Mimarlar ve Tasarımcılar için laptop önerisi 2022

Mimarlar ve Tasarımcılar için laptop önerisi 2022
Mimarlar ve Tasarımcılar için laptop önerisi 2022

Mimarlar ve Tasarımcılar için laptop önerisi 2022 | Mimarların tasarlama ve sunma biçimleri gelişmeye devam ediyor. Geleneksel tasarım yazılımı güncellemeyi asla bırakmadığından, animasyon yapma, film düzenleme ve kodlama gibi disiplinler arası beceriler giderek daha fazla değer kazanıyor.

Tasarım ideolojinizi tam olarak dile getirebilecek görseller üretmek için yaratıcı zihniniz kadar uygun bir dizüstü bilgisayar da önemlidir! Fiyat, işletim sistemi, taşınabilirlik, görünüm vb. için zaten tercihleriniz olsa da, bu makale size yol gösterici olup çeşitli markaları ve fiyat seviyelerini kapsar.

Lafı fazla uzatmadan, 2022 için en iyi seçimlerimize göz atın ve bu yıl yaratıcı iş akışınızı güçlendirecek bir dizüstü bilgisayar seçin:

Mimarlar için laptop önerisi 2024

1. HP ZBook Studio G8 15.6″ Mobil İş İstasyonu

Mimarlar ve Tasarımcılar için laptop önerisi 2022

Mimarlar için En İyi Mobil İş İstasyonu

Tipik bir iş istasyonu kadar güçlü, ancak aynı zamanda taşınabilir ve şık bir dizüstü bilgisayar mı arıyorsunuz? Bu doğruysa, aradığınız donanım HP’nin ZBook Studio G8’idir. 15.6” full HD ekranı, çalışırken veya oyun oynarken gözleriniz için kolaylık sağlarken, cömert 32 GB RAM, yazılımlar arası çoklu görevler için sorunsuz bir deneyim sağlar.

Intel Core i7 2.50 GHz işlemci ve NVIDIA RTX A2000 grafik kartı ile donatılmış bu dizüstü bilgisayar, hareketsiz görüntü oluşturmadan animasyon oluşturmaya kadar ağır görselleştirme işlerinin üstesinden gelebilir. Dokuz saatlik pil ömrünün yanı sıra, HP’nin Hızlı Şarj teknolojisi, pili yarım saatte %50 şarja geri getirerek masalarınızla sınırlı kalmadan kesintisiz çalışmayı sağlar.

2. Razer Blade Pro 17

Mimarlar için laptop önerisi 2022

Mimarlar için En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Oyun dizüstü bilgisayarları sadece oyun severler için değil, mimarlar ve tasarımcılar için de popüler seçenekler olarak biliniyor. Oyun dizüstü bilgisayarları ve aksesuarlarında uzun zamandır lider marka olan Razer, Blade Pro 17’yi tanıtıyor. Cihaz, markanın en son teknolojileriyle donatılmıştır, yani rekabetçi oyunların ve yoğun görsel çalışmaların aşırı taleplerini karşılayabilir.

Ağır iş yüklerini öngören bir buhar odası soğutma sistemi, dizüstü bilgisayarın termal performansını verimli ve sessiz bir şekilde kolaylaştırır. NVIDIA GeForce RTX 30 Series Graphics tarafından desteklenen 17” QHD 165Hz ekran, hem yaratıcı çalışma hem de oyun için son derece duyarlı, akıcı bir ekranı garanti eder.

3. Microsoft Surface Pro 8

Mimarlar ve Tasarımcılar için laptop önerisi

Mimarlar için En İyi Dokunmatik Dizüstü Bilgisayar

Dokunmatik ekranıyla ünlü Microsoft’un en son teknolojisi olan 8. nesil Surface Pro, yaratıcılığı esneklik ve hareketlilik ile besliyor. Microsoft Surface’ın ikonik ayrılabilir klavyesi ve her açıdan ayarlanabilen destek ayağı, üzerinde çalıştığınız yüzeye uyum sağlamak için dizüstü bilgisayar ve tablet arasında zahmetsizce geçiş yapmasını sağlar.

13″ 120Hz PixelSense™ Flow dokunmatik ekran, Dolby Vision ve Surface Slim Pen 2 birlikte, nerede olursanız olun, yalnızca kalem ve kağıttan çok daha zengin ifadelerle fikirleri kaydetmenize olanak tanır.

4. ASUS ZenBook Pro Duo 15 Dizüstü Bilgisayar

Mimarlar ve Tasarımcılar için laptop

Mimarlar için En İyi Çok Ekranlı Dizüstü Bilgisayar

Lüks bir dokunmatik ekran deneyimi için başka bir seçenek de ASUS ZenBook Pro Duo 15’tir. Tasarımcılar için yapılmış, yenilikçi ikincil ekranı olan kontrol paneli, iş akışınızı kolaylaştırmak için Adobe Photoshop, After Effects, Premiere Pro ve daha fazlasıyla uyumludur. Cihaz, hem ekran uzantısı hem de en sık kullandığınız işlevleri (doygunluk, opaklık veya ses seviyesi ayarlama gibi) özgürce toplayıp düzenleyebileceğiniz kişiselleştirilmiş bir arayüz işlevi görebilir.

İki OLED ekran canlı renklerle 4K görsel sunarken ASUS Pen ve ErgoLift Stand ile birleştiğinde aynı anda rahat çizim ve yazma deneyimleri sunuyor.

5. Samsung Galaxy Book Flex2 Alpha 2’si 1 Arada Dizüstü Bilgisayar

Mimarlar için En İyi 2'si 1 Arada Dizüstü Bilgisayar

Mimarlar için En İyi 2’si 1 Arada Dizüstü Bilgisayar

Samsung Galaxy Book Flex2 ⍺ yalnızca dizüstü bilgisayar ve tablet biçimlerini bir araya getirmekle kalmayıp aynı zamanda çalışma ve sunum amaçlarını da dengeleyen 2’si 1 arada bir cihazdır. Cihaz, tek bir bileşen eklemeden veya sökmeden, 360 derece katlanabilir yapısı sayesinde kolaylıkla bağımsız bir sunum ekranına dönüşüyor.

FHD QLED uçtan uca dokunmatik ekran, sorunsuz çalışma ve sunum deneyimleri sağlar; cihaz, Intel Iris Xe Graphics tarafından desteklenen yüksek bir görsel kalite sunar. Book Flex2 ⍺, Samsung’un klasik siyah ve gümüş renk seçenekleriyle geliştirilmiş ultra ince bir görünüme sahiptir. İster masanızda üretkenliği artırın, ister toplantı ve sunumlara güç katın, 16,5 saatlik pil ömrü her zaman verimliliğinizi artırır.

Günlük Kullanım için Laptop | En İyi Dizüstü Bilgisayarlar