Çizim için Kalemli Tablet Önerisi 2022

Çizim için Kalemli Tablet Önerisi
Çizim için Kalemli Tablet Önerisi

Çizim için Kalemli Tablet Önerisi 2022 | En iyi çizim tableti, kolaylıkla güzel dijital sanatlar oluşturmanıza olanak tanır. Bugün piyasada çizimciler için özel olarak tasarlanmış pek çok harika ürün var ve kalemle tablet üzerinde çizim yapmak her zamankinden daha doğal hissettiriyor. İster okula giden bir öğrenci olun, ister sektör profesyoneli olun, ister dijital sanatta yepyeni olun, aşağıda ihtiyaçlarınıza uygun bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

En iyi çizim tableti söz konusu olduğunda o kadar geniş bir seçenek yelpazesi var ki, tam olarak ne istediğinizi daraltmak zor olabilir. Değişen bütçeler, bağlantı ve boyut gibi çeşitli ihtiyaçlara dayalı olarak bugün piyasadaki en iyi çizim tabletlerinin kullanışlı bir dökümünü bir araya getirdik. Böylece mutlak başlangıç ​​seviyesinden herkese kadar en iyi tabletleri bir araya getirdik. Deneyimli profesyoneller de kendileri için doğru çizim tabletini burada bulabilir.

Bu kılavuz Huion, XP-Pen ve Wacom gibi büyük dijital sanat markalarını içerir, ancak yıllar içinde bazı mükemmel dijital sanat yazılımları geliştiren Apple ve Microsoft gibi büyük oyuncuların bilgisayar tabletlerinden bir seçki de ekledik.

Şu anda mevcut olan en iyi çizim tabletleri

Bu liste için seçilen cihazların tümü, incelemecilerimizin kapsamlı deneyimine dayanmaktadır, bu nedenle uzmanlar tarafından tavsiye edildiklerinden emin olabilirsiniz.

1. Xencelabs Pen Tablet Medium

En iyi kalem tablet, bazı mükemmel aksesuarlarla birlikte gelir

Çizim için Kalemli Tablet Önerisi 2022

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 10,3 x 5,8 inç
 • Kalem basınç hassasiyeti: 8.192
 • Bağlantılar: USB-C’den USB-A’ya

Xencelabs Pen Tablet Medium; güç, tasarım, taşınabilirlik ve fiyat arasında optimum dengeyi sağlayan bir çizim tabletidir ve bizce onu şu anda satın alabileceğiniz en iyi çizim tableti yapar. Pazara nispeten yeni giren Xencelabs, kadroları arasında tablet tasarımlarını bu yeni markaya getiren bir dizi Wacom mezunuyla övünüyor. 

Bir çizim tabletinin en önemli yönlerinden biri, çizim yüzeyinin dokusudur ve Xencelabs Pen Tablet Medium, paranın karşılığını verir. Tabletin parlayan beş yıldızlı incelememizde söylediğimiz gibi, kaleme karşı “ısırma” seviyesi tam olarak doğru geliyor ve bu, tableti çizmek için son derece tatmin edici hale getiriyor. Basınç ve eğim hassasiyeti de pratik olarak mükemmel ve iki ekran kaleminin bir arada olması da harika, çünkü bunları farklı kullanımlar için ayarlayabilirsiniz. Tablet iyi fiyatlandırılmıştır ve paranızın tam karşılığını verir.

2. Apple iPad Air (5. Nesil, 2022)

Satın alabileceğiniz en güçlü ekranlı çizim tabletlerinden biri

Çizim için Kalemli Tablet Önerisi 2022

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 9.74 x 7 inç
 • Çözünürlük: 2.350 x 1.640
 • Kalem basıncı duyarlılığı: Belirtilmemiş (isteğe bağlı Apple Pencil gerektirir)
 • Bağlantılar: USB-C, Wi-Fi, Bluetooth
 • İşletim Sistemi: iPadOS 15.4

En yeni nesil iPad Air, Apple iPad Air (5. Nesil, 2022) tek kelimeyle çarpıcı bir tablettir. Şu anda firmanın dizüstü bilgisayarlarını ve tabletlerini sanal güç merkezlerine dönüştüren yeni işlemciler olan Apple’ın M1 silikon çiplerinden birine sahip. 5. Nesil iPad, bir M1 çipe, inç başına 264 piksel ve maksimum 500 nit parlaklık sunan 2360×1640 IPS LCD panele sahiptir. Bu mutlak bir güç merkezi sağlar. 

Apple iPad Air’i (5. Nesil, 2022) satın alabileceğiniz en iyi çizim tabletlerinden biri yapan şey, piyasadaki en yumuşak ve en doğal hissi veren dijital çizim deneyimlerinden birini sunan Apple Pencil 2 uyumluluğudur. Bu, Apple iPad Air (5. Nesil, 2022) incelememizde övgüye değer bulduğumuz birçok şeyden biriydi ve bu tabletin Air hattı ile amiral gemisi iPad Pro serisi arasındaki çizgiyi nasıl bulanıklaştırdığını da tartıştık. Profesyoneller, daha parlak ekranlar ve daha hızlı yenileme oranları ile daha iyi olabilir, ancak aynı zamanda daha pahalıdırlar, bu yüzden en iyi Apple çizim tableti için Air’i seçtik. 

3. iPad Pro 12,9 inç (M1, 2021)

Birçok özelliğe sahip inanılmaz bir çizim tableti

Kalemli Tablet Önerisi 2022

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 10.32 x 7.74 inç
 • Çözünürlük: 2.732 x 2.048
 • Kalem basıncı duyarlılığı: Belirtilmemiş (isteğe bağlı Apple Pencil gerektirir)
 • Bağlantılar: Thunderbolt 4, Bluetooth, Wi-Fi
 • İşletim Sistemi: iPadOS 15.4

iPad Pro dünyanın en iyisini sunar; En iyi çizim tabletine sahip olmak sizin için yeterli değilse ve her yönden en iyi tablete sahip olmanız gerekiyorsa, gerçekten tek bir seçeneğiniz var: en yeni 12,9 inç M1 iPad Pro. Tablet pazarının geri kalanının o kadar ilerisinde ki…

iPad Pro, tamamen çarpıcı performans için Apple’ın inanılmaz hızlı M1 çipinden güç almakla kalmıyor, aynı zamanda şaşırtıcı bir kontrast sağlamak için yerel karartmanın yanı sıra inanılmaz parlaklığa sahip bir mini LED XDR ekrana sahip. İkisini bir araya getirin (ve olağanüstü pürüzsüz ve sezgisel Apple Pencil 2’yi ekleyin) ve dijital sanat yaratmanın yanı sıra onu en iyi şekilde sergilemek için neredeyse rakipsiz hepsi bir arada bir sisteme sahip olursunuz.

Öyleyse neden tüm bunlarla birlikte, bizim en iyi seçimimiz değil? Neye ihtiyacın olduğuna bağlı. iPad Pro 12.9-inç (M1, 2021) o kadar güçlü ve buna göre fiyatlandırılmış ki, yalnızca bir çizim tableti arıyorsanız ve diğer birçok özelliğine ihtiyacınız olmayacaksa, muhtemelen buna değmez ve Yukarıdakiler gibi özel araçlar, paranızın karşılığını daha fazla verecektir. Yine de, bunun şu anda piyasadaki en iyi genel tabletlerden biri olduğu ve çizim için en iyilerinden biri olduğu gerçeğini gözden kaçırmayalım.

04. Wacom Cintiq 22

Öğrenciler için en iyi çizim tableti

Kalemli Tablet Önerisi 2022

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 19,5 x 11,5 inç
 • Çözünürlük: 1.920 x 1.080
 • Kalem basınç hassasiyeti: 8.192 seviye
 • Bağlantılar: HDMI, USB 2.0

Wacom, çizim tabletini hemen hemen tamamen kendi başına kullanıyordu, ancak son yıllarda bir sürü zorlu marka, özellikle pazarın daha ucuz ucunda, öğle yemeğinden bir ısırık almak için ortaya çıktı. Ancak, artan rekabete rağmen, Wacom adı hala dikkate alınması gereken bir isim ve bizim için Wacom Cintiq 22 kesinlikle alabileceğiniz en iyi çizim tabletlerinden biri, özellikle de öğrenciler için.

22 inçlik bir ekrana sahip olan bu tablet, oynamak için çok fazla alana sahip ciddi bir tablettir. Full HD çözünürlüğe sahip – bazı yeni, daha parlak tabletler kadar piksel değil, ancak çoğu insan için fazlasıyla yeterli. Diğer Wacom tabletlerinde daha keskin ekranlar elde edebilirsiniz, ancak daha pahalıya mal olurlar ve bu model, Wacom kalitesini uygun bir fiyat etiketi ile getirmekle ilgilidir. Ve Xencelabs dahil pek çok tabletin hiç ekranı olmadığını da unutmayalım.

Cintiq 22’yi gerçekten bu kadar keyifli yapan şey, 8.1192 basınç hassasiyetinin yanı sıra eğim hassasiyetine sahip Wacom Pro Pen 2’dir. Wacom bu oyunun içinde uzun zamandır var ve Pro Pen 2 hakkında herhangi bir şikayeti olan bir çizimci hayal etmek zor. Gerçekten çok iyi çalışıyor.

Wacom tabletlerin öğrenciler ve dijital sanata profesyonel olarak giriş yapmak isteyenler için bir avantajı, neredeyse endüstri standardı olmasıdır, bu nedenle tablet kullanmayı öğrenmek atılacak çok iyi bir adımdır. Bu, diğer tabletleri düşünmemeniz gerektiği anlamına gelmez, sadece akılda tutulması gereken bir şeydir.

5. XP-Pen Artist 16 (2. nesil)

Uygun fiyata birinci sınıf bir deneyim sunan güncellenmiş bir tablet

Kalemli Tablet Önerisi

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 13.42 x 7.55 inç
 • Çözünürlük: 1920×1080 (tam HD)
 • Kalem basınç hassasiyeti: 8.192 seviye
 • Bağlantılar: USB-C

XP-Pen, bütçe çizim tabletlerinde en saygın isimlerden biridir ve 15,6 inçlik popüler bir tabletin bu 2022 yenilemesi, son incelememizde yüksek puanlar aldı. Tabletle çizim yaparak birkaç ay geçirdikten sonra, incelemecimiz, tabletin son derece sağlam temellere sahip olduğu sonucuna vardı. Yüksek kaliteli ekrandan mükemmel X3 kalemine kadar temel çizim deneyimiyle ilgili her şey gerçekten çok iyi ve bir tableti bütçenize uygun olarak satın alıyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir.

XP-Pen Artist 16 (2. nesil) farklı işletim sistemleriyle geniş ölçüde uyumlu olsa da, onu ChromeOS veya Android ile kullanmak istiyorsanız, kendi USB-C’nizi USB-C’ye bağlamanız gerekir, bu durum biraz sinir bozucu. Ayrıca, bu fiyat noktasındaki tabletler için bu alışılmadık bir durum olmasa da XP-Pen Artist 16’nın (2. nesil) kendi standıyla birlikte gelmediğini bilmekte fayda var.

6. Microsoft Surface Pro 8

Yeni amiral gemisi, Microsoft’un ürün yelpazesine çok ihtiyaç duyulan bir yenileme sağlıyor

Kalemli Tablet Önerisi

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 11.25 x 7.5 inç
 • Çözünürlük: 3000 x 2000
 • Kalem basınç hassasiyeti: 4.096 seviye (Surface Pen ile)
 • Bağlantılar: Wi-Fi, Bluetooth, USB, USB-C
 • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro

Microsoft’un Surface tabletleri, Apple’ın iPad serisinin sahip olduğu önbelleğe hiçbir zaman tam olarak ulaşamadı, ancak en son Surface Pro 8, Apple’ın egemenliğine karşı bir meydan okuma gibi geliyor. Yeni 12.9 inç iPad Pro ile aynı fiyata geliyor ve Microsoft, bu tabletin hem görünüm hem de performans açısından uygun bir alternatif gibi görünmesi için çok çaba sarf etti.

Intel Core i5-1135G7 işlemci, 8 GB RAM ve 128 GB SSD içeren temel modelde bile çok fazla güç var ve bu sizin için yeterli değilse, daha da keskin yapılandırmalar mevcut, ancak bunun daha fazla güç sağlayacağını unutmayın, fiyat daha da yukarı çıkar. 

Windows 11’e sahip olmak da bu tablet için büyük bir nimet çünkü bu, Photoshop gibi programların tam masaüstü sürümünü kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Test ettiğimizde, ekranın 2.880 x 1.920 çözünürlüğe ve 120Hz’e kadar yenileme hızını artırma seçeneğine sahip mükemmel olduğunu gördük. Bu, Surface Pen stylus ile kullanıldığında oldukça duyarlı hale getirir, ancak bunu ayrıca satın almanız gerekeceğini unutmayın.

Windows 11’e sahip olmak da bu tablet için büyük bir avantaj, çünkü bu, tablet uygulamalarıyla uğraşmak yerine Photoshop gibi programların tam masaüstü sürümünü kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Zaten Windows ekosistemindeyseniz, bu tablet kesinlikle bir satın alma olarak mantıklı.

7. Wacom Intuos Pro (Large)

En iyi grafik tasarım tableti

Kalemli Tablet Önerisi

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 12.1 x 8.4 inç
 • Kalem basınç hassasiyeti: 8.192 seviye
 • Bağlantılar: USB, Bluetooth
 • İşletim Sistemi: Windows veya macOS

Bir çizim tabletinde sanat eseri oluşturmak için ideal olarak çalışmak için çok fazla alana ve kağıt üzerinde kullandığınız gibi hissettiren bir kaleme ihtiyacınız vardır. Bu durumda, dijital olarak alabileceğiniz hemen hemen en doğal çizim deneyimini sunan Wacom Intuos Pro Large’ı seçmelisiniz. 

Çizim alanı, alabileceğiniz en büyük olmasa da, yine de size bolca alan sağlar ve kalemin 8.192 basınç hassasiyeti seviyesi, gerçek bir kalemi kullanmaya olabildiğince yakın hissetmenizi sağlar. Tüm bunlar, çizim yüzeyinize farklı bir his vermek için Wacom’un geniş alternatif kalemler ve Texture Sheets ekosistemi tarafından desteklenir.

Intuos Pro’nun başka boyutları da mevcuttur; bu nedenle, istenen fiyat biraz yüksekse ve daha küçük bir ekranla çalışmak istiyorsanız, Intuos Pro Medium veya Intuos Pro Small’u düşünebilirsiniz. Bu tabletlerin her ikisi de, yalnızca daha küçük çalışma alanları ile en büyük sürüme benzer işlevsellik sunar.

8. Huion H430P

Bu düşük maliyetli ama çok kullanışlı mini çizim tableti ile başlayın

çizim Tablet Önerisi

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 4.8 x 3 inç
 • Kalem basınç hassasiyeti: 4.096 seviye
 • Bağlantılar: USB
 • İşletim Sistemi: Windows veya macOS

Huion, etkileyici özellikleri harika fiyatlara sunan bir dizi çizim tabletiyle son birkaç yıldır Wacom’a parasını kazandıran bir isim. Yeni başlıyorsanız ve bir tabletin çok para harcamak isteyip istemediğinizden tam olarak emin değilseniz, Huion H430P suları test etmek için mükemmel bir yoldur ve size çok fazla maliyet getirmeden sadece yeterli özellikleri sunar.

Evet, çizim alanı küçüktür, ancak kalem, çizim tabletlerinin getirebileceği yaratıcı faydalar hakkında size gerçek bir fikir verecek kadar hassastır. Bu tableti büyütmeniz uzun sürmeyebilir, ancak başlamak için çok uygun bir yol. 

Ancak bunun bir grafik tablet olduğunu ve kalem ekranı olmadığını unutmayın, bu nedenle ne çizdiğinizi görebilmek için onu bir tür harici ekrana bağlamanız gerekecek. Bunun için bir monitör idealdir.

9. Huion Kamvas 16 (2021)

Huion’un popüler orta boy tabletinin güncellenmiş bir versiyonu

çizim Tablet Önerisi 2022

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 344,16 x 193,59 mm
 • Çözünürlük: 1920 x 1080 (tam HD)
 • Kalem basınç hassasiyeti: 8.192 seviye
 • Bağlantılar: USB-C

İyi bir giriş seviyesi kalem ekran çizim tableti arıyorsanız, güncellenmiş Huion Kamvas 16 (2021) çok iyi bir seçenektir. Bu, birçok farklı sanat türü için kullanılabilen ve video oyunları oynamak, video düzenlemek ve ders çalışmak için ekran olarak kullanılabilen bir kalem ekranıdır.

Huion Kamvas 16 (2021) incelememizde, bu cihazın mükemmel renk doğruluğuna sahip bir full HD ekrana sahip olduğunu ve bu sayede onu iyi bir ikinci ekran olarak ideal hale getirdiğini belirtmek mümkün. İncelememiz ayrıca bu cihazın standının ayrı olarak satıldığını ancak çizimi kolaylaştırmak için ergonomik olarak tasarlandığından satın almaya değer olduğunu belirtti.

10. Wacom One (2020)

Wacom’un en uygun fiyatlı sürümü, harika bir tableti kitlelere ulaştırıyor

Hangi tabletlerde kalem var?

ÖZELLİKLER

 • Aktif çizim alanı: 11.6 x 6.5 inç
 • Çözünürlük: 1.920 x 1.080
 • Kalem basınç hassasiyeti: 4.096 seviye
 • Bağlantılar: USB-C, HDMI
 • İşletim Sistemi: Windows, macOS veya Android (bazı cihazlar)

Wacom’un uzun süredir güven verici bir şekilde pahalı olduğu bir üne sahipti, bu nedenle şirketin, kullanıcıları daha ucuz markalardan uzaklaştırmak için çok daha makul fiyatlı bir çizim tableti piyasaya sürerek meydan okuyanların akınına tepki verdiğini görmek güzel. Wacom One (önceki Wacom One’larla karıştırılmamalıdır), harika bir çizim deneyimi sağlayan, ancak size bir servete mal olmayacak, küçük, taşınabilir 13 inçlik bir tablettir.

Full HD ekranı, yüzde 72 NTSC renk ve parlama önleyici işlem görmüş bir film sağlar. Tablet, dışarıdayken ayağa kalkmak ve hızlıca bazı fikirler almak istediğinizde bile küçük ayaklarla birlikte gelir. Günlük çantanıza koymak için idealdir.

Çizim için Kalemli Tablet Önerisi

Hangi tabletlerde kalem var?

Yukarıda saydığımız tüm tabletlerde kalem mevcuttur. Günümüz piyasasında popüler olan bazı kalemli tabletler şunlardır:

 • Apple iPad Air (2022)
 • Samsung Galaxy Tab S8
 • Amazon Fire 7

Tablet almak istiyorum ne önerirsiniz 2022?

2022 yılında tablet almak için önerebileceğimiz bir çok alternatif seçenek var. Apple ve Samsung markaları rakiplerinin bir adım ötesinde duruyor.

 • Editörün Seçimi – Samsung Galaxy Tab S8
Tablet almak istiyorum ne önerirsiniz 2022?

Çizim için en iyi tablet hangisi?

Tasarımcılar için bir çok popüler tablet markası mevcuttur. Lakin bizim çizim için en iyi tablet olarak önerimiz Xencelabs Pen Tablet Medium cihazıdır.

 • Editörün Seçimi – Xencelabs Pen Tablet Medium
Çizim için en iyi tablet hangisi?
Çizim için Kalemli Tablet Önerisi

Günlük Kullanım için Laptop | En İyi Dizüstü Bilgisayarlar