Autocad 2023 Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir

Autocad 2023 öğrenci sürümü, Mart 2022’de Autodesk şirketi tarafından tüketicilere sunulan bilgisayar destekli tasarım(CAD)[Computer Aided Design] yazılımıdır. Autocad programını genelde mühendisler, mimarlar, tasarımcılar, grafikerler kullanıyor. Bir başka deyişle çizimi gerektirecek işlerle uğraşan tüm birimler tarafından tercih edilebilmektedir. AutoCAD’in ilk sürümü 1982 yılıda çıkmıştır. 2010 yılında ise mobil web olarak AutoCAD 360 versiyonu ile kullanıcılarına sunuldu.

DİPNOT: AutoCAD’in dosya formatı olan “DWG” isminin nerden geldiğini biliyor musunuz? Hiç merak ettiniz mi peki? Bu sorunun yanıtını muhtemelen çoğunuz bilmiyor olabilirsiniz. Ama cevabı oldukça basit ve mantıklıdır. “DWG” adı ingilizce dilinde çizim anlamına gelen (drawing) kelimesinden türetilmiştir.

Autocad 2022 Öğrenci Sürümünde Değişiklik

Autodesk firması, 25 Mart 2020 tarihinde öğrenciler için sunmuş olduğu lisans ürünlerinin kullanım sürelerinde değişiklik yapmıştır. Bundan böyle öğrenci lisansları 12 aylık olarak düzenlenecektir(Eskiden bu süre 36 aylıktı). Fakat uygun oldukları takdirde öğrenci ve eğitmenler her sene yenileme yapma haklarına sahip olacaklar.

Aşağıdaki videoda Öğrenci ve Eğitmen Sürümünün kurulumu anlatılmıştır. Herhangi bir kısıtlama olmadan sorunsuz bir şekilde Autodesk’in bu uygulamasını kullanabileceksiniz. Öğrenciler, Autodesk ürün ve hizmetlerine bir sene boyunca eğitim amaçlı erişim hakkına sahip olurlar. Bu hak aynı zamanda eğitmenler için de geçerlidir. Öğrenci ve Eğitmenler uygun oldukları sürece her sene yenileme yapabilirler.

Autocad 2023 Öğrenci Versiyonu Kurulum Videosu