Bluetooth Kulaklık Önerisi | En iyi Bluetooth Kulaklıklar 2022

Bluetooth Kulaklık Önerisi 2022
Bluetooth Kulaklık Önerisi 2022

Bluetooth Kulaklık Önerisi 2022 | En iyi Bluetooth kulaklıkları arıyorsanız doğru yere geldiniz. Bluetooth kulaklıklar, özellikle hala evden çalışıyorsanız veya daha hibrit bir çalışma biçimine geçtiyseniz, inanılmaz derecede kullanışlı araçlar olmaya devam ediyor. Birçoğumuz iş arkadaşlarımızla iletişimde kalmaktan görüntülü arama ekip arkadaşlarına, ayrıca arkadaşlar ve aileye kadar her şey için telefonlarımızı her zamankinden daha fazla kullanıyoruz.

Bluetooth kulaklıklar, telefon görüşmeleri yaparken ve alırken daha rahat çalışmanıza yardımcı olabilir, bu nedenle bir tanesine yatırım yapmaya değer. Ancak, orada çok fazla seçenek var, peki ihtiyaçlarınız için en iyisini nasıl seçebilirsiniz? İyi haber şu ki, yardım etmek için buradayız. 

Bu sayfadaki Bluetooth kulaklıklar, birinci sınıf ses ve kayıt kalitesi sayesinde seçilmiştir. Hepsi, gürültülü ortamlarda kullandığınızda bile işitilmenizi sağlayan gürültü engelleme özelliklerine sahiptir. 

Bu Bluetooth kulaklıkları, yapı kalitesi ve tasarımından pil ömrüne ve uygunluğuna kadar çok sayıda faktör açısından karşılaştırdık. Gürültü engelleme kalitesini, mikrofon netliğini ve kontrol düğmesinin kullanışlılığını değerlendirdik. Diğer şeylerin yanı sıra Bluetooth’larını ve fiyatlarını da analiz ettik. 

İster arabada ister masanızda olun, bunlardan biri eller serbest aramanın avantajlarından yararlanmanızı sağlayacaktır. Bu listeyi derlerken, araba kullanırken, ekipman kullanırken veya klavyede yazarken aramaları hızlı, kolay ve güvenli hale getiren cihazları seçtik.

Tam olarak 2022’nin en iyi Bluetooth kulaklıkları

İşte karşınızda en iyi bletooth kulaklıkları listemiz. Fakat eğer bunları alacak yeterli bütçeniz yoksa sizin için hazırlağımız listemize tıklayın. Fiyat Performans Bluetooth kulaklıklar

1. Plantronics Voyager 5200

İş ve oyun için harika Bluetooth kulaklık

Bluetooth Kulaklık Önerisi

ÖZELLİKLER

 • Pil ömrü: 7 saat
 • NFC: Hayır
 • Bluetooth sürümü: Bluetooth 4.1
 • Ağırlık: 20 gr

Plantronics Voyager 5200, kulaklıklar söz konusu olduğunda oldukça saygı duyulan bir marka adına sahip olan en iyi Bluetooth kulaklıklardan biridir. Rahatlık düşünülerek tasarlanmıştır, böylece sizi rahatsız etmeden uzun süre takabilirsiniz ve yerine sağlam bir şekilde oturur, böylece düşmez. 

Kulaklıktaki düğmeler aramalar sırasında kullanışlı olsa da, tamamen eller serbesttir, çünkü arayan kimliği sizi arayan kişinin adını anons eder ve aramayı cevaplamak için “cevap” demeniz yeterlidir. Gürültü engelleme özelliği yoğun ortamlarda bile etkilidir ve çok yönlü mükemmel bir Bluetooth kulaklık için birden fazla mikrofon güçlü ses kalitesi sağlar. Ayrıca, diğer Bluetooth kulaklıkların sahip olmadığı bir sağlamlık sağlayan ter geçirmez malzemeyle kaplanmıştır.

Kulaklığın tamamlayıcı uygulaması ayrıca telefon görüşmeleri için birçok özelleştirme içerir, böylece istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 

2. Sony MBH22

Akıllı ve güvenilir, basit bir Bluetooth kulaklık

Sony MBH22

ÖZELLİKLER

 • Ağırlık: 9.3 gr
 • Pil ömrü: 6 saat konuşma / 8 gün bekleme
 • Bluetooth sürümü: Bluetooth 4.2

Sony MBH20 kulaklık, listemizde bu noktada oturuyordu. İyi pil ömrüne sahip basit, kullanımı kolay bir kulaklıktı, ancak o zamandan beri MBH22 ile değiştirildi. Her ikisi de benzer, basit bir tasarıma sahip olsa da, bu son model bazı yeni özellikler içeriyor. 

Aynı minimal düğmeler var, ancak artık eski bir mikro USB bağlantı noktası yerine bir USB Type-C konektörü var. Aramaları yanıtlamak için kulaklıktaki kontrol düğmeleri, medya dosyalarında gezinmek için de kullanılabilir. Sadece bir kulaklık olmasına rağmen yine de iyi ve rahat bir uyum sağlar, bu da herkes için geçerli olabileceği anlamına gelir. 

Google Asistan ve Siri’ye akıllı erişimin yanı sıra, talep halindeyseniz aramalar arasında geçiş yapmak için iki telefonu aynı anda bağlayabilirsiniz.

3. Plantronics Explorer 500

Kompakt ve bağımsız, hafif Bluetooth kulaklık

Plantronics Explorer 500

ÖZELLİKLER

 • Ağırlık: 7.5 gr
 • Pil ömrü: 7 saat
 • NFC: Hayır
 • Bluetooth sürümü: Bluetooth 4.1

Plantronics sadece olağanüstü Bluetooth kulaklıklar üretiyor, bu yüzden bunun en iyi Bluetooth kulaklıklar listesine giren ilk Plantronics kulaklığı olmaması şaşırtıcı değil ve kesinlikle son olmayacak. 

Plantronics Explorer 500, kompakt ve gizli olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak bu küçük pakette üç mikrofon ve mükemmel ses kalitesi için bir bom kolu da dahil olmak üzere çok sayıda teknoloji vardır. Küçük boyutu, pil ömrünün bazı rakipleriyle tam olarak aynı düzeyde olmadığı anlamına gelir, ancak yedi saatlik konuşma süresinde hala çok başarılı. 

Bu Bluetooth kulaklığın şarj kutusu yoktur, bu nedenle bazı kablosuz kulaklıkların sunduğu kolay şarjın keyfini çıkaramazsınız. Bunun yerine, kulaklığın pili için bir mikro USB şarj cihazı vardır. 

4. Jabra Stealth

Küçük ve şık, iyi tasarlanmış Bluetooth kulaklık

Jabra Stealth

ÖZELLİKLER

 • Ağırlık: 7.9 gr
 • Pil ömrü: 6 saat
 • Kablosuz menzil: 10m
 • NFC: Hayır
 • Bluetooth sürümü: Bluetooth 4

Jabra Stealth, ürün grubumuzdaki en güzel tasarlanmış Bluetooth kulaklıklardan biridir ve sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda takması da rahattır. Adından da anlaşılacağı gibi çok küçük ve göze batacak kadar küçük değil ama bu kadar güzel bir tasarımla o kadar da dert etmeyeceksiniz. 

Belki de en önemlisi, bu kulaklıktaki ses kalitesi mükemmeldir ve mikrofonu tarafından alınan arka plan gürültüsünü de sınırlamak için iyi bir iş çıkarır. Sessiz aramalara güveniyorsanız, bu kesinlikle yatırım yapmaya değer bir Bluetooth kulaklıktır. 

Hafifliği sayesinde kulağa oldukça rahat oturur. Bluetooth kulaklık altı kulak yastığı ve iki kulak kancasıyla birlikte gelir, böylece kulaklarınız için en güvenli ve rahat uyumu bulana kadar deneyler yapabilirsiniz.

5. Sennheiser Presence UC

Çoklu bağlantı Bluetooth kulaklık

Bluetooth Kulaklık Önerisi | En iyi Bluetooth Kulaklıklar 2022

ÖZELLİKLER

 • Ağırlık: 13 gr
 • Pil ömrü: 10 saat
 • Kablosuz menzil: 25m
 • NFC: Hayır
 • Bluetooth sürümü: Bluetooth 4.0

Sennheiser Presence UC, hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza bağlanan ve ikisi arasında hızla geçiş yapabilmeniz için çoklu bağlantı özelliğine sahip olduğundan, birden fazla görev yapmanız gereken hızlı tempolu bir ortamda çalışıyorsanız mükemmel bir Bluetooth kulaklıktır. 

Çok iyi ses ve kayıt kalitesine sahip ve konuşma süresi de çok etkileyici. Ancak, en rahat kulaklık değil, bu nedenle tüm gün takacağınız bir şeye ihtiyacınız varsa, Jabra Motion gibi bir şey ihtiyaçlarınıza daha uygun olacaktır. 

Bu Bluetooth kulaklığın 80 feet’e kadar uzanan bir kablosuz menzili vardır, böylece gecikme sorunları hakkında endişelenmeden rahatça hareket edebilirsiniz. Diğer Bluetooth kulaklıkların bazılarında görüldüğü gibi uzun bir kol mikrofonu olmamasına rağmen, sesinizin net bir şekilde duyulmasını sağlamak için arka plandaki gürültüyü etkili bir şekilde izole eder.

6. Jabra Steel

Dış mekan kullanımı için sağlam bir Bluetooth kulaklık

Bluetooth Kulaklık Önerisi

ÖZELLİKLER

 • Ağırlık: 10 gr
 • Pil ömrü: 6 saat
 • Kablosuz menzil: 30m
 • NFC: Evet
 • Bluetooth sürümü: Bluetooth 4.1

Dışarıda gürültülü ortamlarda çalışıyorsanız ve arka plan seslerini ortadan kaldırabilecek sağlam bir Bluetooth kulaklığa ihtiyacınız varsa, Jabra Steel sizin için en iyi Bluetooth kulaklıktır. Toza, kire ve suya dayanıklı, aynı zamanda yüksekten düşmelere dayanabilmesi, onu dış mekan kullanımı için mükemmel bir kulaklık haline getiriyor – ayrıca 5 yıl garanti ile geliyor.

Ayrıca, çok fazla arka plan gürültüsü olan bir yerde çalışıyor olsanız bile sesli aramalarınızı güzel ve net hale getirecek agresif gürültü engelleme özelliğine sahiptir. Ne yazık ki, gerçek kulaklıkta fiziksel ses kontrol düğmeleri yok, bu da ses seviyesini ayarlamanız gerektiğinde biraz can sıkıcı hale getiriyor. Ancak rüzgarlı havalarda bomu kapatmak için kulak uçları, kulak kancaları ve hatta rüzgar çorapları gibi birçok aksesuarla birlikte gelir. 

Sizin için en iyi Bluetooth kulaklıkları nasıl seçersiniz?

Kendiniz için en iyi Bluetooth kulaklıkları seçerken, telefon görüşmesi gereksinimlerinizi değerlendirin. Her gün uzun saatler boyunca arama yapıyorsanız, büyük pili olan bir kulaklık isteyeceksiniz. Daha büyük bir pil, cihazın daha uzun süre çalışmasını sağlayarak ürünün genel ömrünü uzatır. 

Gürültü engelleme özelliği sunup sunmadığını kontrol etmek isteyeceksiniz. Gürültülü yerlerde sık sık çağrı alıyorsanız, güçlü ses yalıtımına sahip bir kulaklık isteyeceksiniz. Ayrıca, sesinizi arka plandan ayırabilen ve alıcının sizi net bir şekilde duymasını sağlayan sağlam bir mikrofona sahip olması gerekir. 

Ardından, sunduğu uyum türünü kontrol etmek isteyeceksiniz. Kulaklık, küçük kulakları olan kişiler için rahatsız ediciyse, daha kişiselleştirilmiş bir uyum için farklı kulak ucu boyutlarıyla gelip gelmediğini kontrol edin. 

Son olarak, Bluetooth menzili, sesli yardımcı entegrasyonu, kontrol düğmeleri ve kulaklığın aynı anda bağlanabileceği cihaz sayısı gibi özelliklere dikkat edin.