AutoCAD minimum Sistem Gereksinimleri

AutoCAD minimum Sistem Gereksinimleri
AutoCAD minimum Sistem Gereksinimleri

AutoCAD minimum Sistem Gereksinimleri başarılı, heyecan verici ve keyifli bir tasarım bütünlüğü açısından son derece kritik bir konudur. Söz konusu gereksinimlerin aşağıda belirtildiği gibi olduğundan emin olun. Aksi takdirde bilgisayarınızdaki Autocad yazılımının performansında istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunlar, AutoCAD programı için minimum donanım gereksinimleridir ve her dizüstü veya masaüstü bilgisayar bu gereksinimleri karşılar. CAD iş istasyonlarının çoğu, AutoCAD için aşırıya kaçar. Basit 2B tasarım, bilgisayar donanımınızın çoğunu istemez. Bu nedenle AutoCAD, 8 GB’den fazla RAM, ağır bir CPU veya yerleşik bir GPU gerektirmez.

Autodesk AutoCAD Donanım Gereksinimleri, AutoCAD için Donanım Gereksinimleri
AutoCAD minimum Sistem Gereksinimleri
 Minimum ÖzelliklerÖnerilen Özellikler
İşletim sistemleri64-bit Microsoft® Windows® 8.1 ve Windows 10,1164-bit Microsoft® Windows® 8.1 ve Windows 10,11
Veri deposu8 GB16 GB
Video kartı29 GB/sn Bant Genişliği ve DirectX 11 uyumlu 1 GB GPU106 GB/s Bant Genişliği ve DirectX 11 uyumlu 4 GB GPU
İşlemci2,5–2,9 GHz işlemci3+ GHz işlemci
DepolamakEn az 7GB boş sabit diskEn az 7 GB boş SSD (Katı Hal Sürücüsü)
Monitör ÇözünürlüğüGerçek Renk ile 1920 x 1080Windows 10, 64 bit sistemlerde (yetenekli ekran kartıyla) desteklenen 3840 x 2160’a kadar çözünürlükler
İşaretleme aygıtıMS-Mouse uyumlu cihazMS-Mouse uyumlu cihaz

Autocad

AutoCAD, Birleşik Devletler merkezli Autodesk firması tarafından piyasaya sürülen bir bilgisayar destekli tasarım(CAD) yazılımıdır. İlk versiyon Aralık 1982’de sunulmuştur. Teknik resim çizmek için tercih edilen vektör tabanlı bir üründür. Bu program, 2 Boyutlu ve 3 Boyutlu geometrik nesneler oluşturmaya imkan tanımaktadır.