CATIA Sistem Gereksinimleri

Catia Sistem Gereksinimleri başarılı ve keyif verici bir tasarım bütünlüğü açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. Heyecan verici ve büyüleyici işlere imza atmak, tasarım farkını hissetmek ve yeni mühendislik eserlerine ilham vermek istiyorsanız aşağıdaki kriterleri göz ardı etmemelisiniz.

İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 veya Windows 10 (64 bit) 

Bellek (RAM): Minimum 2 GB 32 bit ve 4 GB 64 bit. Takas alanı, kullanılabilir RAM’in iki katı gerektirir. (4 GB RAM – 8 GB veya daha fazlası şiddetle tavsiye edilir.) 

Sabit Disk Alanı: 10 GB Boş Sabit Disk alanı 

İşlemci: Çok çekirdekli, 64 bit işlemci (ör. Intel i5, i7 veya Xeon) 

Çözünürlük: Minimum WXGA+ (1440 x 900)

Office: Rapor oluşturma için Microsoft Office 2013 veya daha yenisi 

Grafik kartı: Özel bir NVIDIA OpenGL özellikli grafik kartı zorunludur; grafik sorunlarının oluşmamasını sağlamak için bir NVIDIA Quadro M2000 (4GB GDDR5) veya daha iyisi şiddetle tavsiye edilmektedir.
NVIDIA grafik sürücüsü sürüm 350 veya üzeri olmalıdır. Önerilen NVIDIA ayarı hakkında daha fazla bilgi için şunları aktarmak mümkündür:

NVIDIA grafik kartı sürücüsü sürümü, örneğin 310.90, işletim sistemi ‘Denetim Masası’ndan erişilen ‘NVIDIA Kontrol Paneli’ iletişim kutusundaki ‘Sistem Bilgileri’ tıklanarak görülebilmektedir.
Optimum grafik performansı için NVIDIA grafik kartı ayarı (önerilen Quadro grafik kartlarıyla mevcuttur). ‘İş istasyonu uygulaması – dinamik akış’ veya ‘Dassault Systemes Catia – uyumlu’ olarak ayarlanmalıdır. Bu ayarı, ‘NVIDIA Kontrol Paneli’ iletişim kutusunda bulabilirsiniz. NVIDIA Kontrol Paneline girdikten sonra kullanıcı, ‘3D Ayarları’nı yukarıda bahsedilenlerden birine ayarlar. Daha sonra ağaç görünümünde ‘3D ayarlarını yönet’ ve ardından ‘Global Ayarlar’ sekmesinde olacaktır.

Catia Sistem Gereksinimleri başlıklı makaleyi sunduk. Daha fazla içerik için takipte kalın.