Fiyat Performans Televizyonlar 2022

Fiyat Performans Televizyonlar
Fiyat Performans Televizyonlar

En iyi Fiyat Performans Televizyonlar ile tasarruf etmeye hazır mısınız? Doğru yere geldiniz.

En iyi bütçeli TV’leri istiyorsanız, cebinizi yakmayacak bir fiyata iyi görüntü kalitesi sunan TV’ler arıyorsunuz.

Aramanızı başlatmanıza yardımcı olması için Element veya Insignia yerine TCL, Hisense ve Vizio gibi markalara bakmanızı öneririz. Evet, diğer TV’lerdeki etiket fiyatları inanılmaz derecede çekici, ancak TCL, Hisense ve Vizio sadece birkaç liraya daha iyi bir görüntü sunuyor.

İster yeni ister eski, ister 4K ister HD bir TV arıyorsanız, en iyi bütçeli TV’ler kılavuzumuz aradığınız şeye sahip olmalıdır.

En iyi Fiyat Performans Televizyonları 2022’de nelerdir?

Bütçeyle TV satın almak söz konusu olduğunda Fiyat Performans Televizyon için birçok seçenek vardır ve hepsi de ne kadar para harcamak istediğinize bağlıdır. 

Bütçesi kısıtlı arkadaşlar ve aile için TCL 6-Serisi (R635), en yeni Samsung TV’de bulacağınız teknolojiye rakip olan harika bir akıllı platforma sahip harika bir TV’dir. Özetle, mini LED teknolojisi ve kuantum filtresi kullanır, bu da onu normal LED-LCD TV’lerden daha parlak ve daha renkli hale getirir. Xbox Series X ve PS5 için bir TV satın alıyorsanız, bir dizi harika oyun özelliğine sahiptir ve film severler, film izlemek için mükemmel kalibre edilmiş modları bulacaktır. 

Bir TV’ye harcayacak yalnızca 10 bin TL’nin altında paranız varsa, onu TCL 5-Serisi Roku TV (S535) yapın. Mükemmel renk doygunluğu, uygun parlaklık ve kontrastın yanı sıra HDR ve Roku’nun kullanımı kolay akıllı platformu için destek sunan harika bir 55 inç QLED TV. Belli ki TCL 6-Serisi değil, ama yine de fiyatına göre çok iyi bir televizyon.

En iyi fiyat performans televizyonları içeren tüm seçimlerimiz için okumaya devam edin.

1. TCL 6-Serisi Roku TV (R635) – Fiyat Performans Televizyonu

En iyi Fiyat Performans Televizyon – Editörün Seçimi

Fiyat Performans Televizyonlar - TCL 6
Fiyat Performans Televizyon – TCL 6

ÖZELLİKLER

 • Mevcut Ekran Boyutları: 55, 65, 75 inç
 • Ekran Tipi: QLED
 • Yenileme Hızı: 120 Hz
 • HDMI bağlantı noktaları: 4 HDMI, 1 USB
 • Boyut: 48,3 x 28,1 x 2,8 inç
 • Ağırlık: 19 kg

Artıları

 • Mükemmel QLED ve mini LED ekran
 • Harika oyun performansı
 • Roku TV, büyük bir uygulama seçimi ve kolay bir arayüz sunar
 • Geliştirilmiş Roku uzaktan kumandası

Eksileri

 • Ses biraz zayıf

En iyi bütçeli TV’yi arıyorsanız, TCL 6-Serisi Roku TV R635’i tek geçeriz. TV dünyasındaki en iyi markalardan biridir ve testlerimizde, QLED renkli ve mini LED arka aydınlatma kombinasyonunun, çok daha pahalı modellerden daha üstün olan etkileyici görüntü kalitesi ve mükemmel HDR performansı sağladığını gördük. 

Bu, değişken yenileme hızları ve otomatik düşük gecikme modu gibi en yeni oyun özelliklerini muhteşem renkler ve minimum gecikme süreleri ile birleştiren THX Onaylı Oyun Moduna sahip ilk TV’ydi. Standdaki şık, minimal tasarım ve kablo yönetiminin yanı sıra her zaman sağlam Roku TV platformunu da seviyoruz.

Bu TV’nin fiyatı her zaman Dolar ve TL olarak dalgalanıyor, şu anda 899 $ olan 65 inçlik modeli 999 $’a sattığını görebilirsiniz, ancak izlemeye devam edin ve sonunda normal fiyatına geri dönecektir. Bu çok fazla işse ve en kısa sürede bir şeye ihtiyacınız varsa, 55 inçlik sürümü 700 doların altında bir fiyata alabilirsiniz. 

2. Vizio OLED TV

Fiyat Performans Televizyonlar - Vizio OLED TV
Fiyat Performans Televizyon – Vizio OLED TV

ÖZELLİKLER

 • Mevcut Ekran Boyutları: 55,65 inç
 • Ekran Tipi: OLED
 • Yenileme Hızı: 120 Hz
 • HDMI bağlantı noktaları: 4 HDMI
 • Boyut: 48,3 x 30,6 x 2,2 inç
 • Ağırlık: 20,3 kg

Artıları

 • OLED için düşük fiyat
 • Genel olarak güçlü görüntü ve ses kalitesi
 • SmartCast birçok akıllı özellik sunar 

Eksileri

 • Oyun performansı daha iyi olabilirdi
 • Hantal duruş

Vizio’nun OLED TV’lere ilk girişi, bütçe TV üreticisi için büyük bir adım, ancak bütçe OLED TV’ler için dev bir adım. LG’nin eskiden şehirdeki tek OLED oyunu olduğu düşünülürse, daha önce uygun fiyatlı bir OLED bulmak neredeyse imkansızdı.

Vizio OLED oyunu değiştirdi. 55 inçlik model 1.299 $ fiyatla piyasaya sürüldü, TL cinsinden fiyatını hesaplamayı size bırakıyoruz. Testlerimiz, Vizio OLED’in rakiplerinden yüzlerce dolar daha ucuza üstün görüntü kalitesi sunduğunu ve bunu ortalamanın üzerinde basa sahip harika sesle eşleştirdiğini buldu.

Vizio SmartCast ayrıca genişletilmiş uygulama seçimi ve yerleşik Google Cast ve AirPlay 2 desteği ile sağlam bir akıllı TV platformu haline geldi. Bu, en iyi bütçeli TV’lerden biri ve ucuz bir OLED arayanlar için kolay seçim.

3. TCL 5-Serisi Roku TV (S535)

500 doların altındaki (10 bin TL altı) en iyi Fiyat Performans Televizyonu

Fiyat Performans Televizyonlar - TCL 5
Fiyat Performans Televizyon – TCL 5

ÖZELLİKLER

 • Mevcut Ekran Boyutları: 50, 55, 65, 75 inç
 • Ekran Tipi: Kuantum noktalı LCD
 • Yenileme Hızı: 60 Hz
 • HDMI bağlantı noktaları: 4 HDMI 2.1
 • Boyut: 48,4 x 28,1 x 3,0 inç
 • Ağırlık: 14,8 kg

Artıları

 • Canlı renkler
 • Mükemmel fiyat

Eksileri

 • Vasat ses

TCL 6-Serisi Roku TV R635 seçimimiz, performansları için olağanüstü bir değer sunar, ancak ucuz değildir. Daha ucuz bir şey arıyorsanız, 500 doların altına düşen TCL 5 Serisi Roku TV’yi isteyeceksiniz.

Mini-LED veya OLED paneller gibi tüm süslü TV teknolojilerini alamasanız da, 5-Serisi, QLED’in kategori lideri renk ve parlaklığının yanı sıra Roku’nun binlerce uygulamaları parmaklarınızın ucunda.

QLED ekranın sunduğu mükemmel renk doğruluğu ve tam renk gamına ek olarak, temel HDR10 ve HLG formatlarına ek olarak Dolby Vision ile birinci sınıf HDR desteği sunar. 13,1 milisaniyede giriş gecikmesi saati ile oyuncular için de harika. Mükemmel görünen sade bir 4K TV istiyorsanız, işte bu.

4. Hisense H8G Kuantum Serisi (50H8G)

400 doların altındaki en iyi Fiyat Performans Televizyonu

Fiyat Performans Televizyonlar - Hisense H8G
Fiyat Performans Televizyon – Hisense H8G

ÖZELLİKLER

 • Mevcut Ekran boyutu: 50, 55, 65, 75 inç
 • Ekran tipi: Kuantum noktalı LCD
 • Yenileme hızı: 60Hz
 • HDMI bağlantı noktaları: 4 (1 ARC)
 • Boyut: 43,8 x 25,4 x 3,1 inç
 • Ağırlık: 12,8 kg

Artıları

 • Derin Google Asistan ve Google Home entegrasyonu

Eksileri

 • Uzaktan kumanda arkadan aydınlatmalı değil
 • Ayaklar kötü duruyor

TCL TV’ler olağanüstü bir değer sunar, ancak piyasadaki tek uygun bütçe cihazlar değildir. 50 inçlik bir TV’de büyük bir değer için Hisense H8G Quantum Serisinin (50H8G) sunabileceği çok şey var. Android TV akıllılarından QLED ekrana ve harika HDR desteği için yerel karartmaya kadar H8G, 500 doların altındaki en iyi bütçeli TV’lerden biridir. 

Bunu harika bir bütçe satın alma yapan nedir? 5-Serisi gibi, H8G’nin kuantum noktalı ekranı renk performansını artırır ve yerel karartma harika bir kontrast sağlar. Android TV, yerleşik Chromecast ve Google Asistan ile harika bir akıllı TV deneyimi sunar ve Google’ın devasa uygulama kitaplığıyla uyumlu çok fazla esneklik sağlar. 14 milisaniyenin altındaki gecikme süreleri ile Hisense H8G, oyuncular için de harika bir TV.

Bununla birlikte, hala satın alınabilirlik adına yapılan bazı tavizler var. 60Hz ekran ve orta dereceli hareket işleme, daha kaliteli bir TV’de göreceğiniz gibi değil ve renk üretimi mükemmel değil, ancak yine de 400 dolardan bulabileceğiniz en iyi 50 inç 4K akıllı TV’ler arasında.

En iyi Fiyat Performans Televizyon nasıl seçilir?

Bütçeye uygun bir TV satın almak, kesinlikle birkaç fedakarlık yapmak anlamına gelir (düşük bütçeli bir TV’de 2.000 nit parlaklık? Mümkün değil), ancak artık temel özellikleri uygun bir fiyata bulabileceğinizi umarız artık biliyorsunuzdur. Peki, bütçeye uygun bir TV modeli satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

4K çözünürlük: 4K çözünürlük o kadar uygun fiyatlı ve kalitesi 1080p veya 720p’den çok daha iyi, biz her zaman 4K’ya geçmenizi öneririz. Son derece kısıtlı bir bütçeniz yoksa, uygun bir 4K TV almak size çok pahalıya bile mal olmaz, ancak farkı göreceksiniz.

Ekran boyutu: Her zaman 500 doların altında bir 65 inçlik premium TV alamayabilirsiniz, ancak yine de 55 inçlik iyi bir model alabilirsiniz, bu nedenle doğru boyutta değilse 43 inçlik bir sete razı olmayın.

HDR desteği: Önerdiğimiz bir özellik varsa, o da yüksek dinamik aralıktır (HDR). Temel HDR desteği bile daha iyi renkler, daha parlak vurgular ve daha zengin gölgeler sağlayarak size her açıdan daha iyi bir resim sunar. Dolby Vision ile bir set bulabilirseniz, bu daha da iyidir, ancak bu özellik için daha fazla ödeyebilirsiniz.

Bağlantı: Daha fazla HDMI bağlantı noktası her zaman daha iyidir, bu nedenle bir Blu-ray’i başlatmak veya bir oyuna atlamak istediğinizde TV’deki fişleri garip bir şekilde değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Oyun: Uygun fiyatlı oyun TV’leri için 60 Hz’lik daha yüksek yenileme hızlarına sahip setler aramanızı öneririz, ancak en yeni Xbox Series X ve PS5 konsolları aslında daha yüksek olabilir. Gecikme süresi başka bir endişe kaynağıdır, bu nedenle en iyi performans için gecikme süresi 20 milisaniyeden daha kısa olan kümeleri seçmek gerekmektedir.

Hangi özellikler için daha fazla ödemeye değer?

Fiyat performans televizyonlar harika. Bunlar. Yine de, büyük paraları amiral gemisi bir modele harcamayarak neyi kaçırdığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Ne yazık ki, bütçeyi biraz esnetmeye istekli olmadığınız sürece, bütçeye uygun bir TV modelinde bulamayacağınız birkaç özellik var.

Ekran boyutu: Ne yazık ki, 55 inçlik bir modelle aynı fiyata 75 inç veya 85 inç TV alamayacaksınız. Daha büyük ekranlar daha fazla paraya mal olur. Yerçekimi kanunu gibi. Şimdi, 75 inçlik bir TCL 4 Serisini 65 inçlik 6-Serisi fiyatına bulabilirsiniz, ancak diğer alanlarda daha büyük boyutu elde etmek için değiş tokuşlar var.

Sınıfında lider görüntü kalitesi: Bu bütçeyle sınıfında lider bir görüntü kalitesi elde edemezsiniz, yaklaşabilirsiniz (TCL 6-Serisi). Ama asla bir LG OLED veya Samsung QLED TV’nin performansını, örneğin TCL 5-Serisi ile aynı fiyata alamazsınız. Bu, kullanıcı arayüzünde gezinirken en iyi kontrastı, en iyi renk doygunluğunu, en iyi yükseltme ve hareket işlemeyi ve en iyi hızı kaçırmak anlamına gelir.  

Ses kalitesi: Oof, hepimiz çok kötü ses veren TV’ler duyduk ve tüm deneyimi mahvedebilirler. Günümüzün bütçe TV’leri pek çok şeyi iyi yapsa da ses kalitesi bunlardan biri değil. Süper ucuz bir şey alacaksanız, 10W hoparlörlerden zayıf ve tiz ses bekleyebilirsiniz. Güzel haberler? Süper ucuz bir TV satın alabilir ve daha sonra daha iyi ses elde etmek için en iyi ses donanımlarından birini ekleyebilirsiniz. 

Fiyat Performans Telefonları için tıklayın.