Bluestacks 5

BlueStacks 5, ABD merkezli bir yazılım şirketidir. 2009 yılında Rosen Sharma tarafından kurulmuştur. BlueStacks App Player ve diğer bazı bulut tabanlı platformlar arası yazılımları çıkartmaktadır. BlueStacks App Player yazılımı, Windows ve Macintosh bilgisayarlarında Android uygulamalarını kullanmak için tasarlanmıştır. 25 Mayıs 2011 tarihinde BlueStacks şirketi tarafından, Citrix Synergy konferansında resmî olarak tanıtılmıştır. 11 Ekim 2011 tarihinde ise alfa sürümü piyasaya sürülmüştür. 27 Aralık 2012’de beta sürümü tüketicilere sunulmuştur. Daha sonra 7 Haziran 2014 tarihinde beta sürüm geride bırakılarak tam sürüme geçilmiştir. Bundan sonra 2018 yılı içerisinde ise en gelişmiş ve hızlı sürüm olan BlueStacks 4 piyasaya çıkmıştır. Son olarak 5 versiyonu hizmete girmiştir.

Bluestacks 5 Yenilikleri

  • Daha hızlı ve akıcı bir oyun deneyimi için diğer platformlardan %50 daha az RAM kullanır.
  • %50 daha hızlı kurulum.
  • CPU kullanımında %87*, GPU kullanımında %97* azalma için Eko Modu başlatın ve birden fazla örnek çalıştırın. (* PC’de Yönetici olmanız gerekir.)

Bluestacks 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi Microsoft Windows 7 ve üzeri.
  • İşlemci Intel veya AMD İşlemci.
  • Veri deposu En az 4GB RAM
  • HDD 5GB Boş Disk Alanı.

BlueStacks X nedir?

Daha henüz beta versiyonu konumundadır. Bilgisayar için tasarlanmış bir mobil bulut oyun servisidir. Bu hizmet sayesinde Android oyunları tarayıcınızda anında başlatabilir ve aynı zamanda indirmeden oynayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Dolayısıyla herhangi bir abonelik fiyatı bulunmamaktadır.

BlueStacks X nasıl kullanılır?

Web uygulamasından veya bilgisayara indirilen BlueStacaks yazılımından bulut oyunlarını oynamak mümkündür.

Kurulum Videosu