Mühendislik için bilgisayar önerileri 2022

Mühendislik için bilgisayar önerileri 2022 | Mühendislik öğrencisi misiniz veya mühendisler için  en iyi dizüstü bilgisayarları mı arıyorsunuz? Eğitim ihtiyaçlarınız için iyi bir dizüstü bilgisayar satın almak ister misiniz? Güçlü bir makine, mekanik, inşaat, elektronik veya diğer mühendislik uygulamalarını tasarlamak için gerekli bir araçtır. Satın almak için doğru bilgisayarları bulabilmeniz için 85 bilgi işlem cihazını inceledik.

Bu şekilde, ister öğrenci ister profesyonel olarak belirli ilgi alanlarına, belirli mühendisliğe, alanlara ve devreye giren zorlu uygulamalara dayalı seçimleri bir araya getirmeniz gerekir.

Her şeyden önce, bir mühendislik öğrencisi çok yönlü bir profesyonelle aynı değildir; başa çıkmak için son derece karmaşık kriterler var. CAD araçları , MATLAB , SketchUp , kodlama platformları, makine öğrenimi arayüzü, muhasebe hizmetleri vb. dahil etmek için. Ancak, yalnızca gereksinimleri karşılayan değil, aynı zamanda macera, keşif ve eğlence amaçlı alan sağlayan bunun gibileri nadiren bulabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarlardan bazıları yeterince güçlüdür ve aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi grafiklere sahiptir. Daha sofistike ve gelişmiş makineler, yukarıda belirtilen işlevleri yerine getirirken, fazla mesai endişesi olmadan saatlerce eğlenmemize izin vermelidir.

Buna rağmen, bilgisayar bilimi mühendisliği daha hızlı donanım gerektirirken, makine ve inşaat mühendisliği hala daha fazla cihaz belleğini tercih edecektir. Ayrıca, bunlar özellikle akıllı telefonların hatırlaması gereken harika özellikleridir.

1. Acer Nitro 5 (Mühendislik Öğrencileri için En İyi Dizüstü Bilgisayarlar)

Bu yıl, yeni bir dizüstü bilgisayar için bütçe belirliyorum. Bunun bir öğrenci için en uygun dizüstü bilgisayar olmadığına dikkat edin; biraz kişisel alanla ucuz.

Yaklaşık 650 dolara, yüksek bir işlemci ve orta seviye bir kullanıcı kartı alıyorsunuz. Orta seviye GPU’lara ne dersiniz?

İşlemciIntel Core i5 9300H
Veri deposu8 GB RAM
Depolama256 PCIe SSD
Görüntüleme15 inç Tam HD
Pil ömrü6 Saate Kadar

Nvidia’nın neden 1650’yi önceki 970 yinelemelerinden daha sıcak bir grafik kartı yaptığını görmek kolay. Bu Dizüstü Bilgisayar, Radeon Pro 580, GTX 1660Ti, 1060,1070, 1080 ve en son RTX yongalarının GPU değerine sahiptir.

Bu oyun grafik kartı, daha büyük video kartlarıyla çalışmak ve çoğu CAD programına uyacak kadar yeterli kapasiteye sahiptir. Tüm mühendislik camiasından diğer geliştiricilere, iş adamlarına kadar bu faydalı bir programdır.

Bu performans anlamsız ve gereksizdir. Cüzdanları inceyse sadece 3D öğrencileri bunu alabilir. 2D mühendisiyseniz, oyuncu değilseniz bu materyali öğrenmek muhtemelen iyi bir fikir değildir. Ancak, hantaldır ve +2 kg bir makine. Her gün okula götürmen bile çok ağır olabilir!

Ucuz ama oldukça başarılı bir bilgisayar türü satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken kriter budur.

2. Surface Pro 7 (Makine Mühendisliği Öğrencileri için En İyi Dizüstü Bilgisayar)

Yüzey Pro 7

Ne kadar ironik! “Surface Pro, Hadi, Bu adam deli.” Sen arkanı bile dönmesen, bir başkası sana söylerdi zaten. Surface Pro, üniversitelerde en çok düşünülen teknolojilerden biri olacak.

Hiçbir mühendislik öğrencisi Pro’dan asla şikayet etmez. Hala mühendislik öğrencileri arasında lider dizüstü bilgisayardır.

İşlemciÇekirdek m3 , Çekirdek i5, Çekirdek i7
Veri deposu4GB-16GB RAM
Depolama128GB-1TB PCIe NVMe SSD
Görüntüleme12 inç Tam HD
Pil ömrü11 Saate Kadar

Dışına veya yüksekliğine göre yargılamayın. Bulabileceğiniz geniş mühendislik tekniklerinin %99’una yakındır. Sistemi, ihtiyacınız olan güç miktarına göre yapılandırabilirsiniz.

İşlemci, 4 GB RAM’e sahip düşük Çekirdekli M çipinden yüksek RAM’e ve büyük bir sabit sürücüye sahip karmaşık bir çipe kadar değişebilir.

En yüksek yapılandırma için her şeyi yapmamış olsaydınız yardımcı olurdu. 8GB’lık bir modeliniz olduğu sürece mükemmel olacaksınız. Bu makineyi bu kadar ünlü yapan şey, zarif ve güzel görünen tarzıdır. Kompakt boyutu ve pratik pil ömrü nedeniyle övgüye değer.

Surface Pro’nun “Drawing Board” ve “OneNote”u bir araya getirerek gereken tüm sarf malzemelerini karşılayabilmesini sağlar.

OneNote nedir? Notlarınızı ve verilerinizi elinizin altında tutmanıza yardımcı olan bir yazılım programı.

Not almak için pek iyi değil, biliyorsun. WiFi ağınıza bir monitör bağlayarak bu dizüstü bilgisayarı tam gelişmiş bir cihaz olarak kullanabilirsiniz. Bu ürün ilgili bir başka iyi şey de hafiflik, 0,91kg

Surface Pro’nun özel bir GPU’su yoktur, ancak 3D CAD uygulamalarını ve oyun başlıklarını güçlü kare hızlarıyla çalıştırabilir. Ancak karmaşık modeller üzerinde çalıştığınızda cezalandırılacaksınız.

Profesyonel bir 3D grafik tasarımcıysanız, bilgisayar laboratuvarına giderek veya Surface Book’a girerek gecikmeyle başa çıkmayı seçebilirsiniz.

3. HP Spectre x360 (Mühendislik Öğrencileri için Bütçeye Uygun En İyi Dizüstü Bilgisayar)

HP Hayalet x360 15

HP Spectre x360 dizüstü  bilgisayar, piyasadaki mühendisler için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir. 1.3 GHz çip, hiper iş parçacığı teknolojisine izin veren sekiz iş parçacığına sahip dört çekirdeğe sahiptir.

Kısacası, işlemci tüm hesaplama sorunlarını çözer. Bu program, çeşitli mühendislik görevleri de dahil olmak üzere karmaşık görevleri yönetebilir. HP Spectre x360, yeni işlemcisi ile tüm iş ve görevlerinizin üstesinden gelmenizi sağlar.

İşlemci10. nesil Intel destekli
Veri deposu8 GB RAM
Depolama512 GB Katı hal sürücüsü
Görüntüleme13,3 inç Tam HD
Pil ömrü7 Saate Kadar

Tasarım bölümünde HP Spectre göz alıcı ve zarif bir görünüm sunuyor. Bu dizüstü bilgisayarın daha iyi bir görünümü ve zarafeti için, güzel bir aygıt oluşturmak için eğriler ve yuvarlak kenarlar kullanır ve dizüstü bilgisayarın beyaz rengi, Full HD ekranla birleştiğinde dizüstü bilgisayarı zarif, parlak ve zarif kılar.

Dizüstü bilgisayar kompakt, hafif ve kolayca tutulur. Metin ve görüntüleri sorunsuz bir şekilde düzenleyebilir, güçlü bir işlemci kullanarak karmaşık hesaplamalar yapabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayar, WiFi 6 ve Bluetooth özelliklerinin yanı sıra iki USB-C bağlantı noktası ve standart bir USB konektörü sunar.

Bir makinenin kabiliyetini, bellek yeteneklerini anlamadan bilemezsiniz. Bu HP Spectre modelinde 8 GB RAM ve 512 SSD bulunuyor, bu da çoklu görev için kolay olacak. RAM kartı yükseltilemez, ancak her zaman daha güçlü bir sürümünü bulabilirsiniz.

4. Dell G5 15 5590 (Mühendisler için En İyi Dizüstü Bilgisayarlar)

Dell G5 15

Dell G5 15, doğru fiyata doğru ürün. Bu mikroişlemci 6 çekirdeğe ve 12 iş parçacığına sahiptir. Temel frekans 2,60 GHz’dir ve saat hızını 4,50 GHz’e yükseltebilir.

Coffee Lake, kullanıcılara yoğun bir verimlilik sunacak. Dell; Dell G5 15 grubunda performansı maksimuma çıkaracak. Çip, 4K/60Hz’e kadar çözünürlükleri görüntüleyebilir ve stereoskopik 3D çıkışı destekler.

İşlemci9. Nesil Intel Core i7-9750H
Veri deposu16 GB RAM
Depolama256 GB SSD ve 1 TB SATA
Görüntüleme15,6 inç Tam HD
Pil ömrü7 Saate Kadar

Bu bilgisayar, sorunsuz bir oyun ve video kayıt çıkışı sağlamak için Nvidia GeForce GTX 1660 Ti ile donatılmıştır. Bu grafik yazılımı, çok sayıda grafik işleme yoğun program içerir.

6GB grafik kartı, birinin karmaşık işleme ve hesaplama yazılımlarını kolaylıkla çalıştırmasını sağlayacaktır. Dell bilgisayarın mimarisi tuhaf ama dayanıklı bir temaya sahiptir. Plastik ve metal kombinasyonu, bir yerden bir yere taşınmak üzere tasarlandıkları için olağanüstü dayanıklılığa sahiptir.

Dell, makul bir fiyata güvenilir ve uzun ömürlüdür. Ayrıca, 16 GB’den fazla DDR4 belleğe, 512 GB SSD depolamaya ve 1 TB sabit sürücüye sahip olmaya devam ediyor. Dell, tüm bu teknoloji ürünlerini düşük bir fiyata sağlar.

5. Razer Blade 15 (Elektrik Mühendisliği Öğrencileri için En İyi Dizüstü Bilgisayar)

Razer Blade 15 (AutoCAD İçin En İyi Dizüstü Bilgisayar)

Razer Blade 15’in etkileyici özellikleri, onun desteklenebilir bir teknoloji notebook olduğunu iddia etmesi. Çeşitli kullanımlar için mühendisler için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir.

Bu cihaz, 5 ghz standardına kadar hızlandırabilen fütüristik bir 10. nesil i7 işlemciye sahiptir. Hexa çekirdekli işlemci, Hyper-threading, Virtualization ve Turbo Boost işlevselliği nedeniyle mühendislik alanları için idealdir.

İşlemci2.6GHz Intel Core i7-10750H
Veri deposu16 GB
Depolama512 GB SSD
Görüntüleme15,6 inç Tam HD
Pil ömrü7 Saate Kadar

Bu makine CAD uygulamaları, teknik ve akademik kullanımlar ve bilimsel araştırma için gerekli olanlar için çok uygundur. Oyun GPU’su , RTX 2060 GPU ve 6 GB özel VRAM’den oluşur. Özel grafik kartları, doku tabanlı görevler, oyun keyfi ve Işın İzleme etkinlikleri gerektiğinde tasarımcıların çok etkileyici olmalarını sağlar.

Sistem belleği söz konusu olduğunda, Razer, 2933MHz hızında veri ve dosya üretebilen RAM’i (RAM) tanıttı. Yükseltilebilir bellek modülü süper verimlidir ve 512 GB yarıiletken sürücü, Windows 10 işletim sistemini zahmetsizce destekler. En çok etkileyen şey, cihazda dört adet PCI bellek yuvası bulunmasıdır.

15.6″ ekran beklenenden çok daha fazlasını sunuyor. Gelişmiş renk doğruluğu için %100 sRGB renk gamına ve olağanüstü görüntüleme açıları için 1920 x 1080 piksel kümülatif çözünürlüğe sahiptir. Ayrıca, yüksek yenileme hızı oyun skorları üzerinde önemli bir etki yaptı.

Mühendisler için avantajlar var çünkü Razer denkleme ışıklı bir klavye getiriyor. Akademik tekliflerin bir diğer göze çarpan özelliği şunları içerir:

  • hassas dokunmatik yüzey
  • çevrimiçi derslere katılmak için özel kamera (uzaktan oturumlar)
  • yüksek kaliteli hoparlörler
  • bloatware içermeyen bir kullanıcı arayüzü

Görünüme takıntılıysanız Blade 5 ile ilişkilendirilen eloksallı alüminyum kasayı düşünebilirsiniz. Ayrıca soğutma teknolojisi mevcut gereksinimlerle orantılı, tüm donanımları onaylanmış olmasına rağmen yaklaşık 2,15 kg ağırlığında. Bu özelliklerde bilgisayar Thunderbolt 3 bağlantısı ve HDMI girişi alıyor.

Mevcut pil, 6 saatlik mükemmel bir yedekleme sağlar. Bu satış fiyatıyla Razer’ın Blade 15’i üniversite öğrencileri için ideal bir dizüstü bilgisayardır.

6. Lenovo IdeaPad L340 (Mühendislik Öğrencileri için En İyi Dizüstü Bilgisayarlar)

Bütçenin En İyisi Lenovo IdeaPad L340

Lenovo IdeaPad L340, kaliteyi uygun fiyatla birleştiren inanılmaz bir mühendislik makinesidir.

Lenovo, iş için iyi bir işlemci olan Intel Core i5-9300H CPU’ya sahiptir. Bu nedenle, ister kodlama, programlama veya simülasyon ile ilgileniyor olun, bu muhtemelen 4.1GHz’e kadar mükemmel tek çekirdek hızı sayesinde oldukça güçlü bir işlemcidir.

Güçlü alt sistemi sayesinde tüm bu belgeler NVIDIA Geforce GTX 1650 tarafından işlenebilir. Makinede, mühendislerin  kullanması için en iyi dizüstü bilgisayarlar olarak uygun olan daha fazla RAM bulunmaktadır.

İşlemci2.4GHz Intel Core i5-9300H
Veri deposu8GB
Depolama512 GB SSD
Görüntüleme15,6 inç Tam HD
Pil ömrü7 Saate Kadar

Bir sonraki güncelleme, Full HD 1080p ekran ile ekrana eklendiğinden harika. Ayrıca Lenovo, tabletlerini düzenli olarak kullanan öğrenciler için Vantage ‘Eye Care’ modu sağlar.

Tam boyutlu ve tam renkli arkadan aydınlatmalı bir klavye, ardından sağlam panjurlu şık bir küçük web kamerası var. Ayrıca, Dopoundsy destekli Dolby Surround Ses ünitesinin yanı sıra işlevsel bir kullanıcı arayüzüne sahip olacaksınız. Ayrıca hem oyun hem de çalışma modu için yardım alabilirsiniz.

Yaklaşık 2,15 kg ağırlığındaki cihaz, veri havuzlarınızı ve eski çevre birimlerinizi bağlamak için USB Type-A, USB 3.2 Gen 1, HDMI ve diğer kullanılabilir yuvaları erişilebilir hale getirir.

IdeaPad, ekstra uzun pil ömrü ve olağanüstü bağlantı gibi etkileyici özelliklerle birlikte gelir. Şüphesiz mühendislik öğrencileri için piyasadaki mühendisler için en iyi dizüstü bilgisayarlardan biridir.

Günlük Kullanım için Laptop | En İyi Dizüstü Bilgisayarlar