SEE Electrical Yazılımı

SEE Electrical, bir elektrik diyagramı oluşturma yazılımıdır. Tüm elektrik şematik ihtiyaçlarınız için sezgisel ve ergonomik bir CAD programıdır. Fransa menşeli IGE+XAO firması tarafından geliştirilmiştir.

SEE Electrical’ın tüm özellikleri ve kontrolleri kullanımı oldukça kolaydır ve elektrik alanında mühendisliği ve elektrik tesisatlarının dizaynını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Sezgisel arayüzü, kullanıcıların minimum eğitimle çok hızlı bir şekilde üretmelerini sağlar.

SEE Electrical; Temel, Standart ve Gelişmiş olmak üzere üç seviyede mevcuttur. Her seviye farklı bir fiyata çeşitli olanaklar sunar. Böylece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun en iyi çözümü seçebilirsiniz. Söz konusu bu yazılım sizin değişen ihtiyaçlarınıza uyum sağlayacaktır. bir seviyeden diğerine geçmek çok kolaydır.

Basit bir kuruluma sahiptir. CD-ROM’u sürücüye yerleştirin ve “Yazılım Yükle” seçeneğini seçin. Artık ilk projenize başlamaya hazırsınız. Bu ürün, herhangi bir yapılandırma gereksinimi olmadan yazıcılar ve grafik kartları gibi kullanılabilir donanımları otomatik olarak algılar.

SEE Electrical ile istediğiniz kadar Windows penceresi açabilirsiniz ve aynı zamanda birkaç proje üzerinde çalışma olanağınız da vardır. Microsoft ActiveX®  arabirimini kullanarak, diğer Windows uygulamalarından (Excel, Word gibi) projelerinizi alabilirsiniz.

IGE+XAO
IGE+XAO Group16 boulevard Déodat de Séverac
CS 90 312
31 773 Colomiers CEDEX
France

SEE Electrical yazılımını kullanan bazı firmalar

SEE Electrical yazılımının dünyada pek çok müşterisi bulunmaktadır. Örneğin, Alman otomobil devi VOLKSWAGEN 2003’ün başından beri Almanya’da Wolfsburg’daki eğitim departmanında bu yazılımı kullanmaktadır. Türkiyede ise, en tanıdık firma olan, Nurol makinadır. Savunma sanayinde lider bir Türk firması olan Nurol Makina; CATİA ve Smarteam ile kolay entegrasyonu için SEE Elektrik Uzmanını seçti.