Autodesk, Tangent Labs’tan pipeline yazılımını satın aldı

Autodesk, Tangent Labs’tan bulut tabanlı animasyon olan pipeline yazılımını satın aldığını resmen duyurdu. Söz konusu haber hakkında Autodesk ailesinden Diana Colella‘nın paylaştığı içerik şu şekildedir:

Harika eğlence yaratmak, yetenek ve hayal gücü ile sınırları zorlama, risk alma ve bilinmeyenle mücadele etme iradesi gerektirir. Aynı beceri seti, harika bir yazılım oluşturmaya da yardımcı olur. Böyle bir yetenek havuzu, Autodesk’in Toronto’daki Tangent Labs ofisinden çok uzakta değil. Autodesk’in sanatçılar, stüdyolar ve onu oluşturan ekip için güçlü bulut tabanlı üretim hattı teknolojisi olan LoUPE’yi satın aldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ortak bir tutkuyu paylaşıyoruz. Animatörlere ve stüdyolara en iyi hikayeleri ve eğlenceyi yaratmaları için güç veren bir yazılım geliştirme arzusu. Üretimdeki sürtüşmeyi ortadan kaldırmak, yaratıcı fikir ve yineleme için daha fazla zaman sağlayarak daha fazla içeriği daha hızlı üretmelerine olanak tanır.

Medya ve Eğlence (M&E) için bulut tabanlı bir üretim ekosisteminin , sektörün gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamanın doğru yolu olduğuna inanıyoruz . Bulut tabanlı iş akışları, sanatçıların, yapımcıların ve denetçilerin daha verimli çalışmasını ve üretim hızına göre ölçeklenmesini kolaylaştırır. Bu, müşterilerimiz, ortaklarımız, endüstri kuruluşları ve hatta diğer yazılım satıcılarıyla işbirliği içinde çıktığımız bir yolculuktur.

Bu satın alma misyonumuzu daha da ileriye taşıyor ve Autodesk’e getirdiği şey beni heyecanlandırıyor. Varlık yönetimi ve gerçek zamanlı raporlama ile analitik gibi alanlarda onlarca yıllık üretim deneyimi ve kapsamlı yazılım uzmanlığı. Bunu Autodesk’in üretim yönetimi ve içerik oluşturma alanındaki köklü liderliğiyle birleştirerek, izleme ve değerlendirme için Autodesk platformunda yeni nesil bulut üretim araçlarımızın geliştirilmesini hızlandırabiliriz.

Tangent Labs’in kurucusu Jeff Bell

Tangent Labs’in kurucusu Jeff Bell’in geliştirme ekibiyle Autodesk’e katılacağı için aynı derecede heyecanlıyım. Jeff, kariyerine Alias ​​Wavefront’ta başlayan ve daha önce Autodesk’te Maya ekibinde çalışan, 3D animasyon endüstrisinde saygın bir liderdir. Birçok yönden bu onun için bir eve dönüş. 

Jeff’in animasyon ve varlık yönetimi uzmanlığı, bulutta üretimin geleceğini yönlendirmeye ve gelecekteki sektör işbirliklerini şekillendirmeye yardımcı olacak. Autodesk’in yeni yetenek, teknoloji ve uzmanlığını memnuniyetle karşılıyor ve birlikte başaracaklarımızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Tangent Labs/LoUPE Ekibi Autodesk’e Katıldı

jeff Bell https://www.tangent-labs.com/ web sitesinde söz konusu satın alma hakkında bir yazı kaleme aldı. Bell’in paylaştığı içerik özetle şu şekildedir.

Tangent Labs/LoUPE ekibinin Autodesk’e katıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Ortak bir tutkuyu paylaşıyoruz. Animatörleri ve stüdyoları en iyi hikayeleri ve eğlenceyi yaratmaları için güçlendiren bir tutku. Sanatsal, teknik ve altyapı açısından esneklik gerektiren bir endüstrinin ihtiyaçlarına göre hızlı bir şekilde ölçeklendirme yeteneğini sağlayan bir yazılım geliştirme arzusu. 

Tangent Labs kurucularından biri olarak, tam bir döngüye girmekten ve Maya’yı pazara getiren ekibe yeniden katılmaktan heyecan duyuyorum. Sektör, aradan geçen yıllarda olgunlaştı ve ilerledi. Doğası gereği de aynı zamanda çok daha küresel bir hale geldi. Bunun Medya ve Eğlence (M&E) için bulut tabanlı prodüksiyon ekosistemleri için sunduğu genişletilmiş fırsatlar, Autodesk’teki ekibin cesur vizyonuyla birleştiğinde çok canlandırıcı ve heyecan verici. İlerleyen ortak hedeflere katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz.