıdır. Renkler doğru ve kullanıcının görüşüne zarar vermeyecek kadar parlak değil.

Makine, 1 TB’a kadar ideal bir depolama alanına sahiptir ve belge indirme ve saklama gereksinimlerini tam olarak karşılar.

Bununla birlikte, intel core i7 işlemci, makinenin veri işleme yeteneklerinin hızlandırılmasına da katkıda bulunuyor.

9. Lenovo Legion 5 Gaming – Tasarım İçin En İyisi

 Lenovo Legion 5 Gaming – Tasarım İçin En İyisi
Lenovo Legion 5 Gaming

Önemli Özellikler

 • RAM: 16GB
 • Sabit Disk: 512GB

Ürün özellikleri

Lenovo Legion 5’in tasarımı, 3D’yi daha verimli tasarlamak ve işlemek için ilham almanız gereken şey olabilir. Bu makine, geleneksel makinelerden biraz daha önemli bir ekrana sahip benzersiz bir özel tasarıma sahiptir.

Cihaz, hızlı veri depolama ve işleme gereksinimlerini mükemmel şekilde karşılayan 16 GB RAM ve 512 GB sabit sürücüye sahiptir.

Bu sürümdeki grafik işlevinin ideal olduğu ve işinizde çok yardımcı olduğu söyleniyor. Gerçekten de, tasarım fikirlerinizi en üst düzeye çıkarabilir.

Bu cihazın en büyük dezavantajı pil ömrüdür. Kullanım ömrü uzun değildir ve seyahat ihtiyaçlarınız için uygun olmayabilir.

10. Apple MacBook Air Dizüstü Bilgisayar – Pil Ömrü Açısından En İyisi

Apple MacBook Air Dizüstü Bilgisayar – Pil Ömrü Açısından En İyisi
2020 Apple MacBook Air

Önemli Özellikler

 • RAM: 8GB
 • Sabit Disk: 256GB

Ürün özellikleri

Uzun süreli pil ömrü açısından, herhangi bir ürünün Apple MacBook Air 2020 sürümünü yenmesi zor olacaktır. Şarj başına 18 saate kadar çalışabilir. Bu parametre, işin hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

Bu cihazın performansı da güçlüdür. Tüm sistemi daha üretken hale getirmek için 8GB RAM ile süper hızlı belleğe sahiptir.

Bu versiyonun ekranı muhteşem ve hassastır. Kompakt ve hafiftir, işlerinizi taşımanızı ve halletmenizi kolaylaştırır. Ne yazık ki bu model, 3B tasarım ve işleme için bazı tipik uygulamalarla uyumlu değildir.

Satın Alma Rehberleri

İşlemci

3D modelleme ve işleme için CPU’lar normal işlerden daha zorludur.

Giderek daha gelişmiş iş yükleriyle, intel core i5 veya i7 işlemci sizin için ideal öneridir. Düşük kaliteli Intel çekirdekli sürümleri kullanırsanız, bilgisayar yavaşlar ve hatta çalışmaz.

Veri deposu

RAM basitçe rastgele depolama belleği olarak anlaşılır. Yazılımın ihtiyaç duyduğu tüm verilere hızlı bir şekilde erişmesi gereken yerdir.

RAM ne kadar büyük olursa, erişim hızı o kadar hızlı olur ve bunun tersi de geçerlidir. Peki, 3D render için ne kadar RAM yeterli?

Sorunsuz ve verimli veri işleme için en az 8 GB RAM’e sahip bir bilgisayara ihtiyacınız var. Daha düşük RAM’e sahip cihazlarda, tasarım yazılımınızdan gelen istekleri yükleyemezler. İşinizde daha akıcı olmak istiyorsanız 16 GB RAM’e sahip bir dizüstü bilgisayar harika bir seçim olabilir.

Pil ömrü

Pil ömrü, cihazınızın ne kadar dayanacağını belirlemek için çok önemlidir. Günümüzde çoğu bilgisayar şarj başına yaklaşık 6-7 saat çalışabilir. Bu süre, iş gereksinimleriniz için nispeten sabittir.

Ancak birçok farklı çalışma alanına taşınmayı seven esnek bir insansanız, pil ömrü 10-12 saat arasında değişen daha uzun bir bilgisayar satın almanız gerekecektir.

SSS

Bir dizüstü bilgisayar 3D oluşturmayı işleyebilir mi?

Yeterince güçlü bir bilgisayar, 3B oluşturmayı hızlı ve verimli bir şekilde yapabilir. CPU, RAM, pil ömrü veya görünürlük sağlamalıdır.

3D modelleme için GPU gerekli mi?

GPU, 3B modellerinizdeki tüm grafikleri yöneten donanımdır. Ve temel 3B modelleme görevlerini yerine getirmek için gereklidir.

3D modelleme için kaç çekirdeğe ihtiyacınız var?

Intel Core i3, 3D tasarım ve işleme için minimum düzeydedir. Daha karmaşık çalışma gereksinimleri için Intel Core i5 veya i7 işlemci, iyi çalışma için pratiktir.

16 GB RAM render için yeterli mi?

16GB RAM, 3D oluşturmanız için mükemmeldir. Herhangi bir görevi isteklerinize göre doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

16GB RAM’li bir cihaza sahip olmanın maliyeti nispeten yüksektir ve yeterli paranız yoksa, sonuçta 4GB veya 8GB RAM’e sahip bir cihaz seçebilirsiniz.

Çözüm

Yukarıda tanıtılan en iyi 10 dizüstü bilgisayar, kullanım gereksinimleriniz için idealdir ve iş kriterlerini karşılar.

ASUS Laptop L210 11.6″ , BiTECOOL Windows 10 Pro veya 2020 Apple MacBook Air , başvurmanız gereken en standart sürümlerdir. Benzersizdirler ve işletme için birçok olağanüstü özellik sağlayabilirler.

Günlük Kullanım için Telefon | En İyi Akıllı Telefonlar