Beton Vibratörü Nedir?

Beton Vibratörü
Beton Vibratörü

Beton Vibratörü binaların sağlamlığı ve güvenliği açısından oldukça önemli bir görevi bulunmaktadır. Bu cihaz aynı zamanda beton döküm iyileştiricisi olarak da adlandırılmaktadır. Betonun tamamen homojen bir şekilde yayılmasını sağlamak başlıca görevlerinden bir tanesidir. Taze dökülen betonu sıklaştırma görevi görür. Beton dökümü esnasında sıkışan hava ve suyun serbest bırakılmasını sağlar. Böylece, beton kalıp içerisinde sıkı bir şekilde yerleşir. Özellikle temelde beton boşluğundan kaynaklı zayıflıklar olmasını önlemek amacıyla da kullanılmaktadır.

Beton Vibratörü Çeşitleri

Söz konusu bu inşaat aletinin farklı şekillerde türleri mevcuttur. İnşaat sektöründe kullanılan başlıca vibratör çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Yüksek frekansa sahip vibratörler
  2. Omuzdan asılı vibratörler
  3. Yakıtı benzin olan vibratörler
  4. Konvetörlü vibratörler

Beton Vibratörü Fiyatları

Beton Vibratörü Fiyatları

Yukarıdaki ilgili görselden de anlaşılacağı üzere Vibratörlerin fiyatları çeşitlerine göre oldukça farklılıklar göstermektedir. Görseldeki fiyatlar Türkiye’de çok satan bir firmanın web sitesinden alınmıştır. Fiyatları inceleyecek olursak, örneğin kendinden konvektörlü yerli üretim olan cihazın fiyatı 6500 TL olarak belirtilmiştir. Yabancı bir markanın M1500 serisine ise 9000 TL fiyat biçilmiş. Piyasada kullanılan çok sayıda çeşide sahip ürünler bulunmaktadır. İhtiyacınıza uygun bir cihazı, sıfır veya ikinci el olacak şekilde bulmanız oldukça mümkündür.

Bu yazımızda beton vibratörünün ne olduğu, çeşitleri aynı zamanda fiyatları hakkında bilgiler verdik.