Inventor Professional 2022 Öğrenci Sürümü

Autodesk Inventor Professional, Autodesk tarafından geliştirilen 3B mekanik tasarım, simülasyon, görselleştirme ve dokümantasyon için bilgisayar destekli bir tasarım yazılımıdır. 2022 versiyonu 4 Nisan 2021 tarihinde piyasaya sunulmuştur. İlk sürüm 1999 yılında tüketiciler ile buluşmuştu.

Inventor, tek bir ortamda 2B ve 3B veri entegrasyonuna izin vererek, kullanıcıların ürünün daha oluşturulmadan önce formunu, uyumunu ve işlevini doğrulamasını sağlayan nihai ürünün sanal bir temsilini oluştururmaktadır. Autodesk Inventor; parametrik, doğrudan düzenleme ve serbest biçimli modelleme araçlarının yanı sıra çoklu CAD çeviri yeteneklerini ve standart DWG çizimlerini içeriyor. Inventor, Autodesk’in tescilli geometrik modelleme çekirdeği olan ShapeManager’ı kullanmaktadır. Autodesk Inventor; SolidWorks Solid Edge ve Creo ile doğrudan rekabet ediyor.

Inventor Professional 2022 Öğrenci Sürümü

Autodesk şirketi, 25 Mart 2020 tarihinde öğrenciler için sunmuş olduğu lisans ürünlerinin kullanım sürelerinde değişiklik yapmıştır. Artık öğrenci lisansları, 12 aylık olarak düzenlenecektir(Eskiden bu süre 36 aylıktı). Fakat uygun oldukları sürece öğrenci ve eğitmenler her sene yenileme yapma haklarına sahiptirler.

Bu videoda Öğrenci ve Eğitmen Sürümünün kurulumu anlatılmıştır. Herhangi bir kısıtlama olmadan sorunsuz bir şekilde Autodesk’in bu ürününü kullanabileceksiniz. Öğrenciler, Autodesk ürün ve hizmetlerine bir sene boyunca eğitim amaçlı erişim hakkına sahip olurlar. Bu hak aynı zamanda eğitmenler için de geçerliliğini korumaktadır. Öğrenci ve Eğitmenler uygun oldukları sürece her yıl yenileme yapma olanağına sahiptir.