Günlük Kullanım için Laptop | En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2022

Günlük Kullanım için Laptop 2022 | Günlük kullanım için en iyi dizüstü bilgisayar hızlı, hafif, uygun fiyatlı ve basit olmalıdır. İşte uzmanlar tarafından seçilen bilgisayarlar.

Grafik tasarımcıların veya oyuncuların imrendiği özel donanımlar yerine sıradan bir makine istiyorsanız, bir dizüstü bilgisayar satın almak oldukça kafa karıştırıcı olabilir. 

Başlangıç ​​olarak, en iyi dizüstü bilgisayarların fiyatları çılgınca değişiyor – birkaç yüzden bir aile arabasının fiyatına kadar – ve laptoplar çoğunlukla aynı görünüyor. 

Ayrıca, özellikle dizüstü bilgisayarlar için en iyi işlemciler söz konusu olduğunda, ele alınması gereken oldukça fazla jargon var.

Windows, mevcut en geniş dizüstü bilgisayar seçeneklerine sahiptir. Fiyatlar yaklaşık 350 £ ‘dan başlayabilir. MacOS, MacBook’larla birlikte gelir. Bunlar kaliteli yapılardır ve grafik tasarımcılar arasında çok popülerdir ancak 999 £’dan başlayan serileri için yüksek bir başlangıç ​​fiyatına sahiptirler. ChromeOS daha basit bir işletim sistemidir ve bilgi işlem konusunda yeniyseniz veya en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarları arıyorsanız iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Fiyatlar 200£’a yakın başlıyor.

Not: Fiyatlar Dövizin oynaklığından ötürü değişkenlik gösterdiğinden Laptop fiyatları Türk Lirası cinsinden yazılmamıştır.

Bir dizüstü bilgisayar için en iyi işlemci nedir? 

Apple’ın kendi işlemcileri vardır (hızlı ve iyi olduklarını varsayabilirsiniz), ancak genellikle çoğu normal Windows makinesinde veya en iyi Chromebook’larda iki rakip vardır.

Intel işlemciler giderek daha güçlü bir adlandırma şemasına sahiptir: Core i3, Core i5, Corei7 ve Core i9. Genel olarak Intel ve AMD adlandırma şemalarının benzer olduğunu ve Intel’in Core i3’ünün AMD’nin Ryzen 3 serisiyle ve Core i5’ten Ryzen 5’e vb. benzer olduğunu göreceksiniz. Yetenek açısından, Intel Core i3 veya AMD Ryzen 3, bütçeye uygun bir dizüstü bilgisayar için idealdir, ancak Intel ayrıca Pentium ve Celeron serilerinde daha ucuz, daha az güçlü işlemciler sağlar. Intel Core i5/AMD Ryzen 5’in ötesindeki işlemciler, daha ağır bir iş yükünün üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır ve genellikle en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarında bulunur.

Genel alışveriş ipuçları açısından, mümkünse 4 GB’den fazla bellek (RAM) ve mümkünse büyük bir katı hal sürücüsü(SSD) hedefleyin. Fotoğrafları ve diğer dosyaları depolamak için en az 128 GB alan yeterli olur. Ödeyebilecek iseniz, Intel Core i5 veya Ryzen 5 gibi bir işlemci hedefleyin. 

En iyi dizüstü bilgisayar markası nedir?

HP, Dell, Lenovo, Apple, Asus ve Acer gibi markaların iyi seçimler olma eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz.

Aşağıda, en iyi markaların en yeni ve en iyilerinden bazılarını derecelendirdik. Dizüstü bilgisayar fiyatları ekran boyutu, işlemci, bellek ve depolama gibi özelliklere bağlıdır, bu nedenle her durumda günlük kullanım için en iyi dengeyi sunduğunu düşündüğümüz bir model seçtik.

2022’de en iyi dizüstü bilgisayar hangisi?

 • Genel olarak en iyisi – Lenovo Yoga Slim 7 Pro
 • En İyi Chromebook – ASUS Chromebook Flip CX5
 • En iyi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar – Samsung Galaxy Book2 Pro 360
 • En iyi Apple dizüstü bilgisayar – MacBook Air
 • En iyi oyun dizüstü bilgisayarı – Dell G15
 • En iyi bütçeli dizüstü bilgisayar – Microsoft Surface Go 3
 • En iyi depolama – Acer Swift 3

Günlük kullanım için en iyi dizüstü bilgisayarlar

1. Lenovo Yoga Slim 7 Pro

Günlük kullanım için en iyi dizüstü bilgisayarlar
 • Hızlı işlemci
 • Net OLED ekran

Çinli PC üreticisi Lenovo, mantıklı ve uygun fiyatlı Windows makineleri için her zaman iyi bir ilk duraktır. En son Windows sürümüne sahip Lenovo dizüstü bilgisayarlarını 300 £ veya daha düşük bir fiyata alabilirsiniz. 

Bu model çok daha üst seviye. Dokunmatik ekran ve parmak izi tarayıcı gibi ekstralardan yoksun olmasına rağmen, elde ettiğiniz şey, hızlı işlemciler (AMD Ryzen 7 ile test ettik) ve muhteşem keskin OLED ile mükemmel bir taşınabilirlik ve güç dengesine sahip son derece ince ve yetenekli bir Windows makinesidir. 

Canlandırıcı bir şekilde, aksesuarları takmak için hala tam boyutlu bir USB bağlantı noktası var ve yerleşik izleme dörtgeni çok büyük, hareket halindeyken hassas kontrole izin veriyor. 

Beklediğiniz gibi son derece hızlı: Kapatıldıktan sonra başlaması dokuz saniye sürdü, Uyku modundan neredeyse anında uyandı ve video oynatmada mükemmel görüntü kalitesi sundu ve kamera düşük ışıkta bile iyi performans gösteriyor. Word’ün yüklenmesi sadece iki saniye sürdü. 

Sizinle seyahat etmesi gereken bir iş makinesi arıyorsanız harika bir seçenek. Bu iş odaklı laptop, bir çantaya sığacak şekilde mükemmel boyuttadır.

2. ASUS Chromebook Flip CX5

2. ASUS Chromebook Flip CX5
 • Tablet veya dizüstü bilgisayar olarak çalışan katlanabilir makine
 • Keskin ekran

ASUS, ucuz, mantıklı Chromebook makineleri yapma konusunda iyi bir üne sahiptir (150 £ gibi düşük bir fiyata bulabilirsiniz). Test ettiğimiz, geniş bir Full HD ekran ve yerleşik Harman Kardon hoparlörler gibi üstün özelliklere sahip olduğundan eğlence için mükemmeldir( tablet modunda  kullanmak için klavyeyi ekranın altına da katlayabilirsiniz ).

Ayrıca son derece hızlıdır, Microsoft Word’ün web uygulamasını neredeyse anında başlatır ve iki saniyeden kısa sürede açılır. Uyku modundan anında hayata geçer ve görüntülü aramalarda ve video akışında mükemmel görüntü ve ses kalitesi sunar. 

Geniş 15,6 inç ekranda görüntü kalitesi mükemmeldir ve ekrana yazmak için verilen kalem, bunun yaratıcı görevler için olduğu kadar tablet modunda bir video ile gevşemek için de iyi olduğu anlamına gelir. 

3. Samsung Galaxy Book2 Pro 360

3. Samsung Galaxy Book2 Pro 360
 • Çizim için S Kalemi
 • Katlanabilir ekran

İnce ve göz alıcı Samsung Galaxy Book2 Pro 360, hem iş hem de oyun için ikiye katlanacak bir şey arıyorsanız mükemmel bir Windows makinesidir. 

‘İkisi bir arada’ bir makinedir, bu nedenle eğlence için tablet modunda çalışmak üzere katlanır, ancak aynı zamanda iş için yeterli güç sunar. Ekranda çizim yapmak için verilen, hızlı ve duyarlı bir S Pen vardır.

İş bağlamında eksik olan tek şey bağlantı noktalarıdır: Fare gibi eski çevre birimlerini bağlamayı zorlaştırabilecek yalnızca üç USB-C bağlantı noktası vardır. (Kablosuz yazıcılar ve Bluetooth hoparlörler çağında bağlantı noktaları yok olmaya doğru gidiyor.)

Kullanımda, zarif dış yüzeyinden beklediğiniz kadar hızlı ve canlıdır, kapatıldıktan sadece dört saniyede canlanır ve Word’ü sadece iki saniyede yükler. 

Video oynatırken görüntü kalitesi mükemmel: dahili kamera ve mikrofon iyi düzeyde. Parmak izi tarayıcı gibi ekstralar, oturum açmayı hızlandırır ve bu makinenin hem iş hem de oyun için mükemmel olduğu gerçeğini vurgular. 

4. MacBook Air

4. MacBook Air
 • Hızlı yeni çip
 • Harika pil ömrü

Apple dizüstü bilgisayarlar ince, göz alıcı ve çekicidir ve (Windows’tan farklı bir işletim sistemine sahip olmalarına rağmen) kullanımı son derece kolaydır. 

Üst düzey MacBook Pro, grafik tasarımcıları ve video editörleri için daha fazla bilgi işlem gücü sunar ve buna göre fiyatlandırılır (bazı modellerde 3.000 £ ‘dan fazla). Bu MacBook Air, genel amaçlı bir makine arıyorsanız tercih etmeniz gereken modeldir.

Havalı, metalik bir kaplama, büyük bir izleme dörtgeni (gösterişli bir şey yapıyorsanız ayrıntılı kontrol için iyi) ve fansız bir yapı ile ele alınması muhteşem. Ayrıca önceki Apple modellerinden çok daha fazla bilgi işlem gücü barındırır ve Apple’ın güçlü yeni M1 yongası sayesinde bunu oldukça zorlu görevler için bile kolayca kullanabilirsiniz. 

Bir prizi ziyaret etmeniz gerekmeden önce 18 saate varan kullanım süresiyle pil ömrü de oldukça etkileyicidir. 

Sadece iki USB-C bağlantı noktasıyla bir şeyleri takmak için bağlantı noktaları biraz kısa, ancak Mac’lerle çalışan insanlar (podcast üreticilerinden tasarımcılara kadar herkes) bu kusurlara alışmaya başladı. Bir fiyata gerçekten muhteşem bir makine. 

5. Dell G15

5. Dell G15
 • çok sayıda bağlantı noktası
 • Nvidia grafik kartı
 • net kamera

Bu makine, genel amaçlı dizüstü bilgisayarların çoğuna benzer bir fiyat noktası sunan, aynı zamanda oyun oynayabilen bir grafik kartı sunan çapraz bir donanımdır, bu nedenle bazı aileler için iyi bir uzlaşma seçeneği olabilir. 

Nvidia grafik kartı, en yeni oyunları çalıştıracak kadar güçlüdür (ancak bu fiyata üst düzey bir oyun donanımından beklediğiniz performansı alamayacaksınız).

Çok sayıda bağlantı noktası vardır, bu nedenle (örneğin) bir dizüstü bilgisayardan TV’niz aracılığıyla bir video oynatmak istiyorsanız, bunun bir HDMI çıkış kablosu ve çevre birimlerini takmak için üç eski tarz USB bağlantı noktası vardır. 

Görüntülü aramalarda net bir kamera, Word’ü neredeyse anında başlatma ve ‘Kapalı’ konumundan yaklaşık 12 saniye içinde başlatma ile hızlıdır. 

Kablolu bağlantı için de bir Ethernet bağlantı noktası vardır – ve makinenin büyük kısmı göz önüne alındığında, onu çok fazla taşımak istemeyeceksiniz.

6. Microsoft Surface Go 3

Günlük Kullanım için En İyi Laptop
 • Harika ön kamera
 • Hızlı işlemci

Bu ikisi bir arada aygıt, onu (bir tür) tamamen işlevsel bir dizüstü bilgisayara dönüştüren manyetik bir klipsli klavye ekleyebileceğiniz bir Windows tabletidir. 

12,5 inçlik ekranıyla herkesin zevkine uygun olmayacak, ancak inanılmaz derecede hafif ve taşınabilir ve şaşırtıcı miktarda güç barındırıyor: test ettiğimiz model, hızlı bir Core i5 işlemciye ve depolama için yerleşik bir 128 Gb SSD’ye sahipti.

En önemlisi, pilin tek şarjla 13 saate kadar dayanabilmesi, bu özelliği tüm gün dışarıda olacak kişiler için harika bir seçim haline getiriyor. İsteğe bağlı plastik klavye herkesin zevkine göre olmayabilir.

Kullanımda makine şaşırtıcı derecede hızlıdır, Windows’u yalnızca sekiz saniyede ve Word’ü üçten daha kısa sürede başlatır. Kamera şaşırtıcı derecede iyi ve hem Netflix hem de Zoom aramaları harika görünüyor. 

Sadece ekstralar için ödemeye hazır olun, klavye ayrı olarak 125 £ olarak fiyatlandırılır (ancak bunları çevrimiçi olarak daha ucuza alabilirsiniz). Ekran ve klavye ayrı olarak satılıyor.

7. Acer Swift 3

Günlük Kullanım için En İyi Laptop
 • İnce
 • Hızlı işlemci
 • Hızlı şarj

Acer’ın Swift serisi, (nispeten) düşük fiyatlarla ince form faktörü ve yüksek performans ile paranızın karşılığını fazlasıyla alıyor. Genellikle ‘Ultrabook’lar’ (yüksek güçlü, ince dizüstü bilgisayarlar) olarak tanımlanırlar, ancak bu terim her şeyden çok bir pazarlama moda sözcüğüdür.

Bu Acer modelleri, uygun bir fiyata harika bir performans sunar ve iki USB bağlantı noktası ve bir HDMI çıkışı (dizüstü bilgisayarınızı bir televizyona bağlamak için kullanışlıdır) gibi bağlantı noktalarına sahip olmak için bonus puan kazanır. 

Genellikle, küçültülmüş bir modeli tercih ettiğinizde, tüm kullanışlı bağlantı noktalarını kaybedersiniz, yani fare gibi cihazları yükseltme yapmadan bağlayamazsınız. 

AMD’nin güçlü Ryzen 7 işlemcisi ve geniş bir terabayt katı hal sürücüsü ile donatılmış, serideki yüksek beygir gücüne sahip bir modeli test ettik. 

Tahmin edilebileceği gibi, iyi performans gösterdi, uyku modundan neredeyse anında başladı ve Word’ü bir saniyeden daha kısa sürede başlattı ve kapatıldıktan sonra başlaması altı saniye sürdü. Zoom aramalarında resimler net ancak kamera düşük ışıkta (biraz) daha az iyi performans gösteriyor. 

Alan önemliyse veya iş için düzenli olarak seyahat etmeniz gerekiyorsa, bu dizüstü bilgisayarlar hızlı bir şekilde doldurmanıza olanak tanıyan 30 dakikalık hızlı şarj ile iyi bir seçimdir.

Günlük Kullanım için Laptop – SSS

 1. 2022 için Hangi laptopu almalıyım?
 2. Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz 2022?

1. 2022 için Hangi laptopu almalıyım?

 • Dell XPS 17 9720
 • Razer Blade Pro 17
 • ASUS ProArt StudioBook Pro 16 OLED

Eğer bütçe sorununuz yoksa size önerebileceğimiz harika dizüstü bilgisayarları en sona sakladık. Bu laptopları aldıktan sonra artık herhangi bir programın veya oyunun sistem gereksinimlerine bakmak tam anlamıyla gereksiz olacak. Çünkü bunlar günümüze kadar üretilmiş en iyi cihazlardır. Kasma veya donma olmaz. Ekran kalitesi ve çözünürlük mükemmel. Depolama alanı ve şarj probleminiz en aza iner.

 • Dell XPS 17 9720
2022 için Hangi laptopu almalıyım?
MarkaDell XPS 17 9720
Ekran boyutu17 inç
Sabit Disk Boyutu8 TB
CPUIntel Core i9
Ram64 GB
İşletim sistemiWindows 11 Pro
GrafikGeForce RTX 3060 6GB GDDR6

 • Razer Blade Pro 17
2022 için Hangi laptopu almalıyım?
MarkaRazer Blade Pro 17
Ekran boyutu17 inç
Sabit Disk Boyutu1 TB
CPUIntel Core i7
Ram32 GB
İşletim sistemiWindows 11
GrafikNVIDIA GeForce RTX 3080

 • ASUS ProArt StudioBook Pro 16 OLED
2022 için Hangi laptopu almalıyım?
MarkaASUS ProArt StudioBook Pro 1
Ekran boyutu16 inç 3840×2400 OLED Ekran
Sabit Disk Boyutu4 TB
CPUIntel Xeon
Ram64 GB
İşletim sistemiWindows 11 Pro
GrafikNVIDIA RTX A5000

2. Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz 2022?

Teknoloji ortamı yıllar içinde değişse de, dizüstü bilgisayarlar birçok dijital hayatın merkezi olmaya devam ediyor. Ancak, bir dizüstü bilgisayar satın almak her zaman daha kolay hale gelmedi.

Bu satın alma kılavuzu hazırlanırken, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için en iyi dizüstü bilgisayarı seçmenize yardımcı olması amaçlandı.

Dizüstü Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Şey

İster normal bir dizüstü bilgisayar, ister 2’si 1 arada, özellikle oyun için tasarlanmış veya işletmelere göre tasarlanmış bir dizüstü bilgisayar olsun, göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörler şunlardır:

 • Maliyet
 • Tip (2’si 1 arada, ultrabook, vb.)
 • İşletim sistemi (Mac OS, Chrome OS veya Windows)
 • Grafikler ve Görüntü
 • İşlemci ve RAM
 • Depolama

Günlük Kullanım için Telefon | En İyi Akıllı Telefonlar