Dassault Systemes’ten Sürdürülebilir Madencilik Konferansı

Sürdürülebilir Madencilik için ocaktan limana hızlandırılmış dijital dönüşüm etkinliği. Sürdürülebilir Madenciliğe giden dijital yol konferansı.

19-20 Kasım 2021
07:00 – 10:30
Sanal Konferans

Etkinlik; jeolojik modelleme, maden mühendisliği, üretim zekası, tedarik zinciri optimizasyonu, portföy optimizasyonu, tesis tasarımı, mühendislik ve inşaat ile lojistik planlamadan tam bir ocaktan limana optimizasyonun nasıl sağlanacağını derinlemesine inceleyecek. Etkinlik ayrıca geleceğin işgücünün nasıl etkinleştirileceğine ve madencilik endüstrisini desteklemek için bir start-up ekosisteminin nasıl oluşturulacağına odaklanmayı hedeflemektedir. Etkinliğe katılmak için üye olun.

Şirketler, sahadaki fırsatları araştırdıklarından beri teknik ve finansal zorluklarla karşı karşıya kalıyorlar. Günümüzde madencilik şirketlerinin daha büyük ekonomik belirsizliğe, iklim değişikliğine ve kaynakların tükenmesine uyum sağlaması gerekiyor. Şimdi, her zamankinden daha fazla olmak üzere hız esastır. Bu daha yeşil, daha verimli sınırın ön saflarında yer almak için şirketlerin daha sürdürülebilir, verimli, güvenli ve dirençli olmaları bekleniyor. Bu, dijital dönüşüm yolculuğunu hızlandırarak ve madenden fabrikaya ve limana kadar tüm değer zincirini entegre ederek sağlanabilir.

Bu bağlamda, Dassault Systemes, TexMin ile işbirliği içinde, Sürdürülebilir Yarının Madeni’ne nasıl katkıda bulunabileceklerini paylaşmaya ve öğrenmeye ilgi duyan benzer düşünen profesyonelleri bir araya getirmek için sanal bir konferansa ev sahipliği yapıyor.

Sürdürülebilir Madencilik konuşmacılarından biri

Sürdürülebilir Madencilik Sanal Konferansında 20’ye yakın konuşmacının olması bekleniyor. Bunlardan biri de Michelle ASH olacaktır.

Michelle ASH > Konuşmacı > Dassault Systèmes®
Michelle ASH İcra Kurulu Başkanı – GEOVIA, Dassault Systèmes

Madencilik şirketlerinin gerçek rekabet avantajı, toplum için değer yaratmaya devam ederken, bir iş sorununu çözen teknolojiyi işlerine benimseme hızlarıdır. Michelle ASH, inovasyon stratejisi, teknoloji ve dijital dönüşüme odaklanarak madencilik sektörüne önemli katkılarda bulundu. Aynı zamanda, Dijital dönüşüm ve 3D DENEYİM platformu aracılığıyla dünyamızı yaratmak ve şekillendirmek için sürdürülebilir çözümler sunmaya odaklanmıştır.

Küresel Madencilik Yönergeleri Grubu Başkanı olarak, madencilikte teknoloji ve sosyal olarak etkinleştirilmiş değişiklikler için en iyi uygulamaların ve yönergelerin geliştirilmesine yardımcı oldu. Ayrıca, Railveyor, OffWorld, Behault ve MineSpider gibi girişimlerin danışma kurullarında yer almaktadır.

Michelle, şirketin inovasyon programını denetlediği Barrick Gold Corporation’da Baş İnovasyon Görevlisiydi. Women in Mining UK, 2016’da onu “Madencilikte 100 Küresel İlham Verici Kadın”dan biri seçti ve 2019’da Maden ve Teknoloji’den “Yılın Teknoloji Yenilikçisi” ödülünü kazandı.