Elektrik Elektronik Mühendisliği için Laptop Önerisi

Elektrik Elektronik Mühendisliği için Laptop Önerisi
Elektrik Elektronik Mühendisliği için Laptop Önerisi

Elektrik Elektronik Mühendisliği için Laptop Önerisi | Elektrik elektronik mühendisliği öğrencilerinin hem güçlü hem de taşınabilir bir dizüstü bilgisayara ihtiyacı vardır. Bir dizüstü bilgisayar onların değişmez arkadaşıdır ve elektrik elektronik mühendisleri genellikle dizüstü bilgisayarları sınıfta not almak ve ev ödevleri üzerinde çalışmak için kullanırlar. Ayrıca dizüstü bilgisayarlarının MATLAB veya ANSYS gibi elektrikli yazılımları çalıştırabilmesini istiyorlar. Elektrik elektronik mühendisleri için tüm bu niteliklere sahip bir bilgisayar bulmak zor olabilir, ancak elektrik elektronik mühendisliği öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayarların bir listesini aşağıda derledik!

Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencileri İçin En İyi Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

İŞLEMCİ:

CPU veya merkezi işlem birimi, bir bilgisayarın tüm işlevlerini yerine getiren birincil parçasıdır. Birçok elektrik elektronik mühendisliği yazılım programı, düzgün ve verimli çalışması için güçlü CPU’lar gerektirir.

GPU:

GPU veya grafik işleme birimi, bilgisayarın görüntüleri oluşturan ve monitörünüzde görüntüleyen bir parçasıdır. Elektrik elektronik mühendisliği öğrencileri için bu gerekli değildir çünkü elektrik-elektronik yazılımı bunu gerektirmez; ancak mühendisler yine de dizüstü bilgisayarlarında bir tane bulunmasından yararlanabilirler.

VERİ DEPOSU:

Rastgele erişimli bellek (RAM), herhangi bir elektrik elektronik mühendisinin dizüstü bilgisayarının bir başka önemli parçasıdır. RAM, çalışan tüm programların verileri birbirleriyle paylaşmasına izin verir, böylece her ihtiyaç duyduklarında sabit sürücüde bilgi depolamak zorunda kalmazlar. Bu nedenle, elektrik elektronik mühendisliği öğrencileri, aynı anda başka bir şey yaparken, sistemi yavaşlatmadan elektrik uygulamalarını sorunsuz ve verimli bir şekilde çalıştırmak için her zaman yeterli RAM’e sahip dizüstü bilgisayarlar aramalıdır.

Depolama:

Bir diğer önemli elektrik elektronik mühendisliği dizüstü bilgisayar düşüncesi depolamadır. Elektrik elektronik öğrencileri, elektrik yazılımlarını ve dosyalarını depolamak için büyük bir sabit diskin yanı sıra ders notları gibi diğer belgeler için bolca alan isteyeceklerdir.

Portlar:

Elektrik elektronik mühendisliği öğrencilerinin dizüstü bilgisayarlarındaki farklı bağlantı noktalarını da göz önünde bulundurmaları gerekir. Elektrik elektronik mühendisleri, flash sürücüler veya harici monitör gibi çeşitli cihazları bağlamak için birden fazla USB Type-A ve C Bağlantı Noktası isteyebilir. Mükemmel bir dizüstü bilgisayarda ayrıca bir kulaklık jakı bulunur, böylece müzik dinlerken kulaklığınıza kolayca takabilirsiniz.

Bağlantı:

Elektrik elektronik mühendisliği öğrencileri ayrıca iyi bağlantı ve ağ özelliklerine sahip bir dizüstü bilgisayar istiyor. Wi-Fi üzerinden kolayca arabirim kurabilmeleri için dizüstü bilgisayarlarında kablolu internet bağlantısı için Ethernet bağlantı noktaları gibi diğer yaygın elektrik bağlantılarına ihtiyaçları olacak.

Pil ömrü:

Elektrik elektronik mühendisliği öğrencisinin, derslerde priz aramadan bütün gün dayanacak bir dizüstü bilgisayara ihtiyacı vardır. Ayrıca pil ömrünün gece veya hafta sonları okuldan geldiklerinde ev ödevlerini yapacak kadar uzun olmasını istiyorlar.

Taşınabilirlik:

Elektrik elektronik mühendisliği öğrencileri hafif dizüstü bilgisayarlara ihtiyaç duyarlar, böylece onları kampüste taşımak kolaydır ve çalışma materyalleriyle dolu zaten ağır sırt çantalarına fazla ağırlık eklemez. Birçok üniversite kampüsünde internet erişimi vardır, bu nedenle elektrik elektronik mühendisleri, daha taşınabilir olmakla birlikte ihtiyaç duydukları elektrik yazılımını çalıştırabilen Chromebook’lar gibi daha küçük cihazları seçebilir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği için En İyi 7 Dizüstü Bilgisayar

Elektrik Elektronik Mühendisliği için Laptop ÖnerisiÖZELLİKLER
Apple M1 Çipli 2020 Apple MacBook Pro...
Genel olarak en iyi bilgisayar
Apple MacBook Pro
Entegre Apple 8 çekirdekli GPU
8 çekirdekli CPU’lu Apple M1 çipi
13,3″ Retina Ekranlı
Acer Swift 5 Intel Evo İnce ve Hafif Dizüstü Bilgisayar,...
En İyi Bütçe
Acer Swift 5 Intel Evo
Intel Iris Xe grafikleri
Intel çekirdek i7-1165G7
14,0″ FHD Ekran
Razer Blade 14 Oyun Dizüstü Bilgisayarı: AMD Ryzen 9...
En iyi performans
Razer Blade 14
NVIDIA GeForce RTX 3080
AMD Ryzen 9 5900HX 8 Çekirdek
14″ QHD Ekran
Dell Vostro 15 5510 Dizüstü Bilgisayar (2021) |  15,6' FHD...Dell Vostro 15 5510
NVIDIA GeForce MX450
11. Nesil i7-11370H
15,6 inç FHD Ekran
LG Gram 17Z90P Dizüstü Bilgisayar 17' IPS...LG Gram 17Z90P
Intel Iris Xe Grafikleri
Intel çekirdek i7-1165G7
13,3 inç FHD nit Ekran
2022 HP Pavilion Oyun 15.6' FHD IPS Dizüstü Bilgisayar...HP Pavilion Gaming
NVIDIA GeForce GTX 1650
AMD Ryzen 5-5600H
15,6″ FHD Ekran
Lenovo IdeaPad 5 15.6' FHD Dokunmatik Ekran Dizüstü...Lenovo IdeaPad 5
Intel Iris Xe Grafikleri
11. Nesil Intel Core i5-1135G7
15,6″ FHD Ekran

Apple MacBook Pro

Ekran:  Retina Ekranlı 13,3″ |  CPU:  8 çekirdekli CPU’lu Apple M1 yongası | GPU: Tümleşik apple 8 çekirdekli GPU |  RAM:  16 GB |  Depolama:  512 GB SSD |  Bağlantı Noktaları:  61W USB Type-C Güç Adaptörü – USB Type- C Şarj Kablosu (2m) |  Hoparlör:  2,1 stereo hoparlör |  Ağırlık: 2,7 kg

CPU ve GPU

Apple MacBook Pro, bu listedeki en güçlü dizüstü bilgisayarlardan biridir, önceki nesillere göre iki kata kadar daha yüksek hızlar sağlamak için 8 çekirdekli CPU’lu bir Apple M1 yongası ile donatılmıştır.

Ayrıca, Entegre Apple 8 çekirdekli GPU olan harika bir grafik kartına sahiptir; bu, grafik yoğun uygulamaları ve oyunları, oyun sırasında gecikme veya takılma yaşamadan çalıştırabileceğiniz anlamına gelir.

RAM ve Depolama

Apple MacBook Pro, 16 GB RAM ile donatılmıştır; bu, performansta herhangi bir gecikme olmadan aynı anda birkaç görev arasında çoklu görev yapabileceğiniz anlamına gelir.

Depolama için 512 GB’lık bir SSD’ye sahiptir, bu da öğrencilerin en sevdikleri başlıklar ve elektrik elektronik mühendisliği ödevleri için bir daha asla yerlerinin bitmesi konusunda endişelenmelerine gerek olmayacağı anlamına gelir.

Dizüstü bilgisayarın daha hızlı açılacağı ve dosyaların daha hızlı yükleneceği anlamına geldiği için öğrenciler için gerekli olan SSD depolama alanına sahiptir.

Ekran ve Klavye

Apple MacBook Pro’nun 13,3″ Retina Ekranı vardır, bu da doğrudan güneş ışığı altında bile ekranda net görüntüler için parlak ve canlı renkler üretebileceği anlamına gelir.

Klavye ayrıca arkadan aydınlatmalı olup, düşük aydınlatma koşullarında veya gece uyku programınızı bozmadan görmeyi kolaylaştırır!

Öğrenciler için önemli olan bir dokunmatik kimliğe sahiptir, çünkü bu, bir parolayı hatırlamak zorunda kalmadan dizüstü bilgisayarlarının kilidini hızlı ve kolay bir şekilde açabilecekleri anlamına gelir.

Doğru imleç kontrolü ve basınç algılama yetenekleri sağlayan dokunmatik yüzey kuvveti dokunuşuna sahiptir. Zorla dokunmatik izleme dörtgeni ayrıca Kuvvetli tıklamalar, hızlandırıcılar, basınca duyarlı çizim ve Çoklu Dokunma hareketlerini etkinleştirir.

Bağlantı Noktaları

Diğer cihazlara kolayca bağlanabilmeniz ve ışık hızında veri aktarabilmeniz için USB bağlantı noktalarına -USB Type-C Şarj Kablosuna (2m) sahiptir.

Öğrencilerin dizüstü bilgisayarlarını hızlı ve kolay bir şekilde şarj edebilmeleri için 61W USB Type-C Güç Adaptörüne sahiptir.

Wi-Fi ve Bluetooth’a sahiptir, böylece öğrenciler herhangi bir kablo olmadan internete ve en sevdikleri cihazlara bağlanabilir.

Kararımız

Apple MacBook Pro, elektrik elektronik mühendisliği öğrencileri için en iyi dizüstü bilgisayardır çünkü güçlüdür, harika bir grafik kartına, 16 GB RAM’e ve 512 GB SSD’ye sahiptir. Ayrıca 13,33″ retina ekrana ve arkadan aydınlatmalı klavyeye sahiptir, bu da düşük aydınlatma koşullarında veya gece görmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, kullanımı kolay ve hızlı hale getiren dokunmatik kimlik ve basınç algılama özelliklerine sahiptir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği için Laptop Önerisi