Autodesk Maya 2023 Sistem Gereksinimleri

Autodesk Maya 2023 Sistem Gereksinimleri aşağıda belirtilen şekilde olmalıdır. Bu kriterlerin altındaki teknik donanımlara sahip bir cihazda Maya yazılımı kullanıcılarına sorun çıkartabilir. Özellikle karmaşık parçaların tasarımında, söz konusu bu gereksinimler kendisini oldukça güçlü bir biçimde hissettirecektir. Tasarımın keyfine varmak isteyen değerli okurlarımıza önerimiz, bu yazılım için aşağıdaki kriterleri karşılayan bir bilgisayar edinmeleri olacaktır.

Yazılım
İşletim sistemiMicrosoft® Windows® 11, 10Apple® macOS® 12.x, 11.x, 10.15.x, 10.14.xLinux® Red Hat® Enterprise 8.5, 7.6-7.9 WSLinux CentOS® 8.5, 7.6-7.9 Kayalık Linux 8.5 GRID ve VMWare ile Sanallaştırma için Nvidia Kılavuzu Destek bilgileri için Autodesk’in Ürün Destek Yaşam Döngüsü’ne bakın.
TarayıcıAutodesk, çevrimiçi ek içeriğe erişim için aşağıdaki web tarayıcılarının en son sürümünü önerir: Apple Safari web tarayıcısı Google® Chrome web tarayıcısı Microsoft Edge web tarayıcısı Mozilla® Firefox® web tarayıcısı

Sorumluluk Reddi: VMware uygulaması ağ tabanlıdır ve VMware yazılım ürünleri için Autodesk Maya’nın performansı ağ performansına göre değişebilir. Yazılım, VMware uygulamasını içermez ve Autodesk, VMware uygulamasıyla ilgili sorunlar için doğrudan destek sağlamaz. Kullanıcılar, VMware uygulamasının satın alınması ve çalıştırılmasıyla ilgili sorular için doğrudan VMware ile iletişime geçmelidir.

Donanım
İşlemciSSE4.2 komut setli 64 bit Intel® veya AMD® çok çekirdekli işlemci
M serisi çipli Apple Mac modelleri Rosetta 2 modunda desteklenir
Grafik DonanımıÖnerilen sistemlerin ve grafik kartlarının ayrıntılı listesi için aşağıdaki sayfalara bakın:
Maya Sertifikalı Donanım
Veri deposu8 GB RAM (16 GB veya daha fazlası önerilir)
Disk alanıYükleme için 7 GB boş disk alanı
İşaretleme aygıtıÜç düğmeli fare

Autodesk Maya 2023 Sistem Gereksinimleri -Kaynak- autodesk.com