Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi 2022

Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi 2022 | Bilgisayar programcıları, teknolojik çözümler oluşturmak ve ayrıca müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz edip sorunlarını tespit etmek ve teknik çözümler oluşturmak için “kod” satırlarını kullanır.

Harika bir dizüstü bilgisayara sahip olmak, bilgisayar programlamanın neredeyse ön koşuludur ve bu ihtiyaç, kodlayıcılar, programcılar, geliştiriciler ve sistem yöneticileri için mükemmeldir. Bu durum bize 2022’de Programlama, Kodlama ve Geliştirme için En İyi Dizüstü Bilgisayarlar listesini oluşturmamıza neden oldu.

Doğru dizüstü bilgisayarla, programlama çok daha kolay bir süreç olabilir, böylece müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olabilirsiniz, ancak iyi bir dizüstü bilgisayarı kötü bir dizüstü bilgisayardan nasıl ayırt edebilirsiniz? Programlama için bir dizüstü bilgisayar satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini bulmak, başlamak için iyi bir yerdir.

2022’de Bilgisayar Programcıları için En İyi Laptop Tavsiyeleri

 1. Apple MacBook Air — Genel olarak kodlama için en iyi dizüstü bilgisayar (Editörün Seçimi) 
 2. Huawei MateBook 13″ — Kodlama için en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar
 3. LG Gram 17″ — Programlama için en iyi hafif dizüstü bilgisayar
 4. Asus Chromebook Flip — En iyi premium ve uygun fiyatlı Chromebook
 5. Dell Inspiron 14 5482 — Kodlama içinen uygun bütçeli dizüstü bilgisayar
 6. Lenovo ThinkPad P1 —  Kodlama için en iyi profesyonel dizüstü bilgisayar
 7. Apple MacBook Pro 16″ — Programcılar için en iyi Macbook
 8. Microsoft Surface Pro 6 — Programcılar için en iyi tablet dizüstü bilgisayar
 9. Google Pixelbook — En iyi Android geliştirme tableti/dizüstü bilgisayarı
 10. Asus Zenbook UX —  En iyi taşınabilir ve uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar
 11. Razer Blade 15  — En iyi oyun dizüstü bilgisayarı
 12. Microsoft Surface Laptop 4 — Windows programlama için en iyi dizüstü bilgisayar

Dışarıdan bakıldığında aslında bilgisayar programlama, bir programın veya uygulamanın belirli bir şekilde çalışması için metin satırları yazmaktan başka bir şey değildir. Durum böyle olsa da, düşük kaliteli bir dizüstü bilgisayara sahip olmak bu işi halletmenize yardımcı olmaz. Laptop kasasının altında bir canavar olması size kısa sürede profesyonelliğe götüren ilk adımı attırır.

Listemizdeki seçenekler, diğer birçok dizüstü bilgisayarda yaygın olabilecek sorunlarla karşılaşmadan kod yazmanıza yardımcı olacak pek çok kasanın altında bulunan dizüstü bilgisayarların mükemmel örnekleridir.

1. Apple MacBook Air

2022’de genel olarak programlama ve kodlama için en iyi dizüstü bilgisayar

Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi
Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi

CPU: Apple M1 | Grafikler: Entegre 7 çekirdekli/8 çekirdekli GPU | RAM: 8GB – 16GB | Ekran: 13,3 inç (diyagonal) IPS teknolojisine sahip 2.560 x 1.600 LED arkadan aydınlatmalı ekran | Depolama: 256GB – 2TB SSD | Boyutlar: 11,97 x 8,36 x 0,63 inç

Yalnızca Apple’ın yarattığı en iyi dizüstü bilgisayar değil. MacBook Air, programlama ve kodlama alanında çalışıyorsanız satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayardır. Apple’ın kendisine güç veren devrim niteliğindeki ARM tabanlı M1 çipiyle donatılmış MacBook Air, 4K’da kodlama ve diğer yaratıcı işler için mükemmel performans ve tek bir şarjla 11 saatten fazla pil ömrü sunan ince, hafif bir dizüstü bilgisayardır.

Pek çok Apple ürünü, çoğu tüketicinin bütçesinin en üst sınırına ulaşırken, MacBook Air’in fiyatı, listemizdeki diğer birçok seçeneğe yakındır. Ancak, yalnızca Mac uygulamalarını değil, aynı zamanda iPhone ve iPad için iOS uygulamalarını da kullanabilme özelliği sayesinde, bu dizüstü bilgisayar oyunun kurallarını değiştiriyor. Daha önce yalnızca Windows dizüstü bilgisayarlara sahip olsanız bile, Apple’ın MacBook Air’i macOS’a geçmeye değer.

ArtılarıEksileri
➕ Çevre dostu ve geri dönüştürülebilir➖ RAM yükseltilemiyor
➕ 2560X1600 çözünürlüklü parlak ekran➖ Sınırlı depolama alanı
➕ Dokunmatik kimlik mevcut
➕ Mükemmel pil ömrü
➕ Diğer MacBook’lardan daha iyi ses kalitesi
➕ Hafif

2. Huawei MateBook 13

En iyi çok yönlü dizüstü bilgisayar (performans, taşınabilirlik ve fiyat bazında)

Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi
Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi

CPU : 8. nesil Intel Core i5 – i7 | Grafikler : Intel UHD Graphics 620 , Nvidia GeForce MX150 2GB GDDR5 | RAM : 8GB | Depolama : 256GB – 512GB SSD | İşletim Sistemi: Windows 10

Aralarından seçim yapabileceğiniz fazlasıyla seçenek olsa da, Huawei MateBook 13 bize göre listenin en üstünde yer alıyor. Uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar, Core i5 veya i7 yongası, tüm dosyalarınızı depolamak için büyük bir SSD ve güzel, yüksek çözünürlüklü 13 inç ekran ile birlikte gelir. 1 kg’ın biraz üzerinde ağırlığıyla aynı zamanda çok taşınabilir bir dizüstü bilgisayardır.

Hafif dizüstü bilgisayar, tam görüşlü bir dokunmatik ekrana ve gelişmiş bir soğutma tasarımına sahiptir. Güçlü GPU, çoklu görevlerde aktif olmasını sağlar. Dizüstü bilgisayar henüz dünyanın her yerinde mevcut olmasa da, performans, taşınabilirlik ve fiyat açısından programlama için hala en iyi dizüstü bilgisayardır.

ArtılarıEksileri
➕ Güçlü İşlemci➖ Kısa Pil Ömrü
➕ Güç düğmesi parmak izi okuyucu işlevi görür➖ Sadece 8GB RAM’e kadar çıkabilir
➕ Grafikleri işlemek için bir Nvidia MX150 GPU kullanır ➖ Ekran biraz loş
➕ Harika Klavye ➖ Fanlar oldukça gürültülü
➕ İyi yapı kalitesi
➕ Paranızın karşılığı fazlasıyla alırsınız

3. LG Gram 17″

Muhteşem 17″ ekrana sahip süper hafif bir dizüstü bilgisayar

Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi
Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi

CPU : Intel Core i7-8565U (dört çekirdekli, 4.6GHz Max Turbo Boost) | Grafikler : Intel UHD Grafikleri 620 | RAM : 16GB | Depolama : 512GB SSD | Ağırlık : 1,33 kg | İşletim Sistemi : Windows 10 Home

Magnezyum-karbon alaşımından yapılmış bir muhafaza ile LG Gram, üreticinin Life’s Good sloganını kolayca karşılar. Pek çok kişi, 17 inçlik herhangi bir dizüstü bilgisayarın hem ağır hem de oldukça büyük olduğunu varsaysa da, Gram 17, 1,5 kg’nin biraz altında olan trendi karşılıyor. Muhteşem IPS WXGA ekran, Core i7 işlemci, 16 GB bellek ve 512 GB SSD ile pastanın üzerindeki kremadır. Bu dizüstü bilgisayar, bilgileri ekranda görüntüleyerek üretkenliği artırmak için 16:10 en boy oranına sahiptir. Sürekli çalışsanız bile 19,5 saate kadar dayanan 73Wh’lik ağır hizmet tipi bir bataryaya sahiptir.

ArtılarıEksileri
➕ Mükemmel ekran çözünürlüğü➖ Oldukça Pahalı
➕ Boyutuna göre inanılmaz hafif➖ Yansıtıcı ekran
➕ İyi pil ömrü ➖ Hafifçe hassas hissedebilir

4. Asus Chromebook Flip

En iyi premium, ancak uygun fiyatlı Chromebook

Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi
Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi

CPU : Intel Pentium 4405Y – Intel Core m3-6Y30 | Grafikler : Intel HD Graphics 515 | RAM : 4GB | Ekran: 12,5 inç, FHD (1.920 x 1.080) LED arkadan aydınlatmalı yansıma önleyici | Depolama : 32GB – 64GB eMMC | Ağırlık : 1,2 kg | İşletim Sistemi : Chrome

Aynı adı taşıyan web tarayıcısını temel alan süper hafif bir işletim sistemi olan Chrome OS’yi çalıştıran Asus Flip, bugün satın alabileceğiniz en iyi Chromebook’lardan biridir. Bileşenler ve uygun fiyat ile birlikte yüksek kaliteli yapı, listemizdeki yerini sağlamlaştırıyor. Web geliştirme ile ilgileniyorsanız, Chrome OS pek çok güçlü programlama aracı sunmasa da, muhteşem bir ekran ve onu bir tablet olarak kullanma yeteneği ile programlama ihtiyaçlarınız için hala mevcut en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir.

ArtılarıEksileri
➕ İyi performans➖ Düşük Bellek
➕ Hafif➖ Orta ayarda bile donuk ekran parlaklığı
➕ Android uygulamalarını çalıştırabilir
➕ İyi pil ömrü

5. Dell Inspiron 14 5482

Programlama ve kodlama için en iyi bütçeli dizüstü bilgisayar

Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi
Bilgisayar Programcılığı için Laptop Önerisi

CPU : Intel Core i5-8265U (dört çekirdekli, 3.9GHz Max Turbo Boost) | Grafikler : NVIDIA GeForce MX150 2GB GDDR5 | RAM : 8GB | Depolama : 256GB SSD | Ağırlık : 1,48 kg | İşletim Sistemi : Windows 10

Dell’den Inspiron 14 5482’yi programlamak için çok yönlü kaliteli bir dizüstü bilgisayar, herkesin harika bir dizüstü bilgisayarda araması gereken şeyleri sağlar: FullHD’de yansıtılan bir ekran, dört çekirdekli işlemci (en azından) ve iyi bir boyut SSD depolama alanı. Tüm bunları tek bir kasaya koyarken, bütçe bilincine sahip olanlar için uygun fiyatlı hale getirmek, dizüstü bilgisayarın bu kadar iyi yaptığı şeydir.

Dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve SSD’de 256 GB depolama, kutudan çıktığı anda sahip olmak için harika bir kombinasyon. İşlemciyi bir i7’ye yükseltebilirken, SSD 128 GB’a kadar küçülür, bu nedenle yedekleme için harici bir sabit sürücü isteyebilirsiniz.

ArtılarıEksileri
➕ İyi yapı kalitesi➖ Oldukça ağır
➕ İnanılmaz pil ömrü➖ Dış mekan kullanımı için ekran yeterince parlak değil
➕ Satın alma sonrası yükseltme seçenekleri vardır ➖ Ekranda epeyce sRGB rengi yok
➕ Kalem destekli duyarlı dokunmatik ekran ➖ i7 işlemci tam potansiyeliyle kullanılamıyor

Günlük Kullanım için Telefon | En İyi Akıllı Telefonlar