Autodesk İnventor 2023 Öğrenci Sürümü İndirme ve Yükleme

Autodesk İnventor 2023 Öğrenci Sürümü İndirme ve Yükleme başlıklı bu makale ile İnventor Pro yazılımının kurulumunu bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Eğer herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçin. Tasarım dolu bir hayat dileriz.

Autodesk Inventor 2023 öğrenci sürümü Mart 2022’de piyasaya sürüldü. Yazılım geliştirici şirketi Autodesk tarafından önceki sürümün yeni bir versiyonu olarak tüketicilere tanıtıldı. Inventor yazılımının öğrenci sürümünü indirmek için öncelikle ilgili Autodesk web sitesinde oturum açmanız gerekir. Burada, Autodesk’in Eğitim sayfası sizi selamlayacaktır. Bu sayfada Oturum açmanız istenir. Oturum aç sekmesine tıkladıktan sonra, kendi hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Autodesk’te hesabınız yoksa, “hesap oluştur” diyerek ve gerekli talimatları izleyerek hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Autodesk, daha sonra sizden bir doğrulama isteyecektir; öğrenci veya eğitmen olduğunuza dair. Öğrenci iseniz bu belgeyi e-devlet üzerinden indirmeniz mümkündür. Ayrıca, herhangi bir eğitim kurumunda çalışıyorsanız, o kurumda çalıştığınızı göstermek için bir belge almanız gerekecektir. Eğer mühendislik fakültesi mezunu iseniz “mezuniyet belgesi”ni sisteme yüklemeniz yeterli. İlgili belgeyi sisteme yükledikten sonra, Autodesk 1,2 saniye içinde uygunluğunuzu doğrulayacaktır. Bundan sonra, indirmek istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Autodesk yazılımının istediğiniz herhangi bir sürümünü ücretsiz ve lisanslı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu videoda, Inventor yazılımının 2022 sürümünün Öğrenci ve Eğitmen Sürümünün nasıl yükleneceği açıklanmaktadır. Aynı adımları 2023 sürümü için de uygulayabilirsiniz. Öğrenciler ve Eğitmenler, Autodesk’in bu ürününe eğitim amaçlı olarak bir yıl boyunca sahip olurlar. Uygunsa her yıl yenileme imkanı da vardır.