Google Drive Kota Aşıldı Hatası

Google Drive Kota Aşıldı Hatası karşımıza nadiren çıkabilecek bir dosya indirme sorunlarından biridir. Günün belirli vakitlerinde rastlayabileceğimiz bu hata türü oldukça sinir bozucudur. Google gibi dünyanın en büyük veri depolama kapasitesine sahip bu şirketin bu soruna neden bir çözüm bulamadığı konusunda açıkçası bir fikrimiz yok. Konuya dair sorularımızı yönelttiğimiz Drive destek ekibinden herhangi bir yanıt almamız durumunda sizinle paylaşacağız.

Sorun: Google Drive adresinden herhangi bir dosya indirmesi yaptığımız zaman aşağıdaki gibi bir mesajın belirmesi.

Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez ve indiremezsiniz. Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lüften dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

Çözüm: Bu sorunun çözümü oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bu videoda yaptığımız işlemlerin aynısını uygulamak. Eğer hala sorununuz devam ediyorsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Google Drive nedir?

Google Drive, Google tarafından hizmete sunulan ve yönetilen bir dosya depolama ve senkronizasyon servisidir. Bu hizmet; kullanıcıların bulutta doküman depolayabilmelerine olanak tanır. Ayrıca bu sistem ile dosya paylaşabilmelerini ve iş birliği yaptıkları kişilerle dokümanlarını düzenleyebilirler. Google Drive; 24 Nisan 2012 tarihinde piyasaya sunuldu.