Autocad Nasıl Silinir?

Autocad Nasıl Silinir
Autocad Nasıl Silinir

Autocad Nasıl Silinir başlıklı bu yazımızda Autodesk firmasına ait olan bu yazılımı bilgisayardan temiz ve sağlıklı bir şekilde kaldıracağız. Bu işlemleri özellikle aşağıda belirttiğimiz şekilde yapmak büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü daha sonra bilgisayarımıza yükleyeceğimiz Autodesk ürününün yeni sürümünde herhangi bir sorun ile karşılaşmayacağız. Bu yüzden sorunsuz bir kurulum için bu adımlar çok önemlidir.

1. Tüm Antivirüs programlarını devredışı bırakın.

2. Görev yöneticisinde açık olan Autodesk veya antivirüs programı varsa onların görevini sonlandırın.

NOT: Eğer sizin bilgisayarınızda Autocad haricinde Autodesk’e ait başka bir ürün yoksa aşağıdaki adımları uygularken sadece Autocad klasörlerini değil aynı zamanda Autodesk dosyasının kendisini de silerseniz daha sağlıklı bir işlem olur.

3. Denetim Masasından Autocad ve eklentilerini kaldırın.

4. Aşağıdaki adımları izleyerek Autocad klasörlerini silin.

  • C:\Program Dosyaları\Autodesk\Autocad
  • C:\ProgramData\Autodesk\Autocad
  • C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Autodesk\Autocad
  • C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Autodesk\Autocad

5. Kayıt Defteri Düzenleyicisinden aşağıdaki adımları izleyerek Autocad klasörlerini silin.

  • HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Autodesk\Autocad
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Autodesk\Autocad

UYARI: Windows kayıt defterinin yanlış bir şekilde düzenlenmesinden kaynaklanan sorunlar, bilgisayarınızın işletim sistemine zarar verebilir hatta kullanılamaz hale getirebilir. Microsoft, Microsoft Bilgi Bankası’ndaki kayıt defteri hakkında bilmeniz gereken çok sayıda kritik bilgi sağlar. Microsoft Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni yalnızca kendi sorumluluğunuzda kullanmalısınız. Ayrıca yalnızca Windows’ta kayıt defteri nasıl yedeklenir ve geri yüklenir ve ilgili çözümdeki Microsoft makalesinde işletim sisteminiz için açıklandığı gibi kayıt defterini yedekledikten sonra kullanın. Kayıt defteriyle ilgili ek bilgiler, Microsoft Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ndeki Yardım başlıklarında da bulunmaktadır.

Uygulamalı Video Anlatımı

Faydalı Bağlantı:

Autodesk Uninstall Tool (Kaldırma Aracı) ile veda etti