Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi

Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi | Kimya mühendisi misiniz veya olmayı mı hedefliyorsunuz? Cevabınız evet ise, her kimya mühendisliği öğrencisi için sağlam ve verimli bir dizüstü bilgisayara sahip olmanın öneminin farkında olmalısınız. Kimya mühendisliği karmaşık bir çalışma alanıdır ve bunlardan birkaçını saymak gerekirse; süreç simülasyonu, matematiksel modelleme, hesaplamalı akışkanlar dinamiği ve daha fazlasını içerir.

Bu nedenle, alan, karmaşık bilgisayar programlarını verimli bir şekilde destekleyen ve mükemmel uyumlu dizüstü bilgisayarı bulma sürecini biraz karmaşık hale getiren bir mühendislik dizüstü bilgisayarı talep ediyor. Diğer mühendislik alanlarının aksine, iyi haber şu ki, 3D modelleme ve diğer karmaşık programlarla uğraşmayacağınız için son derece pahalı bir iş istasyonu talep etmiyor.

Araştırmaya göre, kimya mühendisliği öğrencileri çoğunlukla 2D yazılımlarla çalışmak zorunda kalıyorlar ve ağır grafik özelliklerine sahip bir iş istasyonuna ihtiyaç duymazlar ve size çok para kazandırırlar. Kimya mühendisliği öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayar hakkında iyi araştırılmış bütçe satın alma kılavuzumuzda, hayatta kalmanıza ve lisans programınızda uçan renklerle başarılı olmanıza yardımcı olacak bazı birinci sınıf dizüstü bilgisayarları kısa listeye aldık.

En İyi 3 Bilgisayara Hızlıca Genel Bir Bakış

Kimya mühendisleri veya kimya mühendisliği öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayarlar:

Acer Aspire 5 – EDİTÖRÜN SEÇİMİ

Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi
 • CPU: i5 10. Nesil
 • GPU: Intel UHD Grafikleri
 • Ekran: 15.6 İnç FHD
 • RAM: 8GB
 • Depolama Alanı: 256GB NVMe SSD

Dell Inspiron 2’si 1 Arada – BÜTÇE SEÇİMİ

Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi
 • CPU: i3 8. Nesil
 • GPU: Intel UHD Graphics 620
 • Ekran: 14,0″ LED Arkadan Aydınlatmalı Dokunmatik Ekran
 • RAM: 8GB
 • Depolama Alanı: 256GB SSD

ASUS ZenBook 14 – PREMIUM SEÇİM

Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi
 • CPU: i7 8. Nesil
 • GPU: Intel HD Graphics 620
 • Ekran: 14” Full HD Geniş Görüntü
 • RAM: 16GB
 • Depolama Alanı: 512GB SSD

1: Acer Aspire 5

Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi - Acer Aspire 15
Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi – Acer Aspire 15

Acer Aspire 15, inanılmaz derecede paranızın karşılığını veriyor ve son derece taşınabilir ve kompakt tasarımıyla medya ağırlıklı bir yaşam tarzını desteklerken, 10. Nesil Intel Core i5 işlemciye sahip performans odaklı özelliklere sahip en iyi kimya mühendisliği dizüstü bilgisayarlarından biridir.

Tasarım ve Sergileme

Son derece taşınabilir bir iş istasyonudur, ince ve hafif bir tasarımın yanı sıra alüminyum bir üst kapağa sahiptir. Dar çerçeveli tasarıma sahip 15,6 inç FHD IPS ekran, daha fazla izleme alanı sunar. Ayrıca, Acer Color Intelligence ve Acer Blue Light Shield teknolojilerinin dahil edilmesi, gözlerinizi korurken uygun görüş açılarıyla canlı renkler sunar.

Ayrıca, Arkadan Aydınlatmalı klavye tasarımı, ister yatağınızda ister tüm geceyi geçirin, ister kütüphanede oturun, her ortamda rahatça çalışmanıza olanak tanır. Yerleşik parmak izi okuyucuları ek bir avantajdır. Tek bir dokunuşla basit ve tamamen güvenli erişim sunar. Uzun şifreleri girme zahmetine veda edebilirsiniz.

Donanım Performansı ve Pil Ömrü

Dizüstü bilgisayarın içinde ne olduğuna baktığımızda, temel bilgilerle başlamak için, 8 GB DDR4 RAM ve 256 GB PCIe NVME SSD depolama belleğine sahip en yeni 10. Nesil Intel Core i5 işlemciye sahiptir. İşletim sistemi olarak Windows 10 Home ile entegre Intel UHD Grafik kartı, birden fazla yazılımı sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için oldukça iyi.

Pil ömrü son derece dikkat çekicidir, çünkü tam şarjla 8 saate kadar dayanan ve Google Classroom derslerine katılırken taşınabilirliği kolaylaştıran bir lityum iyon pile sahiptir. Hiçbir mühendislik öğrencisinin sürekli bir elektrik prizine yakın olma konusunda endişelenmesi gerekmeyecek, çünkü tam bir şarj sizi gün boyunca kolayca sürdürecektir.

Bağlantı ve Diğer Özellikler

USB Type-C, 2 x USB 3.1, HDMI ve daha fazlasıyla eksiksiz bir bağlantı noktası yelpazesine sahip olduğundan, her mühendislik öğrencisinin daha fazlasını başarmasını sağlamak için oluşturulmuş bir iş istasyonudur. Güç kapalıyken şarj özelliği, USB bağlantı noktalarından biri aracılığıyla da desteklenir ve bu da onu gerekli tüm bağlantı özelliklerine sahip bir dizüstü bilgisayar haline getirir.

Ses sistemine gelince, Acer True Harmony teknolojisi, yenilikçi hoparlör tasarımı aracılığıyla daha derin bas ve daha yüksek ses seviyesi sunar. Ayrıca, iki yerleşik mikrofona sahip Acer Purified Voice, tüm iletişimlerin her zaman kristal netliğinde olmasını sağlamak için tasarlanmıştır; HD Web Kamerası ise önemli toplantılarınız sırasında net ayrıntılara sahip görüntüler sunar.

Özetlemek gerekirse, Acer Aspire 15, en yeni 10. nesil işlem, son derece taşınabilir hafif tasarım, 15.6 inç yüksek çözünürlüklü geniş ekran ve makul bağlantı seçenekleri gibi birinci sınıf özelliklere sahip en bütçe dostu dizüstü bilgisayardır. Olağanüstü pil ömrü, tüm kimya mühendisliği öğrencileri için göz önünde bulundurulması gereken çok sağlam bir seçenek.

2: DELL Inspiron 5000

Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi - Dell Inspiron 5000
Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi – Dell Inspiron 5000

Dell Inspiron 5000’i en iyi tanımlayan şey, ultra güvenilir ve dayanıklı olmasıdır, bu da onu uzun vadede değerli bir yatırım haline getirir. Entegre Intel UHD grafik kartına sahip 8. Nesil işlemci yüksek performans sunarken 14” yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran daha fazla üretkenlik sağlar.

Tasarım ve Sergileme

Dell Inspiron 5000, Sanatçılar için tablet, çizim veya yazma amaçlı dizüstü bilgisayar ve kolay eğlence için medya veya çadır modları dahil olmak üzere dört esnek modu içeren 2’si 1 arada yerleşik bir tasarıma sahiptir ve bu da onu kimya mühendisliği için çok amaçlı bir dizüstü bilgisayar haline getirir. Her mühendislik öğrencisinin ihtiyaçlarını zahmetsizce karşılayabilen bir cihazdır.

Ayrıca, 14” yüksek çözünürlüklü LED arkadan aydınlatmalı dokunmatik ekran etkileşimlidir ve dört esnek mod farklı görevlere benzersiz bir şekilde yaklaşmak için çeşitli yollar sunduğundan üretkenliği artırırken genel kullanıcı deneyimini geliştirir. En önemlisi, dikkatli tasarım, yıllarca düzenli kullanımda ve hatta zorlu sıcaklıklarda bile performansta güvenilirlik sağlar.

Donanım Performansı

En yeni 8. Nesil Intel Core i3 işlemci ve 8 GB DDR4 bellek ile, uzun mühendislik projeleri ve atamaları üzerinde verimli bir şekilde çalışmak için yeterli güç ve depolama alanı vardır. Öte yandan, boş zamanlarında sürekli çalışmaya ara verildiğinde tüm eğlence ihtiyaçlarını karşılayabilir.

256 GB PCIe NVME SSD sabit sürücü, her şeyi hızlı, kolay ve sorunsuz hale getirmek için yeterince geniştir. Aynı zamanda, entegre Intel UHD 620 grafik kartı, orta seviye grafik gerektiren yazılımları destekleyebilir. Daha yeni iyileştirmelere sahip özellikler sunan Windows 10 işletim yazılımıyla birlikte gelir.

Bağlantı ve Diğer Özellikler

Dell Inspiron 5000 ile seçenekler asla tükenmez; kullanışlı tam boyutlu HDMI bağlantı noktası, bir TV’ye veya hatta ikinci bir monitöre bağlantı sağlar. Kullanışlı tam boyutlu bir SD yuvasının mevcudiyeti, her tür verinin kolay ve hızlı aktarımı için herhangi bir bellek kartına doğrudan erişir ve veri aktarımı seçeneklerini sonuna kadar açık tutar.

Tabii ki, üç USB 3.1 Gen 1 bağlantı noktası, evrensel ses jakı, güç bağlantı noktası, güvenlik kablosu yuvası, Bluetooth ve WiFi gibi diğer standart bağlantı seçeneklerinin tümü dahildir. Sanal dersleri dinlemek veya araştırma projeleri için bilgilendirici videoları izlemek için yeterli hacme sahip yeterince iyi orta menzilli ses sistemi ile birlikte gelir.

Özetlemek gerekirse, ayırt edici renklere, performansa ve akışa sahip nihai kişisel iş istasyonu iken, taşınabilir bir tasarıma entegre edilmiş dört esnek mod ile 2’si 1 arada özelliği onu eksiksiz bir paket haline getirir. Her şeyden önce, modern grafik yoğun yazılımın makul bir kalitede çalışmasına izin verirken zorlu iş yükünün üstesinden gelmek için yeterince iyi dahili donanımla doludur.

3: ASUS ZenBook 14

Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi - ASUS Zenbook 14
Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi – ASUS Zenbook 14

ASUS Zenbook 14, 14″ geniş görüntüleme ekranı ve en yeni 8. Nesil Intel Core i7 8565u işlemciye sahip ultra taşınabilir, zarif ve iş dostu tasarımıyla benzersiz bir performans sunar ve performanstan ödün vermez ve hesaplamalı yazılım programlarını yönetebilir.

Tasarım ve Sergileme

13” kasaya ve yalnızca 0,62” kalınlığa sahip şık ve kompakt, evrak çantası dostu bir tasarıma sahip bir iş istasyonudur ve nano kenar çerçeveli ekranla birleştirilmiş gelişmiş hafif yapı, kullanıcının daha fazla izleme alanına sahip olmasını sağlar.

Parlama önleyici teknolojiye sahip 14” geniş görüntüleme tam yüksek çözünürlüklü nano kenar çerçeveli ekran, standart bir ekrana kıyasla daha canlı görüntüler ve renk doğruluğu ile olağanüstü görüntü kalitesi sunarken, geniş görüntüleme teknolojisinin varlığı, kontrast ve renk reprodüksiyonu, farklı görüş açılarında bozulmaz.

Donanım Performansı

Özünde donanım performansına gelince, ASUS Zenbook 14, ağır bir iş yükü altında bile her seferinde tavizsiz performans sunan 8. Nesil Intel Core i7 işlemciye sahiptir. Aynı zamanda, 16 GB RAM, Makine ve İnşaat mühendisliği görevlerinde bile olağanüstü bir çoklu görev deneyimi sağlar.

Ayrıca, daha hızlı yazılım yükleme ve hatta neredeyse anında önyükleme süreleri sağlayan 512 GB SSD sabit sürücü depolama alanı ile birlikte gelir. Bir kimya öğrencisi olarak, büyük veri dosyaları derliyor veya daha büyük projeler üzerinde çalışıyorsanız, ASUS Zenbook 14, performans sunmak ve iş verimliliğini artırmak için üretildiğinden sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Bağlantı ve Diğer Özellikler

Bu, USB bağlantı türlerinin diğer eski sürümlerinden 10 kat daha hızlı veri aktarırken, diğer cihazlara bağlantıyı mümkün olduğu kadar kolay hale getirmek için her yönden bir tasarıma izin veren en yeni ters çevrilebilir USB Type-C bağlantı noktasıyla donatılmış bir dizüstü bilgisayardır. Bir mikro-HDMI, USB 3.1 ve SD kart yuvası da dahildir.

Gözden kaçmayacak diğer dikkat çekici özellikler, akıllı amplifikatör teknolojisine sahip Sonic Master Audio Teknolojisi, distorsiyonsuz bir ses sunar ve en üst düzeyde ses deneyimi sunar. Dokunmatik yüzeye entegre edilmiş parmak izi sensörü ise sizi şifre yazma zahmetinden kurtarır ve çok daha güvenlidir.

ASUS Zenbook 14 ile ilgili son karar, bundan daha iyisinin olamayacağıdır; 16 GB DDR3 RAM’e sahip gelişmiş Intel Core i7 işlemciye sahip üst düzey bir dizüstü bilgisayardır. Performans sağlamak için üretilmiştir, geniş izleme açılı ekranı sürükleyici bir deneyim sunar ve genel olarak taşınabilir, hafif tasarımı, kimya mühendisliği öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri olmasını sağlar.

Kimya Mühendisliği için Laptop Önerisi

Günlük Kullanım için Telefon | En İyi Akıllı Telefonlar