Enscape Sistem Gereksinimleri

Enscape Sistem Gereksinimleri | Enscape, gerçek zamanlı oluşturma için ışın izlemeyi kullanır ve Enscape’in gerçekleştirdiği neredeyse tüm hesaplamalar grafik kartında (GPU) işlenir. Bu nedenle, bilgisayarınızın en azından aşağıda belirtilen önerilen minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir.

Ayrıca, bir gereklilik olmasa da, Enscape çift monitör kurulumunda çalışmak üzere optimize edildiğinden, Enscape’i çift monitörle kullanmanızı öneririz.

Gerekli CAD/BIM Yazılımı

Enscape 3.4 eklentisi, aşağıdaki ana bilgisayar uygulamaları için sağlanmıştır:

  • Revit  ( 2019, 2020, 2021, 2022 ve 2023) *
  • SketchUp ( 2019, 2020, 2021 ve 2022)
  • Rhino (6.0 ve 7.0)
  • Archicad ( 22, 23, 24, 25 ve 26)
  • Vectorworks (2020 (Hizmet Paketi 3), 2021, 2022 (Hizmet Paketi 3))

Enscape, Revit LT için bir eklenti olarak sağlanmaz çünkü Revit, yazılımın tam sürümüne yalnızca üçüncü taraf eklentilerin eklenmesine izin verir. Bu, Autodesk tarafından belirlenen bir sınırlamadır.

Windows’ta, yükleme işlemi sırasında kullanıcı tarafından aksi belirtilmedikçe, yukarıda listelenen ana bilgisayar uygulamalarının tümü için Enscape eklentisi varsayılan olarak yüklenecektir. Bu, her bir ana bilgisayar uygulamasına özel atanmış bir yükleyiciye ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir ve kurulum prosedürü sırasında Enscape’i hangi CAD veya CAD’ler için kurmak istediğinizi belirtebilirsiniz .

Not:  Diğer iki Revit eklentisiyle çakışma var: Colorizer ve Techviz. Uyumsuzlukları önlemek için lütfen Enscape’i kullanmadan önce bunları kaldırın.

Enscape için Sistem Gereksinimleri

Enscape, işlemelerini grafik kartınızı (GPU) kullanarak gerçekleştirir, ancak GPU’nun Intel Integrated Graphics yongalarında olduğu gibi özel VRAM’e sahip olması ve paylaşılan VRAM’e sahip olmaması gerekir. Örneğin, sistemleriniz CPU ve RAM, Revit’i işleme kapasitesine sahipse ve yetenekli bir GPU’nuz varsa, Enscape çalışmalıdır. İyi bir CPU, Enscape’in yükleme sürelerini hızlandırabilir. Enscape’i çalıştırmak için sistem gereksinimleri ve Enscape’den dışa aktarılabilen Bağımsız Yürütülebilir dosyalar aynıdır.

Ayrıca internet bağlantınızın hızlı ve kararlı olması ve doğrudan kablo bağlantısı kullanmanız ve mümkün olduğunda Wi-fi bağlantısı kullanmaktan kaçınmanız önerilir, çünkü bu Varlık Kitaplığı yükleme sürelerini yavaşlatabilir.

Not: Gerçek zamanlı işleme performansı proje boyutundan etkilenir ve bu nedenle aşağıdaki tablo, büyük CAD/BIM projelerinin düzenli olarak üzerinde çalışıldığı durumlarda önerdiğimiz minimum GPU özelliklerini sağlar. VR listelendiğinde, GPU’nun saat hızı (işlemci), VRAM miktarından daha fazla alaka düzeyine sahiptir, ancak her zaman mümkün olduğunca fazla VRAM’li bir GPU kullanmaya çalışmalısınız.

WİNDOWSMİNİMUM GEREKSİNİMLERÖNERİLEN GEREKSİNİMLERSANAL GERÇEKLİK GEREKSİNİMLERİ
İşletim sistemiWindows 10 veya üstü
Enscape, Windows 10’un Bootcamp aracılığıyla belirli Intel Mac’lere yüklendiği yerlerde de çalışır.
Windows 10 veya üstü
Enscape, Windows 10’un Bootcamp aracılığıyla belirli Intel Mac’lere yüklendiği yerlerde de çalışır.
Windows 10 veya üstü
Enscape, Windows 10’un Bootcamp aracılığıyla belirli Intel Mac’lere yüklendiği yerlerde de çalışır.
Grafik kartıNVIDIA GeForce GTX 900 serisi / Quadro M serisi ve daha yeni AMD Radeon RX 400 serisi / eşdeğer Radeon Pro serisi ve daha yenisini destekleyen 4 GB VRAM’li NVIDIA veya AMD’ye özel GPU Mevcut en yeni sürücüler veya en azından önerilen sürücüler


NVIDIA GeForce RTX 2070 / Quadro RTX 4000 veya AMD eşdeğeri (örn. Radeon RX 5700 XT)
Mevcut en son sürücüler veya en azından önerilen sürücüler
NVIDIA GeForce RTX 3070 / Quadro RTX 5000 veya AMD eşdeğeri bir GPU (örn. Radeon RX 6700 XT)
Mevcut en yeni sürücüler veya en azından önerilen sürücüler
VRAM4 GB VRAM6 GB VRAM8 GB VRAM

Ek Yazılım Gereksinimleri

Enscape yükleyicisi, Enscape’i çalıştırmak için gereken ek yazılımın olup olmadığını kontrol edecektir. Bu yazılım mevcut değilse, yükleyici sisteminizde eksik olanı indirmenizi ve yüklemenizi ister.
Enscape’i Komut Satırı aracılığıyla dağıtmak için gerekli yazılımların listesi:

Desteklenmeyen Donanım

Radeon 6000 mobil GPU’nun
Intel Integrated Graphics yerleşik GPU’sunun
SLI’si
Not: NVIDIA sürücü özelliklerinizde seçebileceğiniz bir ayar olan SLI AFR modunu kullanarak performans artışı yaşayabilirsiniz. Birden fazla
GPU’nuz olduğu durumlarda, Enscape bu GPU’lardan yalnızca birini kullanır.
Yalnızca hızlandırılmış grafikleri destekleyen yerleştirme istasyonları Enscape ile çalışır.

Bilinen Sorunlar

Revit kullanıyorsanız, diğer iki Revit eklentisiyle bilinen çakışmalar vardır: Colorizer ve Techviz. Uyumsuzlukları önlemek için lütfen Enscape’i kullanmadan önce bunları kaldırın.

DLSS, NVIDIA GTX 1660 ürün serisinde desteklenmemektedir ve GTX 1660 kartları RTX özelliklerini çalıştırabilse de, büyük olasılıkla birçok performans sorunu yaşayacaksınız. Bu senaryoda, bu GPU’lar için RTX’i devre dışı bırakmanızı önemle tavsiye ederiz.

WİNDOWS 11 İÇİN NOT

Windows 11, Enscape tarafından desteklenir. Enscape’i bu işletim sistemi altında çalıştırırken herhangi bir sorun yaşarsanız, lütfen Enscape Geri Bildirim Formu aracılığıyla geri bildirim göndererek bildirin.

Önerilen Grafik Sürücüleri

GPU’nuz aşağıda listelenen minimum önerilen sürücüleri çalıştırabiliyorsa, Enscape çalışmalıdır. Her zaman GPU’nuz için mevcut en yeni sürücüleri çalıştırmanızı tavsiye etmemize rağmen, bazen mevcut en son GPU sürücüleri öngörülemeyen sorunlara neden olabilir ve böyle bir durumda burada listelenen sürücülere geri dönmenizi şiddetle tavsiye ederiz:

NVIDIA

Enscape v3.4:

Enscape v3.3:

Enscape v3.2:

Enscape v3.1:

AMD

Enscape v3.4:

Enscape v3.3:

Enscape v3.2:

Enscape v3.1:

Enscape Sistem Gereksinimleri

Enscape Sistem Gereksinimleri