Autocad için laptop önerisi 2022

Autocad için laptop önerisi 2022
Autocad için laptop önerisi 2022

Autocad için laptop önerisi 2022 | Mühendisler ve Mimarlar, yakın zamana kadar müşterileri için bir plan hazırlamak için bir Masaüstü PC’ye güvendiler. Mühendis ve mimarın dizüstü bilgisayar ihtiyacı, sahadayken müşterisine bir teklif sunmak zorunda kaldıklarında artar. Bu onları bir dizüstü bilgisayar satın almaya zorlar.

Bu makale, 2022’de AutoCAD için mühendislere ve mimarlara en iyi yaptıkları işi yapmalarında yardımcı olacak en iyi dizüstü bilgisayarları özetlemektedir.

AutoCAD için laptop önerisi 2024

AutoCAD nedir?

Son 50 yılda mimarlık ve mühendislik alanlarındaki en büyük gelişme, bilgisayar destekli çizim programı AutoCAD’in piyasaya sürülmesiydi.

1982 yılında bir masaüstü uygulaması olarak piyasaya sürüldü ve CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) için önemli bir uygulama haline geldi. AutoCAD, proje yöneticileri, inşaat mühendisleri ve diğer profesyoneller tarafından da kullanılır.

AutoCAD, bir makine mühendisi, ürün tasarımcısı veya inşaat planlayıcısı için yakın bir yazılımdır. AutoCAD, bilgisayar destekli tasarımı işlemek için mevcut en eski yazılım modelidir.

Yazılımın verimliliği, 3D ve 2D modelleme, temel çizim, çizim, açıklama, aydınlatma ve her türlü özelleştirilmiş arayüz için eşsizdir.

AutoCAD, mimarlar ve mühendisler için profesyonel bir tasarım ve çizim aracıdır. Bahsedilen özelliklerin dışında pil, soğutma ve diğer özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

2022’de AutoCAD için En İyi 10 Dizüstü Bilgisayar

Temel işlemleri gerçekleştirmek için çok sayıda dizüstü bilgisayar olabilir. Ancak AutoCAD gibi belirli yazılımları kullanmak için bazı özelliklere sahip dizüstü bilgisayarlara ihtiyacımız var. AutoCAD için kullanılabilen dizüstü bilgisayarların listesi aşağıdadır. Onları tartışalım.

 1. Dell XPS15 — Genel olarak 2022’de AutoCAD için en iyi dizüstü bilgisayar (Editörün Seçimi)
 2. Acer Aspire 5 A 515-56 — AutoCAD için en uygun bütçeli dizüstü bilgisayar
 3. MacBook Air — CAD için en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar
 4. MacBook Pro —AutoCAD için en iyi Mac dizüstü bilgisayar
 5. LG Gram 17 —AutoCAD için en iyi geniş ekranlı dizüstü bilgisayar
 6. HP Spectre X360 — AutoCAD içinen iyi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar
 7. Acer ConceptD 7 —AutoCAD için en iyi üst düzey dizüstü bilgisayar
 8. Razer Blade15 — AutoCAD için en iyi oyun dizüstü bilgisayarı
 9. Lenovo Ideapad 3 — AutoCAD’de 3B tasarımlar için en iyi dizüstü bilgisayar
 10. Acer Predator Helios 300 —AutoCAD için en iyi soğutma dizüstü bilgisayarı
 11. Surface Laptop Studio —AutoCAD için en iyi ağır iş dizüstü bilgisayarı
 12. MSI GS66 — CAD için en iyi renk doğruluğuna sahip dizüstü bilgisayar
 13. Lenovo ThinkPad P52s –CAD için en iyi iş istasyonu

En İyi AutoCAD Dizüstü Bilgisayarı Nasıl Seçilir?

AutoCAD, bir inşaat mühendisi veya mimarın üç boyutlu tasarımlar üretmek için kullanacağı en iyi kaynaklardan biridir. Bir CAD çalıştırmak, dizüstü bilgisayarınızın gerçekleştirebileceği en yoğun görevler arasındadır. Bu, CAD’yi diğer uygulamalarla birlikte çalıştırabilen bir dizüstü bilgisayar edinmeniz gerektiği anlamına gelir.

Güvenilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir dizüstü bilgisayar satın almalısınız. Güçlü bir işlemciye, yeterli depolama alanına ve yeterli belleğe sahip olmak çok önemlidir.

İşlemci:

İşiniz 3B çalışmayı içeriyorsa, hızlı çalışan bir işlemciye ihtiyacınız vardır çünkü bilgi işlemin çoğunu yapan odur. Dört çekirdekli işlemci, dosyaların daha hızlı çalışmasını sağlar ve kısa sürede iş yapmanızı sağlar. Eğer bir tane alabiliyorsanız, Intel 8. nesil i7 işlemciyi satın alın. Ama paranız yetmiyorsa dört çekirdekli i5 8. nesil işlemciyi tercih edin.

VERİ DEPOSU:

Dizüstü bilgisayarda yüklü olan RAM, performansını da belirler. Birçok kişi, temel CAD yazılımı için uygun olan 8 GB RAM’i önerir. İşiniz daha zorlu CAD işlemlerini içeriyorsa, 16GB RAM’e gidebilirsiniz.

Grafikler:

Üst düzey bir grafik kartına ihtiyacınız yok, ancak dosyaları hızlı bir şekilde teslim eden bir karta ihtiyacınız olacak. Bu aynı zamanda dizüstü bilgisayarın genel performansına da yardımcı olur. 2B çalışma için 256 MB VRAM’li bir kart yeterli olacaktır, ancak 3B modelleme yazılımı için en az 512 MB RAM’e sahip üst düzey bir karta ihtiyacınız olabilir.

Görüntüleme:

AutoCAD tasarımları her zaman iyi bir görüntüye ihtiyaç duyar. 15 ila 17 inç ekran boyutuna sahip bir dizüstü bilgisayar arayın. Daha azı gözlerinizde ciddi zorlanmalara neden olabilir.

AutoCAD Yazılımı için Minimum Sistem Gereksinimleri

AutoCAD Yazılımı için minimum Sistem gereksinimleri:

 • İşlemci: 2.6GHz Intel Core i7-10750H.
 • RAM: 16GB.
 • Depolama: 1TB SSD.
 • Ekran: 15.6 inç.
 • GPU: 8GB NVIDIA GeForce RTX 2070
 • Pil: 8 saate kadar

AutoCAD, ürünler için yalnızca 2D ve 3D formatlar, çizimler ve modeller oluşturmak için değil, aynı zamanda fotogerçekçi ve Mental Ray oluşturma ve veritabanlarında nesne depolama desteği sağlamak için de kullanılır.

AutoCAD için mükemmel bir dizüstü bilgisayar seçmeye gelince, CPU’yu, çekirdekleri ve saat hızını hesaba katmalısınız. Çekirdekler daha azsa, yüksek saat hızı, sistemin tek bir uygulamayı hızlı bir şekilde yüklemesini sağlar. Aynı zamanda, daha düşük saat hızına sahip daha fazla sayıda çekirdek, bilgisayarınızın daha fazla uygulamayla çalışmasına olanak tanır, ancak her biri daha yavaş çalışabilir. Uygulamaların paralel olarak çalışması için nefes alma süresi sunan RAM’i aklınızda bulundurmalısınız.

Oldukça büyük bir VRAM’e sahip önemli miktarda GPU’nuz olmalıdır, çünkü bu yalnızca büyük ölçekli 3D, fotogerçekçi ve Zihinsel Işın işlemeyi eklediğinizde bir anahtar haline gelir. SSD depolama alanına ve canlı ve büyük bir ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar satın almak en iyisidir.

2022’de AutoCAD İçin En İyi Dizüstü Bilgisayar

Dell XPS 15 (Editörün Seçimi)

Autocad için laptop önerisi 2022

Genel olarak 2022’de AutoCAD için en iyi dizüstü bilgisayar

Özellikler İşlemci 11. Nesil i9 11900 H | İşletim Sistemi Windows 10 Pro veya Windows 11 Ana Sayfa | Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 3050 Ti 4GB GDDR6 | Bellek 16GB | Sabit Sürücü 512GB SSD | Ekran 15.6″ FHD Infinity Edge Parlama Önleyici veya 15.6″ OLED 3.5K Infinity Edge Dokunmatik Yansıma Önleyici

Dell XPS 15 , CAD için mevcut en iyi dizüstü bilgisayardır. Üst düzey bir işlemci ile AutoCAD yazılımınızı verimli bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Bu dizüstü bilgisayardaki kamera yerleşimi çarpıcı. Çekici bir kenar görünümü sunan 16:10 inç ekrana sahiptir. Daha önce hiç görülmemiş renkler sunan Dolby vizyonuyla HDR içeriğinin dinamik aralığından yararlanabilirsiniz.

11. Nesil Intel Core İşlemcisi ve 64 GB belleği ile AutoCAD yazılımlarını ve 3D tasarım yazılımlarını verimli bir şekilde çalıştırabilmektedir. 8 TB depolama kapasitesi ile bu dizüstü bilgisayarda istediğiniz sayıda AutoCAD projesini depolayabilirsiniz.

Artıları Eksileri
➕ Hız Performansı➖ Pahalı
➕ Kusursuz Kalite
➕ Mükemmel Ekran

Dell XPS 15 7590 Dizüstü Bilgisayar 15,6 inç, 4K UHD OLED InfinityEdge, 9. Nesil Intel Core i7-9750H, NVIDIA...

1,628,49 $

 • 15. 6″ 4K UHD (3840 x 2160) OLED InfinityEdge yansıma önleyici Dokunmatik Olmayan %100 DCI-P3 400 Nits Ekran
 • 9. Nesil Intel Core i7-9750h (12MB Önbellek, 4, 5 GHz’e kadar, 6 Çekirdek)
 • 16 GB DDR4-2666 MHz, 2x8G
 • Nvidia GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
 • SD kart okuyucu, Thunderbolt, USB 3. 0