SOLIDWORKS 2023’teki Yenilikler – En iyi 3 özellik

SOLIDWORKS 2023’teki Yenilikler – En iyi 3 özellik | Bilinçli kararlar verin. Ürün geliştirmeyi hızlandırın. İnsanları ve verileri birbirine bağlayın. Sizin ve ekiplerinizin daha akıllı, daha hızlı ve birlikte çalışmasına yardımcı olmaya hazır, kullanıcı odaklı geliştirmeleri keşfedin.

SOLIDWORKS 2023: Daha Akıllı, Daha hızlı

Daha akıllı, daha hızlı ve sektör lideri ürün geliştirme araçlarıyla birlikte çalışarak üretkenliği artırmanıza yardımcı olmak için oluşturulan güçlü yeni özelliklere genel bir bakış edinin.

Veri yönetimi, işbirliği, gelişmiş simülasyon ve üretim dahil olmak üzere tüm ürün geliştirme yaşam döngüsü boyunca güçlü araçlara erişim için tasarım süreçlerinizi 3D EXPERIENCE® platformuna bağlayarak 3D CAD yeteneklerinizi geliştirin.

e-Kitap: SOLIDWORKS 2023 Geliştirmeleri

SOLIDWORKS® 2023, ürün geliştirme sürecinizi optimize ederek, tasarımları özgürce yineleme ve geliştirme becerisiyle daha az zamanda daha fazlasını yapmanızı sağlarken mümkün olan en yüksek dereceye kadar rafine edilmiş yüksek performanslı, yüksek kaliteli tasarımlar oluşturur.

e-Kitabı okuyun

Gelişmeyi Asla Durdurma – SOLIDWORKS’ün En İyilerini Keşfedin YENİLİKLER 2018-2023

Daha akıllı ve daha hızlı çalışmak, daha iyi karar verme ve hızlandırılmış tasarım döngüleriyle bitmiyor. Sizi heyecanlandıran işe odaklanabilmeniz için görevleri otomatikleştirmek ve ortadan kaldırmakla ilgilidir. Son beş SOLIDWORKS sürümünde, tasarım iş akışlarını optimize etmeye yardımcı olan ve yenilik için daha fazla zaman kazandıran kullanıcı odaklı geliştirmeleri keşfedin.

SOLIDWORKS 2023’teki en iyi 3 özellik

Gerçek sürümü beklerken, birkaç haftadır yeni beta sürümünü test ediyor ve araştırıyorum. SOLIDWORKS 2023’te 2022 sonbaharında abone olan herkes için mevcut olan en iyi yeni özellikler hakkındaki görüşlerimi paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

Taşı/kopyala komutunu kullanarak çok gövdeli parçalarla çalışırken çok zaman kazanın

Daha önce çok gövdeli parçalarla çalıştıysanız ve Gövdeleri Taşı/Kopyala komutunu kullandıysanız, değişiklik yapmak için unsuru düzenlemeniz gerektiğini bileceksiniz. Bil bakalım ne oldu? SOLIDWORKS 2023 ile otomatik olarak boyutlar eklenecektir, böylece diğer her şey gibi sadece boyutları değiştirerek bileşeni taşıyabilirsiniz.

Boyut, konfigürasyonlar, tasarım tabloları ve denklemler tarafından kullanılabilir ve kontrol edilebilir.

Sac levha ile çalışırken hesaplamayı ve boyutu atlayın 

Sac Levha’da artık simetrik malzeme ekleme seçeneği var. Bu, artık çizim çizgilerinin içinde veya dışında olmalarına bağlı olarak farklı yayları hesaplamanız ve boyutlandırmanız gerekmediği anlamına gelir. Şimdi sadece merkez çizgisine odaklanın ve malzemeyi simetrik yapın – ve tüm iç yarıçaplar aynı boyutta olacaktır. Akıllı, değil mi?

Büyük montajlarla çalışırken daha az tıklama

En iyisini sona sakladım ve bu özellik favorilerimden biri. SOLIDWORKS çağrılarımıza kulak verdi ve şimdi yük bileşeni kullanma sürecini otomatik hale getirdi; bu da daha az tıklama ve daha sorunsuz bir iş akışı anlamına geliyor.

Önceki sürümde, deneyimlerimize dayanarak hafif Yük bileşenini vb. kullanmaya ne zaman başlayacağımıza karar vermemiz gerekiyordu. SOLIDWORKS 2023 ile, donanım ve model karmaşıklığına bağlı olarak montajları yüklerken SOLIDWORKS’ün seçenekleri otomatik olarak seçmesine izin verme seçeneği vardır.
SOLIDWORKS, bileşenlerin hafif olarak açılması gerekip gerekmediğini kontrol eder. 
Artık bunu manuel olarak yapmamız ve Hafifliği çözümlenmiş olarak ayarla veya Çözümlenmiş olarak hafif olarak ayarla’yı seçmemiz gerekmeyecek – SOLIDWORKS bunu arka planda kontrol edecek böylece tasarımımıza odaklanabiliriz. Ancak endişelenmeyin – bunu kendiniz kontrol etmeyi tercih ederseniz, manuel seçenek hala mevcuttur.

SOLIDWORKS 2023’teki Yenilikler – En iyi 3 özellik