Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi 2022

Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi 2022 | Endüstri Mühendisleri veya Mühendislik öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayarın hangisi olduğunu merak ediyor musunuz? Aşağıdaki en iyi seçimlere göz atın! Bu dizüstü bilgisayarlar, günlük olarak zorlu akademik görevlerin üstesinden gelebilecek bir makineye ihtiyaç duyan Endüstri Mühendisliği öğrencileri için ideal seçimlerdir. Ayrıca hafiftirler ve taşımaları kolaydır, bu nedenle hareket halindeyken ağır bir cihazı taşıma konusunda asla endişelenmelerine gerek kalmaz.

Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin yalnızca güçlü değil aynı zamanda dayanıklı bir dizüstü bilgisayara ihtiyacı vardır. Tasarım hazırlamaktan araştırma yapmaya kadar her türlü görevi yerine getirebilecek bir bilgisayara ihtiyaçları var. Bu blogda, mühendislik öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayarları tartıştık ve her modelin ayrıntılı bir özetini verdik.

Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi 2022

En iyi seçimleri ve neden en iyi olduklarını öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Dell XPS 15 

Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- Dell XPS 15
Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- Dell XPS 15

Dell XPS 15, 16 GB RAM’e 8. Nesil Intel Corei5–i7 işlemciye sahiptir ve Windows 10 İşletim Sistemi (OS) ile önceden yüklenmiş olarak gelir. Ayrıca, arka planda başka içerikler açıkken bile oyun oynamak veya bir üniversite projesinde çalışmak arasında kolayca çoklu görev yapma olanağı sunar. Bu dizüstü bilgisayar, gelişmiş görseller için yüksek tanımlı grafik performansı sunan bir NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti GDDR5 Grafik Kartı ile güçlendirilmiştir. Bu dizüstü bilgisayarın bir diğer etkileyici özelliği ise normal koşullarda 11 saat çalışma süresi sağlayan 80WHR’ye kadar pil ile çalışması. Şarj ederken iki farklı hızda (2 Amp + 3 Amp) şarj edebilmesi, güç seçenekleri açısından daha fazla çok yönlülük sağlar.

2. Google Pixelbook Go

Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- Google Pixelbook Go
Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- Google Pixelbook Go

Google Pixelbook Go, tüm favori uygulamalarınızı sorunsuzca çalıştırabilen hafif bir Chromebook’tur. Windows 10 Signature Edition önceden yüklenir ve düzenli olarak güncellenir.

8 GB RAM, 64 GB depolama ve gelişmiş performans için Intel Core i5 işlemci ile kullanıcıların dosyalara anında erişmesine ve farklı uygulamalar ve sekmeler arasında herhangi bir güçlük yaşamadan çoklu görevler gerçekleştirmesine olanak tanır.

Gelişmiş özellikler 13,3 inç Full HD (1.920 x 1.080; 166 PPI) ile entegre olarak, zenginleştirilmiş bir görüntüleme deneyimi sağlar.

Google, boyutu rahat bir seviyede tutarak mükemmel bir kullanım sağlar ve paranızın tam karşılığını sağlar.

3. Apple MacBook Air (M1, 2020)

Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- Apple MacBook Air
Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- Apple MacBook Air

Apple MacBook Air hafif bir dizüstü bilgisayardır. Ultra ince 13 inç tasarımı, taşınabilirlik açısından mükemmeldir. Ekstra cihaz ihtiyacını ortadan kaldırır ve mühendislik öğrencileri için diğer benzer cihazlara göre daha iyi bir seçenek haline getirir.

Uzun pil ömrü, iyi performans sağlayan 256 GB PCIe SSD depolama kapasitesi ve yüksek hızlı internet bağlantısı özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca, duyarlı tuşları için diğer Macbook’lara göre önerilir. Ultra ince bir çerçevedeki şık tasarım, Apple MacBook Air’i türünün tek örneği çok yönlü bir makine haline getiriyor.

4. Asus Zephyrus G14

Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- Asus Zephyrus G14
Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- Asus Zephyrus G14

Asus Zephyrus G14, Nvidia GeForce RTX 2060 (6 GB GDDR6) ile eşleştirilmiş kilidi açılmış bir Intel Core i7-8750H yonga setini paketleyen, şirketin oyun dizüstü bilgisayarları serisine bir ektir.

NVIDIA Pascal VR Ready sistemi, üstün oyun görselleriyle sürükleyici bir bilgi işlem deneyimi sağlar. Bunlar, oyunda daha fazla gerçekçilik için yüksek yenileme hızı ve gelişmiş özellikler içerir.

Dizüstü bilgisayar, 16 GB DDR4 RAM, 1 TB, SSD ve tek şarjla beş saat kullanım sunan bir pil sunuyor.

5. HP Spectre x360 (2021)

Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- HP Spectre x360
Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi- HP Spectre x360

HP Spectre x360, 2016 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri çok iyi satıyor. Aslında şirket, yükseltilmiş modelini piyasaya sürmeye hazır.

Yükseltme olarak Intel Iris Xe grafikli TC1 Intel Core i7-8705G olarak adlandırılacak. Son nesil cihaz şu anda yaklaşık 2.399$’a satılıyor. (Fiyat, maalesef Türkiye’ye göre oldukça yüksek.)

3,3 inç FHD (1080p) dokunmatik ekranla entegre edilen gadget, geniş bir izleme keyfi vaat ederken, 360 derecelik menteşe, öğrencilerin onu ikiye katlayıp bir tablet gibi çalıştırmasını sağlar. 

Endüstri Mühendisliği için Bilgisayar Önerisi

Günlük Kullanım için Telefon | En İyi Akıllı Telefonlar