SOLIDWORKS 2022 Yenilikleri

SOLIDWORKS 2022 Yenilikleri
SOLIDWORKS 2022 Yenilikleri

SOLIDWORKS 2022 yenilikleri tasarımlarınızı ve grafik dizaynlarınızı daha kreatif hale getirip güncel üst sürümü ile iş akış hızını artıracak. Bu sayede geliştirdiğiniz yenilikçi ürünleri pazara daha hızlı bir şekilde sunabileceksiniz. Bir diğer deyişle daha az adımda daha yeni ürünler ortaya çıkarabileceksiniz. Birçok yeni özelliği ile karşımıza çıkan yeni yazılım programı entegre mesajlar, geometrik tolerans, yapılandırma yönetimi ve daha birçok iyileştirilmiş kullanıcı arabirimi içermektedir. Solidworks 2022 çözüm portföyündeki sürpriz yenilikleri yakından tanıyalım.

SOLIDWORKS 2022 Sürümünde Öne Çıkan Gelişmeler

Solidworks 2022 Beta sürümünün artık test için hazır olduğunu duyurdu. Solidworks 2022 yenilikleri ürünlerin kalitesini artırıp kullanılabilir performansını üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. 3DEXPERIENCE  Works portföyüne bağlanarak faydalanabileceğiniz yenilikleri ve gelişmeleri birlikte inceleyelim.

1. Hibrit Modellemedeki Gelişmeler

Bu yeni özellik tasarımcının diğer araçlardan içe aktarmayı sağlayan yerel olmayan geometrilere özellik eklemesini sağlar. Bu özellik entegre operasyon sistemi kullanan ve çoklu ortamda çalışan kurumsal ve yerel şirketler için oldukça önemli bir değişikliktir.

2. Odak Uzunluğu Oluşturma Performansı

SOLIDWORKS 2022 3D modellerin daha yüksek çözünürlüklü olmasını sağlar. Buna ilaveten tasarımlarınızda odak uzunluğu oluşturma eklentisi ile ürün konseptlerinizi daha detaylı hale getirebilirsiniz.

3. Hızlı Simülasyon Deneyimi

SOLIDWORKS 2022’nin simülasyon yapılandırmasını çözme hızı önemli ölçüde arttı. Bu hızın demo sürümünde test hızına baktığınızda yüzde 30 civarında iyileşme olduğunu fark edeceksiniz. Hızlı simülasyon özelliği sürekli tasarım işinde çalışanlar için mükemmel bir özelliktir.

4. Daha Kapsamlı Modeller

Yeni gelişmeler arasında tasarım, similasyon, mühendislik, üretim ve yönetim için artırılmış beyinlerden oluşan bulut tabanlı 3DEXPERIENCE Works portföyüne hızlıca erişebilme olanağı bulunuyor. Bununla birlikte bu modeller geometriye ilişkin gelişmiş içgörü ve gelişmiş konumlandırma oluşturabiliyor.

5. SOLIDWORKS Bulut Şekillendirme Desteği

3DEXPERIENCE çözümü bundan böyle 3D modeller oluşturmaya olanak tanımak için alternatif bir yöntem olan bulut tabanlı şekillendirme desteği sunmaktadır.

6. İş Akışlarını İyileştirme Özelliği

SOLIDWORKS 2022 tasarımcıların etkinliğini daha verimli hale getirmek ve daha dinamik performans gösterebilmeleri için iş akışlarını optimize etti. Bundan böyle teknik resim detaylandırma yapılabilecek ve dosya dışa aktarma ilerlemesi izlenebilir hale gelecek. Ayrıca bu yeni sistemde oldukça kullanışlı yapılandırma tablosu yöneticisi bulunmaktadır.

7. Sınırsız Simülasyon Hizmeti

Yeni sürüm SOLIDWORKS 2022 tasarımcıların yapacağı tasarımları maksimum seviyede şekillendirip değerlendirmeleri için birçok farklı türde simülasyon hizmeti sunmaktadır. Bu sınırsız simülasyon sayesinde optimum çözümü otomatik olarak belirlemeyi sağlayan farklı değerler de kullanılabilecektir.

8. SOLIDWORKS Plastics 2022 Sürümü

Bu uygulama ile tamamen entegre olarak çalışarak yeni 2022 modelinde daha güçlü bir enjeksiyon kalıplama yazılımı yapmayı sağlayacaktır. Ayrıca simetri gelişmeleriyle eskiye göre çok daha hızlı çözünen çok boşluklu kalıplar temsil edilebilecektir.

9. SOLIDWORKS Electrical 2022 Sürümü

Bu yazılımın Electrical 2022 sürümünde projeye veri dosyaları olarak PDF dosyaları eklerseniz bunları dışa aktarılan PDF dosyalarında görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca uzman modunda rapor yapılandırmalarını düzenlediğiniz zaman tam test sorgusu, sıralama koşulları ve filtre özelliklerinden yararlanabileceksiniz. Aynı zamanda üretici parça yöneticisinde ERP verilerinizi görüntüleme imkanına sahip olacaksınız. Son olarak CPU noktalarını veya kabloları konnektörlere bağlamayı daha rahat yapabileceksiniz.

10. SOLIDWORKS Visualize 2022 Sürümü

SOLIDWORKS Visualize 2022’nin Shadow Catcher özelliği ile herhangi bir ürünü gölgelenmiş bir şekilde oluşturabilirsiniz. Köşe yarıçapı işlevini kullanarak ürünlerinizin kenar hatlarını daha yumuşak hale getirebilirsiniz. Buna ek olarak birden fazla kamera yolu, yeniden sıralama ve gruplama gibi animasyonlarda yapılan değişiklikler ürünlerinizi tasarlarken oldukça önemli kolaylıklar sunmaktadır.

SOLIDWORKS 2022 Sürümünde Öne Çıkan Gelişmeler

Bu makalemizde Dassault Systemes tarafından geliştirilen SOLİDWORKS yazılımının yeni sürümü hakkında bilgi paylaştık. Ayrıca Solidworks 2022 Sistem Gereksinimleri makalesini de inceleyebilirsiniz.