Mastercam 2022 Sistem Gereksinimleri

Mastercam için minimum ve önerilen sistem konfigürasyonları için aşağıdaki tabloya bakın. Bu öneriler, test ve değerlendirme amacıyla CNC Yazılımında kullandığımız sistemlere dayanmaktadır. Önerimiz, sistemleriniz için karşılayabileceğiniz kadar güç (işlemci, ekran kartı ve bellek) almanızdır.

ASGARİÖNERİLEN
işletim sistemiWindows10 64-bit ProfesyonelWindows 10 (sürüm 1903 veya üzeri) 64-bit Professional
İşlemciIntel® veya AMD 64 bit işlemci, 2,4 GHz veya daha hızlıIntel i7 veya Xeon® E3, 3.2GHz veya daha hızlısı
Hafıza8 GB32 GB
Video1 GB bellek ile OpenGL 3.2 ve OpenCL 1.2 desteği. Yerleşik grafik yok.4 GB (veya daha yüksek) ayrılmış belleğe sahip NVIDIA Quadro® veya AMD FirePro™ / Radeon Pro kartı.
Monitör1920*1080 çözünürlük1920*1080 çözünürlük, çift monitör
DepolamakEn az 20 GB boş USB ve/veya DVD sürücüsüne sahip sabit sürücü (kurulum ortamına ve lisanslama yöntemine bağlı olarak)En az 20 GB boş alana sahip Katı Hal Sürücüsü (SSD)
3D Fare3Dbağlantı 3D fare

Mastercam için Ayrıntılı Sistem Gereksinimleri

İŞLETİM SİSTEMLERİ

CNC Yazılımı, müşterilerine mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak amacıyla Mastercam için işletim sistemi (OS) gereksinimlerini incelemeye devam ediyor.

Windows 10 sürüm 1903 veya sonraki 64-bit Professional sürümlerini kullanmanızı öneririz. Mastercam diğer Windows sürümlerinde (Home Edition gibi) veya sanal ortamlarda (Mac için Parallels gibi) çalışabilirken, bu konfigürasyonlar üzerinde test edilmemiştir ve bu nedenle desteklenmemektedir.

Microsoft, Ocak 2020’de işletim sistemi için genişletilmiş desteğini sonlandırdığından, Mastercam 2021, Windows 7’yi resmi olarak destekleyen son sürümdü. Mastercam 2022, Windows 7 sistemlerine yüklenecek ancak desteklenmeyecek. Mastercam’in gelecekteki sürümleri Windows 7’ye yüklenmeyecek.

İŞLEMCİ

İşlemci hızı, yazılımın görevleri ne kadar hızlı hesaplayacağını ve tamamlayacağını etkiler. Her sürümde, Mastercam’in giderek daha fazla yönü, çok çekirdekli işlemci bilincine sahip hale geliyor. Takımyolu hesaplaması ve Simülasyon, genellikle çok çekirdekli bir işlemciyle daha hızlı çalışır. En yeni Intel i7 veya Xeon işlemcilerle takım yolu hesaplama süresinde genellikle %50’lik bir azalma görüyoruz.

HAFIZA

Mastercam tüm kullanılabilir RAM’i kullandığında, sabit sürücüde depolanan ve sistemi önemli ölçüde yavaşlatan sanal bellek alanını kullanmaya geçer. En az 8 GB bellek öneririz. Geniş takım yolu üretimi ve simülasyonu için 32 GB RAM öneriyoruz.

VİDEO

Mastercam için yeni bir bilgisayar satın alırken en önemli bileşenlerden biri ekran kartıdır.

4 GB veya daha fazla belleğe sahip bir NVIDIA Quadro® veya AMD FirePro™ / Radeon Pro kartı öneririz. Diğer grafik kartları kullanılabilir, ancak tam OpenGL 3.2 ve OpenCL 1.2 desteği sunmaları gerekir. Mastercam’in sistem performansını artırmak için belirli hesaplama görevlerini grafik kartına devredebilmesi için OpenCL gereklidir.

Bazı bilgisayar yapılandırmalarında bulunan yerleşik grafiklerin kullanımını önermiyoruz veya desteklemiyoruz. Bunlar genellikle Mastercam gibi grafik yoğun uygulamaları çalıştırma yeteneğine sahip değildir.

Kart üreticinizin güncel sürücülerini kullandığınızdan emin olun. Güncellenen video sürücüleriyle çözülen sorunları sık sık görüyoruz. Sürücü sürümünün, kartın performansı üzerinde büyük etkisi olabilir.

NVIDIA ve AMD için en yeni sürücüler çevrimiçi bağlantılarda bulunabilir. Hangi video kartının takılı olduğunu algılamak için otomatik algılama özelliğini kullanmanızı öneririz. Grafik kartını yapılandırma hakkında daha fazla bilgiyi bu Mastercam bilgi bankası makalesinde bulabilirsiniz .

MONİTÖR

Dahili sistemlerimizin çoğu çift monitör kullanır ve bunun daha verimli bir kurulum olduğunu düşünüyoruz. Mastercam, birincil monitörde görüntülenirken, Mastercam Simulator, Code Expert veya Tool Manager gibi uygulamalar ikincil monitörde görüntülenir.

Birincil ekran için önerilen minimum çözünürlük, günümüzde mevcut olan geniş ekran monitörlere özgü 1920 * 1080 çözünürlüktür. Mastercam daha düşük çözünürlüklü ekranlarda çalışır, ancak daha büyük iletişim kutuları ve paneller ile çalışmak zor olabilecek olası boyutlandırma sorunlarına karşı dikkatli olun. Daha düşük çözünürlüklü monitörler, çift ekranlı bir kurulumda ikinci bir monitör olarak iyi çalışabilir.

Mastercam, 4K monitörler ve yüksek DPI cihazlar dahil olmak üzere geniş formatlı ekranlarda çalışır, ancak bu yapılandırmalarda bazı görüntü sorunları yaşıyoruz.

DEPOLAMAK

En iyi bilgisayar yükseltmelerinden birinin Katı Hal Sürücüsüne (SSD) yatırım yapmak olduğunu bulduk. Bu sürücüler artık onları iyi bir yatırım yapan bir noktada fiyatlandırılıyor. Test sistemlerimizin çoğu, işletim sistemi için daha küçük bir birincil SSD ve veri için ikinci bir büyük kapasiteli geleneksel sürücüye sahip kurulu uygulamalar kullanır.

3D FARE

3B fare, 3B uygulamanızla etkileşim şeklinizi iyileştirir. Dengeli ve işbirlikçi bir çalışma stili için baskın olmayan eliniz tarafından standart bir fare ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Standart fareniz menü öğelerini veya modelin parçalarını seçmekte özgürken, 3B içeriği aynı anda kaydırmak, yakınlaştırmak ve döndürmek için 3B farenin denetleyici kapağını nazikçe değiştirirsiniz. Ek teknik bilgiler ve satın alma bilgileri 3Dconnexion web sitesinde bulunabilir.

ANTİVİRÜS YAZILIMI

Günümüzde çoğu bilgisayarda istenmeyen kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için bir tür virüsten koruma yazılımı vardır. Bazı durumlarda, bunların bilgisayarda çalışan Mastercam gibi uygulamalara müdahale ettiği tespit edilmiştir. CNC Yazılımı, belirli anti-virüs ürünleri önermez, ancak beklenmedik sorunlar görürseniz, bu, anti-virüs yazılımıyla bir çakışma olabilir. Anti-virüs yazılımını geçici olarak devre dışı bırakmayı veya Mastercam için bir istisna ayarlamayı deneyin.

Mastercam 2022 Sistem Gereksinimleri-KAYNAK-Mastercam