Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi 2022

Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi 2022 | En iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar, dokunma, kaydırma ve dokunuşlarınıza son derece duyarlıdır. Ek olarak, dijital çizim ve not alma için ekran kalemi girişini desteklerler. Gözlerinize çarpıcı, canlı renkler vermeli ve loş ışıklı ortamlar için yeterli parlaklık sağlamalıdır.

En iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar ayrıca sizi klavyenizin ve dokunmatik yüzeyinizin sınırlarından kurtararak sizi sürükleyici, çarpıcı ekranlarıyla etkileşime girmeye zorlar. Dokunmatik olmayan benzerlerinin sunamayacağı, el hareketleri, parmaklar ve prob uçları ile etkinleştirilebilen ekstra bir eğlence katmanı eklerler.

En iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar, ister bir şaheser çiziyor olun, ister bir web sayfasını hızla yakınlaştırıyor olun, deneyiminize çok yönlülük katar. Teknolojik gelişmeler sayesinde, dizüstü bilgisayar dokunmatik ekranları, doğruluk ve hız açısından inanılmaz gelişmelerden geçti. Dünyanın en iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlarından bazılarının uzman yorumcuları olarak, en iyisini seçmenize yardımcı olacak bir liste hazırladık.

Farkında olmanız gereken bir şey, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarların, dokunmatik ekranlı olmayan dizüstü bilgisayarlardan daha fazla pil tüketme eğiliminde olmasıdır. İncelemelerimizde, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar, dokunmatik ekranlı olmayan emsallerine göre tipik olarak daha düşük pil ömrü sağlar.

Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi

Dell XPS 15 OLED (2021), en iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayardır. Dell XPS 13 ekranında ellerinizi sola ve sağa kaydırırken gözlerinizi muhteşem, nefes kesici bir ekranla ziyafet çekeceksiniz. Dell XPS 15’i inceleyen yazarımız, 3456 x 2160 piksel OLED ekranını hayretler içinde bıraktı.

Muhteşem dizüstü bilgisayarla günlük etkileşiminiz sırasında parmaklarınızı Dell XPS 15’in her yerine götürmekten büyük keyif alacağınızdan şüpheniz olmasın. Ancak ekranı parmak izlerinizden korumak istiyorsanız, 4.096 basınç hassasiyeti seviyesi, 240 Hz rapor hızı ve eğim desteği sunan Dell’in Premium Aktif Kalemini satın almanızı öneririz. Güzel ekranınızı kirleten lekeler ve izler bırakmaktan kaçınmak için Dell XPS 15’in dokunmatik ekranında kullanın.  

Heyecanımızı yükselten bir diğer dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar ise HP Spectre x360 14. Dönüştürülebilir kasaya sahip bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, bu HP dizüstü bilgisayar ideal bir seçenektir. Sadece çarpıcı, göz alıcı bir OLED ekrana sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda tablet ve çadır modu da dahil olmak üzere bir avuç farklı duruşa dönüşebiliyor.

Dell XPS 15 OLED (2021) ve HP Spectre x360 14 favorilerimiz, ancak sevdiğimiz birkaç dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar daha var. Hangi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarın sizin için en iyi seçim olduğunu görmek için satın alma kılavuzumuza göz atın.

1. Dell XPS 15 OLED (2021)

En iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar

Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi
Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi

ÖZELLİKLER

 • CPU: Core i7 CPU
 • GPU: Nvidia GeForce RTX 3050Ti
 • RAM: 16GB
 • Depolama: 512GB SSD
 • Ekran: 15.6 inç, 3,5K OLED
 • Boyut: 13,6 x 9,1 x 0,7 inç
 • Ağırlık: 1,95 kg

İncelediğimiz Dell XPS 15 OLED, performans kriterlerimizde onu parkın dışına çıkaran bir Intel Core i7 CPU ile donatılmıştır, ancak kendinizi iyi hissediyorsanız, Core i9 CPU’ya kadar bir yapılandırmayı yakalayabilirsiniz. Ancak Dell XPS 15’te gerçekten gözümüze çarpan şey, tahmin ettiğiniz gibi büyüleyici 15,6 inç, 3,5K OLED dokunmatik ekranı.

Yapı kalitesi de harika. XPS 15, işlenmiş alüminyum dış yüzeyi ile iç taraftaki göz alıcı dokuma deseni birleştiren taşınabilir, ince tasarımı sayesinde şık bir gelişmişliğe sahiptir. Ayrıca, geniş dokunmatik yüzeyi ve ultra konforlu klavyeyi de göz ardı edemeyiz. Bu yeterli değilse, Dell ayrıca Dell XPS 15 OLED’i güçlü, net hoparlörlerle donatmaya karar verdi, böylece tiz ses veya fısıltı kadar sessiz ses konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

2. HP Spectre x360 14

En iyi 2’si 1 arada dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar

Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi
Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi

ÖZELLİKLER

 • CPU: 11. Nesil Intel Core i5/Core i7
 • GPU: Intel Iris Xe
 • RAM: 8GB/16GB
 • Depolama: 256GB/512GB/1TB
 • Ekran: 13,5 inç, 1920 x 1280 piksel IPS veya 3K2K OLED
 • Boyut: 11,8 x 8,7 x 0,7 inç
 • Ağırlık: 1,36 kg

Spectre x360 14, şimdiye kadarki en iyi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayardır. 2021 için yeni piyasaya sürülen 13,5 inçlik model, önceki modellerin üzerine inşa edilmiş ancak 3:2 en boy oranlı ekran ve Iris Xe grafikli 11. Nesil Intel CPU’lar dahil olmak üzere kullanışlı yeni özellikler ekliyor. Bu dizüstü bilgisayarın öne çıkan özellikleri arasında çarpıcı bir tasarım, parlak ve canlı 1920 x 1280 piksel IPS ve 3K2K OLED ekran seçenekleri, epik 12+ saatlik pil ömrü ve hızlı genel performans yer alıyor. 

Buna, ipeksi bir dokunuşa sahip cömert boyutlu bir dokunmatik yüzeyin yanı sıra rahat (sığ olsa da) bir klavye, mükemmel güvenlik seçenekleri (parmak izi sensörü ve yüz tanıma) ve iyi bir bağlantı noktası seçimi ekleyin.

Özellikle esnek tasarıma ihtiyacınız varsa, ve de paranız varsa Spectre x360 14’ü Envy 13 yerine satın almanızı öneririz. Aslında, dönüştürülebilir bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız, Spectre x360 14 en iyi dizüstü bilgisayardır. Elbette birkaç kusuru var, ancak bu güzelliği elinize alınca bunlar kolayca unutuluyor. 

3. Microsoft Surface Pro 7+

Ayrılabilir en iyi dokunmatik ekran

Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi
Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi

ÖZELLİKLER

 • CPU: Intel Core i7’ye kadar
 • GPU: Intel Iris Xe
 • RAM: 16 GB’a kadar RAM
 • Depolama: 512 GB’a kadar SSD
 • Ekran: 12,3 inç, 2736 x 1824
 • Boyut: 11,5 x 7,9 x 0,3
 • Ağırlık: 0,81 kg

Microsoft’un Surface Pro 7+ , şimdiye kadarki en iyi ayrılabilir ve parlak, renkli 12,3 inç, 2736 x 1824 piksel ekranı. İster Netflix şovlarını izleyin ister fotoğraflara rötuş yapın, Surface Pro 7+’ın dokunmatik ekran paneli, gözlerinizi doygun, net görüntülerle ödüllendirecek. Ayrılabilir olduğu için Surface Pro 7+, işinizi yanınızda taşımak istiyorsanız harika bir seyahat arkadaşıdır. Ayrıca arkadaki destek ayağı, ekranı eğmenize ve bir çizim masası gibi kullanmanıza olanak tanır. 

Surface Pro 7+’ın Windows 10 Pro çalıştırması dışında bir diğer büyük özelliği, Surface Pro 7’ye kıyasla önemli performans kazanımları ve daha uzun pil ömrü sağlayan 11. Nesil Intel CPU’dur. parlak ve canlı ekran, yetenekli kameralar ve harika aksesuarlar içerir.

4. Lenovo Duet 5 Chromebook

En iyi dokunmatik ekranlı Chromebook

En iyi dokunmatik ekranlı Chromebook
Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi

ÖZELLİKLER

 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2
 • GPU: Entegre grafikler
 • RAM: 8GB
 • Depolama: 128GB eMMC
 • Ekran: 13,3 inç, 1920 x 1080 piksel OLED
 • Boyut: 12×7.4×0.28 inç
 • Ağırlık: 1 kg (klavye ile)

Lenovo Duet 5 Chromebook, çarpıcı, parlak ve canlı 13,3 inç, 1920 x 1080 piksel OLED ekranıyla bu listeye girdi. Üstelik, Lenovo Chrome OS cihazı, 13 saatten fazla inanılmaz bir pil ömrü sunuyor!

Ve tahmin et ne oldu? Duet 5 Chromebook 500 dolardan az. Bu ayrılabilir, 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarı incelediğimizde, çok yönlü form faktörüne hayran kaldık. Bir nedenle incelememizde buna “mükemmel bir Chromebook” adını verdik. Kumaş arka kasa ve klavye kapağı, Duet 5 Chromebook’u taşınabilir bir dizüstü bilgisayara dönüştürüyor, ancak bir tablet deneyimi istiyorsanız buna da sahip olabilirsiniz.

Performansının daha hızlı olmasını diliyoruz ve bir ekran kalemi ile gelmediği için üzüldük, ancak genel olarak, Lenovo Duet 5 Chromebook, elinize alabileceğiniz en iyi dokunmatik Chrome OS cihazlarından biridir.

5. Acer Chromebook 514

Başka bir harika dokunmatik ekran Chromebook

Dokunmatik Ekran için iyi bir Laptop Tavsiyesi
Dokunmatik Ekran için Laptop Tavsiyesi

ÖZELLİKLER

 • İşlemci: MediaTek Kompanio 828 ARM Cortex A76
 • GPU: Entegre grafikler
 • RAM: 8GB
 • Depolama: 64 GB flash bellek
 • Ekran: 14 inç FHD (1920 x 1080) IPS dokunmatik ekran
 • Boyut: 12,7 x 8,9 x 0,7 inç
 • Ağırlık: 1,3 kg

Vay! Acer Chromebook 514’ün pil ömründen biraz bahsedebilir miyiz? Dizüstü bilgisayarın Wi-Fi üzerinden 150 nit parlaklıkta (tükenene kadar) internette gezinmesini içeren pil testimizde, Chromebook 514 tek bir şarjla 14 saat 8 dakika şok edici bir şekilde dayandı!

Ortalama bir Chromebook yaklaşık 9 veya 10 saat sürer, bu nedenle Chromebook 514’ün sonuçlarını gördüğümüzde ne kadar şaşırdığımızı hayal edin. Acer Chromebook 514, mükemmel pil ömrüne ek olarak, 500 doların altındaki bir dizüstü bilgisayar için mükemmel iyi hoparlörlere sahiptir, böylece Spotify, Netflix ve diğer eğlence uygulamalarının keyfini iyi bir ses ile çıkarabilirsiniz. Ayrıca her ortama uyum sağlayacak sade, hoş bir estetiğe sahiptir. Üstelik fiyatı uygun, performansı da oldukça iyi.

Dokunmatik ekranlı bir dizüstü bilgisayarda nelere dikkat edilmelidir?

Merak ediyor olabilirsiniz, “Hangi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarı satın almalıyım?” Cevap, kim olduğunuza ve bu dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarın sizin için neler başarabileceğini umduğunuza bağlıdır. Bir sanatçıysanız, düzensiz çizim vuruşlarınıza ayak uydurabilen rahat, hareketli bir kaleme sahip dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlara göz kulak olmak isteyeceksiniz. Ayrıca ekranın renk kapsamı ve ekran çözümünden memnun olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Ayrıca, dosya aktarımını sorunsuz bir deneyim haline getirmek için dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarın yeterli sayıda bağlantı noktasına sahip olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

Dokunmatik ekranın sağladığı üretkenlik artışını seven uzman bir kullanıcıysanız, gücü verimli kullanan ve işinizle ve diğer görevlerle uğraşırken çok çabuk ölmeyen bir dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar aramak isteyebilirsiniz. 

Dokunmatik ekran dışında düşünmeniz gereken bir dizüstü bilgisayarın diğer yönlerine bir göz atın.

 • Ekran Çözünürlüğü: Mümkünse 1920 x 1080 (1080p veya Full HD) veya daha yüksek çözünürlüklü bir ekran edinin.
 • CPU: Bir Intel Core i5, iyi bir ana akım performansı sağlar. Bazı bütçe sistemleri, temel görevler için iyi olan ancak ağır çoklu görevler olmayan Core i3, Celeron veya Pentium CPU’larla birlikte gelir. Oyun veya video düzenleme ve 3D modelleme gibi üst düzey üretkenlik görevleri için Core i7 veya Core i9 (seri numarası HQ veya HK ile biter) edinin.
 • RAM: 8GB çoğu kullanıcı için idealdir, ancak ileri düzey kullanıcılar 12 veya 16GB isteyecektir. Bütçe sistemleri için 4 GB kabul edilebilir. İkincil dizüstü bilgisayarlar ve Chromebook’larda daha az olabilir.
 • Depolama: Oyuncu veya uzman bir kullanıcı değilseniz, 256 GB dahili depolama muhtemelen yeterlidir. Mümkünse, bilgisayarınızı çok daha hızlı hale getireceğinden, sabit sürücü yerine bir SSD (katı hal sürücüsü) edinin.
 • Grafik Yongası: Oyuncular ve yaratıcı profesyoneller biraz araştırma yapmalı ve Nvidia veya AMD’den hangi GPU’nun favori yazılımlarını çalıştırmak için yeterince iyi olduğunu bulmalıdır. Diğer herkes CPU ile birlikte gelen yerleşik Intel HD Graphics’ten memnun kalacak.

Günlük Kullanım için Laptop | En İyi Dizüstü Bilgisayarlar