Sac İmalat Pazarı

Sac imalat pazarı | “Sac Metal İmalat Hizmetleri – Küresel Pazar Yörüngesi ve Analitiği” raporu kısa süre önce ResearchAndMarkets.com’un portföyüne eklendi. Rapora göre, COVID-19 salgınının ortasında, sac metal imalat hizmetleri için küresel pazarın 2020 yılında 14,8 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. 2026 yılına kadar revize edilmiş 17,2 milyar ABD Doları büyüklüğe ulaşması ve analiz dönemi boyunca %2,6’lık bir CAGR’de büyümesi bekleniyor.

“Küresel pazardaki büyüme, birçok gelişmekte olan bölgede hızlı kentleşme ve çeşitli hizmet sektörlerinde güçlü bir Ar-Ge yatırımları eğiliminden kaynaklanmaktadır. Askeri ve savunma gibi çok çeşitli büyük son kullanıcılardan sac metal üretimine yönelik artan talep; havacılık; otomotiv; yağ ve gaz; endüstriyel makineler; Tıbbi cihazlar; inşaat; tarım; Tüketici ürünleri ve elektroniğinin büyümeyi yönlendirmesi bekleniyor” dedi.

“Operasyon verimliliğini ve yalın üretimi artırmaya yönelik mevcut odak, OEM’ler arasında sac metal şekillendirme prosesine yönelik artan talebe katkıda bulunuyor. Artan talebi karşılamak için sac imalat hizmet sağlayıcıları tarafından benimsenen yenilikçi prefabrikasyon tekniklerinin büyümeyi daha da hızlandırması bekleniyor. Artan işgücü sıkıntısı, metal üretim süreçlerinde cobot’ları benimseyerek ele alınabilir” dedi.

‘Operasyonel verimliliği artırmak ve ürün kalitesini iyileştirmek’ için cobot’ları benimseyen metal üretim tesislerinin sayısının artması ve kalıplama ve şekillendirme dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için artan kullanım CNC takım tezgahlarının altını çizdi.

Raporda analiz edilen sektörlerden biri olan Steel’in, analiz döneminin sonunda (2026) %3’lük bir yıllık bileşik büyüme oranıyla 7,7 milyar ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. Alüminyum segmentindeki büyüme, önümüzdeki yedi yıllık dönem için revize edilmiş %2,5’lik bir CAGR’ye yeniden ayarlandı.

“Bu segment şu anda küresel sac metal imalat hizmetleri pazarının %38,9’unu oluşturuyor. Çelik ve Alüminyum, dayanıklılıkları, yüksek mukavemetleri ve korozyona dayanıklı özellikleri nedeniyle sac metal imalatında en yaygın kullanılan metallerdir. Çelik, büyük ölçekli inşaat projelerinde tercih edilen bir yapı malzemesi olarak önemi göz önüne alındığında, pazarda güçlü kazançlar elde etmeye devam edecek” dedi.

“ABD’de sac imalat hizmetleri pazarının 2021 yılında 2,7 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. Ülke şu anda küresel pazarda %17,78’lik bir paya sahip. Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin’in, 2026 yılında tahmini 6 milyar ABD doları pazar büyüklüğüne ulaşacağı ve analiz dönemi boyunca %3,4’lük bir CAGR’nin ardından geleceği tahmin ediliyor.”

Dikkate değer diğer coğrafi pazarlar arasında, analiz dönemi boyunca her birinin sırasıyla %1,5 ve %2 oranında büyüyeceği tahmin edilen Japonya ve Kanada yer alıyor. Avrupa’da, Almanya’nın yaklaşık %1,8 CAGR’de büyümesi beklenirken, ‘Avrupa Pazarının Geri Kalanı’ (çalışmada tanımlandığı gibi) 2027 yılına kadar 6,2 milyar ABD Dolarına ulaşacaktır.

Raporda, “Asya-Pasifik ülkelerinde artan talep nedeniyle, bir dizi şirket üretim üssünü bu bölgeye kaydırıyor ve bu da bölgenin sac metal imalat hizmetlerinin pazar büyümesini artırıyor.”

Sac imalat pazarı

Sac imalat pazarı-Kaynak-ismr.co.uk