Revit Nasıl Silinir

Revit Nasıl Silinir sorusuna yanıtlar arayacağımız bu yazımıza geçmeden önce önemli bir parametrenin altını çizmekte fayda var. Bu yapacağımız işlem Revit’e ait olan tüm kırıntıları ve kalıntıları silemez. Daha doğrusu bunları silebilecek hiç bir kaldırma aracı da yoktur. Fakat aşağıda yapacağımız işlemler sayesinde Revit’i olabildiğince temizlemeye çalışacağız. Bilgisayarda yer alan Revit kırıntılarını minimum seviyeye çekeceğiz. Bu da bizim için zaten yeterli olacaktır. Böylece yeni bir Autodesk ürününün kurulumunu sorunsuz yapabileceğiz.

  1. Tüm antivirüs programlarını devredışı bırakın.
  2. Görev yöneticisinde açık olan Autodesk veya antivirüs programı varsa onların görevini sonlandırın.
  3. Denetim Masasından Revit ve Autodesk Material Library dosyalarını kaldırın.

NOT: Eğer sizin bilgisayarınızda Revit haricinde Autodesk’e ait başka bir ürün yoksa aşağıdaki adımları uygularken sadece Revit klasörlerini değil aynı zamanda Autodesk dosyasının kendisini de silerseniz daha sağlıklı bir işlem olur.

4. Aşağıdaki adımları izleyerek Revit klasörlerini silin.

  • C:\Program Dosyaları\Autodesk\Revit
  • C:\ProgramData\Autodesk\RVT
  • C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Autodesk\Revit
  • C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Autodesk\Revit\

5. Kayıt Defteri Düzenleyicisinden aşağıdaki adımları izleyerek Revit klasörlerini silin.

  • HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Autodesk\Revit
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Autodesk\Revit

UYARI: Windows kayıt defterinin yanlış bir şekilde düzenlenmesinden kaynaklanan sorunlar, bilgisayarınızın işletim sistemini kullanılamaz hale getirebilir. Microsoft, Microsoft Bilgi Bankası’ndaki kayıt defteri hakkında bilmeniz gereken çok sayıda kritik bilgi sağlar . Microsoft Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni yalnızca kendi sorumluluğunuzda olmak üzere ve yalnızca Windows’ta kayıt defteri nasıl yedeklenir ve geri yüklenir ve ilgili çözümdeki Microsoft makalesinde işletim sisteminiz için açıklandığı gibi kayıt defterini yedekledikten sonra kullanın. Aynı zamanda kayıt defteriyle ilgili ek bilgiler, Microsoft Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ndeki Yardım başlıklarında da bulunmaktadır.

Revit’i yüklemeden önce yapılması gerekenler

1) Windows Gezgini’nde, Windows Temp klasörünüzün içeriğini silin, ancak Windows Temp klasörünün kendisini silmeyin. Windows Gezgini’nin Adres çubuğuna %TEMP% girerek Temp klasörünü bulabilirsiniz.

2) Yalnızca virüsten koruma yazılımlarını devre dışı bırakmanız değil, aynı zamanda onları “Görev Yöneticisinde” Görevi Sonlandır özelliğini de kullanmanız önemlidir.

Revit Nasıl Silinir başlıklı bu makalemizde Revit yazılımını bilgisayardan nasıl tamamen kaldırabileceğimiz ile alakalı fikirler paylaştık.