Solidworks Lisans Doğrulama Hatası

solidworks license validation error
solidworks license validation error

Solidworks Lisans Doğrulama Hatası, SolidNetWork Lisanslarının Sorunlarını Giderme konusunda aşağıda belirtilen çözüm yolu denenebilir.

SolidNetWork Lisans Günlük Dosyaları – bu şu manaya gelmektedir: Bir lisans sorunu olduğunda çözümü genellikle SNL_Manager_install_dir\lmgrd.log dosyasında bulmak mümkündür.

SOLIDWORKS için bir lisans alınamadı. Lisans sunucusuna bağlanılamıyor şeklindeki özel hatalar ile alakalı birkaç çözüm yolu önerdik. Aşağıda bununla alakalı “Solidworks Error” isminde bir oynatma listesi bulunmaktadır. Söz konusu oynatma listesindeki videoları tek tek denemenizi öneririz.

Genel olarak bu sorunlar bağlantı noktası ayarlarından kaynaklanmaktadır.

  • SolidNetWork License Manager ve lisans istemcisi arasındaki bağlantı noktası ayarlarının eşleşememesi sorunu problemin olası nedenlerinden bir tanesidir.
  • SolidNetWork License Manager’ların farklı sürümleri için ek bağlantı noktası ayarları belirtilmemiş olma ihtimali de yine aynı şekilde keza önemli sebeptir.
  • İstemci makinenin sunucuyu doğru şekilde çözümleyebildiğini ve sunucu adına göre sunucuya yönlendirilebildiğini mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca, sunucunun istemciyi doğru şekilde çözümleyebildiğini ve istemcinin makine adına göre istemciye yönlendirilebildiğine dikkat etmenizde büyük yarar var.

SolidNetWork License Manager’lara ve istemcilerine ilişkin port ayarlarıyla ilgili detaylar için şu adrese bakabilirsiniz. [SolidNetWork Lisanslarını Güvenlik Duvarlarıyla Kullanma]

Solidworks lisans doğrulama hatasının çözümünü anlatan video şu şekildedir.

Solidworks yazılımı ile alakalı karşınıza çıkabilecek muhtemel hataları bu oynatma listesinde derledik. Ayrıca bu videolara Youtube Kanalımızdan da erişmeniz mümkündür. Fikirlerinizi, görüşlerinizi ve düşüncelerinizi videonun altındaki yorumları bölümünde belirtin lüften. Tasarımla kalın…