En İyi Oyun Laptopları 2022

En İyi Oyun Laptopları 2022 | En iyi oyun dizüstü bilgisayarlarında yıl boyunca çok şey değişti. Üreticiler nihayet ince oyun makinelerine güçlü özellikler koyuyor: Daha şık, daha taşınabilir ve daha profesyonel yapılar. Harika bir oyun deneyimi için gerekli olan mükemmel, hızlı yenilenen ekranlara sahiptirler. Bu dizüstü bilgisayarlar sadece oyun oynamak için değil, aynı zamanda günlük işler için de harikadır.

2022’nin en iyi oyun dizüstü bilgisayarı Asus ROG Zephyrus G15. Bugün piyasadaki en zorlu oyunların üstesinden gelebilir ve aynı zamanda harika bir şekilde günlük işleri yapar.

Oyun dizüstü bilgisayarları da daha iyi ekranlar alıyor. Giderek artan sayıda üretici, 2.000 doların altındaki oyun dizüstü bilgisayarlarında bile 1440p ekranlı konfigürasyonlar piyasaya sürüyor. Bu seçenekler birçok oyuncu için tatlı bir noktaya gelebilir: 4K ekran için gereken fiyat primi veya ham beygir gücü olmadan 1080p’den daha iyi bir deneyim. Modele bağlı olarak bu panellerden de oldukça yüksek yenileme hızları bekleyebilirsiniz.

Oyun dizüstü bilgisayarlarında akılda tutulması gereken bir şey daha, bekleyebileceğiniz güçtür. Aynı ada sahip tüm yongalar eşit yaratılmamıştır – bir dizüstü bilgisayardaki RTX 3070, watt değeri (işlemci ve soğutma gibi diğer faktörlerin yanı sıra) nedeniyle başka bir dizüstü bilgisayarda RTX 3070 ile aynı kare hızlarını sağlamayabilir. Nvidia artık şirketlerden her modelin ürün sayfasında saat hızlarını ve grafik gücünü açıklamasını istiyor, ancak pek çok üretici bunu henüz yapmadı.

2022 yılı için En İyi Oyun Laptopları

Her yıl test ettiğimiz birçok oyun dizüstü bilgisayarı arasından listeyi oluşturanlar burada.

1. Asus ROG Zephyrus G15

En İyi Oyun Laptopları 2022
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı

ROG Zephyrus G15, satın alabileceğiniz en iyi 15 inç oyun dizüstü bilgisayarıdır. Aynı zamanda Zephyrus G15, satın alabileceğiniz en hafif 15 inç oyun dizüstü bilgisayarlarından biridir. Ancak bu taşınabilirlik için performanstan herhangi bir ödün vermiyorsunuz: AMD ve Nvidia’nın sunduğu en iyi mobil çipler tarafından destekleniyor ve hızlı 165Hz QHD (1440p) ekrana sahip. Bu bileşenler birlikte, QHD çözünürlükte en zorlu AAA oyunların bile üstesinden gelebilir. Panelde mükemmel renk üretimi de var, bu nedenle oyunlarınız harika görünecek. 

Ama bu sadece oyun değil; G15 ile ilgili hemen hemen her şey de harika. Ses (altı hoparlörlü bir diziden pompalanır) güçlü bir perküsyon ve basa sahiptir, klavye ve dokunmatik yüzey tatmin edici bir tıklamaya sahiptir ve pil sekiz buçuk saat kadar dayanabilir. 

G15 herkesin dizüstü bilgisayarı olmayacak. Web kamerası yoktur, bu önemli bir gözden kaçmadır ve bazıları daha uygun fiyatlı veya daha gösterişli bir estetik tercih edebilir. Ancak bir paket olarak, G15 yenilecek olandır. Sadece satın alabileceğiniz en iyi oyun dizüstü bilgisayarı değil, aynı zamanda satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir.

2. Razer Blade 17

En İyi Oyun Laptopları 2022
En iyi büyük ekran oyun dizüstü bilgisayarı

Blade 17, bir dizüstü bilgisayarda bulabileceğiniz en iyi oyun performansından bazılarını sunar – ancak bu onun süper gücü bile değildir. Razer’in 17 inçlik amiral gemisini bu kadar etkileyici yapan şey, bu inanılmaz gücü ince ve çekici bir kasaya sığdırmasıdır. 0,8 inçten daha incedir ve yalnızca bir şarj parçası gerektirir – böylece güçten ödün vermeden bir sırt çantasında veya evrak çantasında taşıyabilirsiniz. 

Bu yılki model bir QHD 240Hz ekran ile geliyor. Ayrıca, ofis için çok yoğun olmadan bir renk dokunuşu katan, her tuş için özelleştirilebilir bir RGB klavyeye sahiptir.

Blade 17 kesinlikle ucuz değil, ancak en iyinin en iyisini istiyorsanız satın almanız gereken dizüstü bilgisayar.

3. Lenovo Legion 5 Pro

En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarları
En uygun fiyatlı 17 inç oyun dizüstü bilgisayarı

Legion 5 Pro, Lenovo’nun şimdiye kadar yaptığı en iyi oyun dizüstü bilgisayarıdır. 2.000 doların çok altında bir fiyata AMD’nin Ryzen 5000 işlemcilerinden 16 inçlik çekici bir kasada olağanüstü performans elde edersiniz. Doğal 2560 x 1600 çözünürlüğünde bile denediğimiz her oyunda saygın sonuçlar verdi. 165 Hz ekran ile Legion 5 Pro’nun gücünden tam olarak yararlanabileceksiniz.

Performans bir yana, Legion 5 Pro’nun öne çıkan özelliği 16:10 ekranı. Bugünlerde oyun dizüstü bilgisayar pazarında bu kadar uzun bir ekran bulmak zor ve Legion 5 Pro’yu günlük sürücü olarak kullanmak istiyorsanız, çoklu görev için size daha fazla alan sağlıyor. 1,5 mm hareket mesafesi ve dört bölgeli programlanabilir arka aydınlatması ile klavyenin kullanımı da bir zevktir.

Legion’ın ana dezavantajı pil ömrüdür. Testlerimizde yalnızca yaklaşık dört buçuk saat sürekli kullanım elde ettik. Bu şimdiye kadar bir oyun dizüstü bilgisayarından aldığımız en kötü durum olmasa da, G15’ten göreceğinize yakın değil. Bununla birlikte, birlikte verilen 300W güç enerjisi ile çok hızlı şarj olur. Genel olarak, G15, genellikle hareket halindeyken çalışan kişiler için daha iyi bir seçenek olsa da, Legion hala sağlam bir seçimdir.

4. MSI GE76 Raider

En gösterişli oyun dizüstü bilgisayarı

GE76 Raider Nvidia’nın en iyi mobil GPU’suna ve Intel’in en iyi işlemcisine kadar yapılandırabilirsiniz ve bunları aynı hizada tutmak için soğutmaya sahiptir. Şu anda 11. Nesil çiplerle mevcuttur. Onu bir QHD ekranla ve 1080p 360Hz ekranla alabilirsiniz.

Bu dizüstü bilgisayarın gerçekten sadece oyun için olduğunu unutmayın. Pil ömrü vasat ve kasası oldukça kalın ve ağır, bu nedenle taşınabilir bir iş sürücüsü olarak iki katına çıkabilecek bir cihaz arıyorsanız başka bir yere bakmak isteyeceksiniz. Ancak seyahat edebileceğiniz bir masaüstü bilgisayar arıyorsanız, GE76 Raider birinci sınıf bir deneyim sunacaktır.

Günlük Kullanım için Telefon | En İyi Akıllı Telefonlar